το πρώτο μου motion typography

Δημιουργία τρισδιάστατων γραφικών με Cinema 4D, Max 3Ds, Maya, ...

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 30 Αύγ 2009 23:21

@ EneMe Pavel
Το ήξερα ότι κάπου στο κείμενο θα έκανα πατάτα.. anyway την επόμενη φορά θα είμαι πιο προσεχτικός :)

@ Zizo
Όντως είναι δύσκολο το render του ανάλογα σε τι μορφή θα το βγάλεις, παίζουν πολλά σχετικά, έχει να κάνει με το τι θα χρησιμοποιήσεις και τι εξωτερικούς coders έχεις, δηλαδή, compression type, data rates, color settings, 8 ή 16 bpc. Το συγκεκριμένο το έβγαλα σε quicktime με H.264, 3000 data rate, encoding faster encoder, για κάποιο λόγο μου κρασάρει άμα βάλω multi-pass, ο χρόνος που χρειάστηκε για το render ήταν 2 ώρες και το τελικό μέγεθος είναι 265MB
Προτιμώ να το σώζω σε mpeg2 αλλά το preset που έχει δεν υποστηρίζει 1280x720, mpeg-4 είναι και αυτό καλό αλλά είχα προβλήματα με τον ήχο!
συμβουλή μου είναι να κάνεις 4-5 sec video (ότι πιο πολύπλοκο μπορείς με πολλές διαφάνειες στα χρώματα) και να αρχίζεις να το σώζεις σε όλες τις μορφές μέχρι να πετύχεις το καλύτερο αποτέλεσμα. :wink:

raMsi

Δημοσίευση από raMsi » 03 Σεπ 2009 19:15

me multi pass den prokeite na sto vgalei dioti to swzeis se poli ipsili analisi kai gia na swsei ta specular,rengularity ktlp tha to ekane me pio xamili analisi....simvouli mou otan xrisimopieis treles analiseis opws eipes 4-5 mov clips gia to video sou tha einai teleio...gia motion typography den iparxei allos pou na to exei kanei an kai oxi toso diskolo...poli kali douleia pantws...btw gia merika stock textures na exeis na valeis tin epomeni fora www.videocopilot.net :p
Mess with the best and d13 like the rest...

Απάντηση

Επιστροφή στο “3D Graphics design”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες