τι γινεται με την phox?

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από Giannis78 » 23 Σεπ 2009 23:37

CyberCr33p έγραψε: Οι παραγγελίες είναι αυξημένες εδώ και αρκετούς μήνες και συνεχώς αυξάνονται. Δεν περιμένω να έχει κάποιος downtime για να αυξηθούν. Ούτε χρειάζεται να έχει κάποιος downtime με κάποιο webhost για να τον αλλάξει και να έρθει σε εμάς. Μπορεί να μην είναι ευχαριστημένος και για άλλα θέματα...

Προφανώς το ότι κάποιοι φεύγουν και πάνε σε άλλους webhosts, ενοχλεί και ας μην το παραδέχονται κάποιοι...
εντάξει το να λες ότι οι παραγγελίες σου αυξάνονται σε ένα thread που αναφέρετε σε ένα πρόβλημα ενός ανταγωνιστή σου είναι κάπως.... και δεν μαζεύετε και εύκολα μετά.
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 23 Σεπ 2009 23:46

Giannis78 έγραψε:εντάξει το να λες ότι οι παραγγελίες σου αυξάνονται σε ένα thread που αναφέρετε σε ένα πρόβλημα ενός ανταγωνιστή σου είναι κάπως.... και δεν μαζεύετε και εύκολα μετά.
Το μόνο που είχα γράψει αρχικά είναι η προσωπική μου γνώμη ότι καλύτερα να αργήσει λίγο να αποκατασταθεί ένα πρόβλημα και να γνωρίζουν οι συνδρομητές τι συμβαίνει, παρά να διορθωθεί λίγο νωρίτερα και να έχουν οι συνδρομητές άγνοια. Δεν το είπα συγκεκριμένα για αυτό το περιστατικό ούτε έκανα επίθεση σε κανέναν. Νομίζω ότι δεν διαφωνείς μαζί μου σε αυτό.

Σχετικά με την αύξηση των παραγγελιών, ίσως να έκανα λάθος που το έγραψα, αλλά το έγραψα για να αμυνθώ όταν εσκεμμένα έγινε επίθεση εναντίων μου, θέλοντας να δείξω ότι δεν το έκανα για να αποκτήσω επιπλέον πελάτες από το πρώτο μου μήνυμα. Εαν αυτό το λάβατε έτσι τότε κάνετε λάθος.

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 23 Σεπ 2009 23:52

CyberCr33p έγραψε:
Giannis78 έγραψε:εντάξει το να λες ότι οι παραγγελίες σου αυξάνονται σε ένα thread που αναφέρετε σε ένα πρόβλημα ενός ανταγωνιστή σου είναι κάπως.... και δεν μαζεύετε και εύκολα μετά.
Το μόνο που είχα γράψει αρχικά είναι η προσωπική μου γνώμη ότι καλύτερα να αργήσει λίγο να αποκατασταθεί ένα πρόβλημα και να γνωρίζουν οι συνδρομητές τι συμβαίνει, παρά να διορθωθεί λίγο νωρίτερα και να έχουν οι συνδρομητές άγνοια. Δεν το είπα συγκεκριμένα για αυτό το περιστατικό ούτε έκανα επίθεση σε κανέναν. Νομίζω ότι δεν διαφωνείς μαζί μου σε αυτό.

Σχετικά με την αύξηση των παραγγελιών, ίσως να έκανα λάθος που το έγραψα, αλλά το έγραψα για να αμυνθώ όταν εσκεμμένα έγινε επίθεση εναντίων μου, θέλοντας να δείξω ότι δεν το έκανα για να αποκτήσω επιπλέον πελάτες από το πρώτο μου μήνυμα. Εαν αυτό το λάβατε έτσι τότε κάνετε λάθος.
ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ επίθεση δεν έγινε προς το πρόσωπο σου. Κυρίως από εμένα για παράδειγμα
που δεν έχω λόγο να επιτεθώ. Δεν κάνω hosting! Αντιθέτως!!! ΠΛΗΡΩΝΩ hosting!!! :-)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 23 Σεπ 2009 23:54

Δεν αναφέρθηκα σε εσένα.

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από Giannis78 » 23 Σεπ 2009 23:55

Κοίτα Χρήστο,
Προσωπικά όταν έχω αντιμετωπίσει τέτοιες καταστάσεις σίγουρα είχα βάλει σαν προτεραιότητα την επαναφορά και "λίγο" σε δεύτερη μοίρα την ενημέρωση.
Αν κάποιος έπαιρνε τελ η έστελνε mail οκ ενημερωνόταν, αλλά όχι να κάνω αυτό πρώτα και μετά την επαναφορά.

Πάντως καλό είναι να το αφήσουμε εδώ το θέμα γιατί όσο εμείς σχολιάζουμε τόσο πιο πολύ αγχώνουμε τον Phox που είμαι σίγουρος ότι κάνει τα πάντα για να επανέλθει.
Όπως και να το κάνεις άνθρωποι είμαστε ολοι και ουδείς αλάνθαστος ... στο κάτω κάτω αυτοί που κρίνουν μόνο εκ του αποτελέσματος να πάνε αλλού.
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από CyberCr33p » 23 Σεπ 2009 23:59

Giannis78 έγραψε: Πάντως καλό είναι να το αφήσουμε εδώ το θέμα
+1

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από hik-hok » 24 Σεπ 2009 00:03

Τόση καούρα και τόσα σχόλια που γίνονται κάθε φορά που θα "πέσει" κάποιος server θα νόμιζε κανείς ότι κάποια μέλη εδώ έχουν ανεβάσει το CNN και το BBC και θα πέσει το κύρος τους με λίγο downtime.

Βέβαια λάδι στην φωτιά ρίχνουν και οι "ανταγωνιστές" που ψάχνουν ευκαιρία να τσιμπήσουν κανέναν πελατάκο χωρίς να υπολογίζουν βέβαια ότι αν ο άλλος την κάνει με το πρώτο πρόβλημα το ίδιο θα γίνει και σε αυτούς.

Και εντάξει μπήκε η Σουλάρα μετά το φροντιστήριο και δεν είδε την αφιέρωση που της έβαλες σε εκείνη την "κρυφή" περιοχή και μετά θα σου κάνει μούτρα που ήταν down το site και δεν θα ανταποκρίνεται για 2 εβδομάδες στις αναπάντητες σου, ήμαρτον !!!

Η ο άλλος που έχει online shop με μασαζοκορσέδες και με 5 λεπτά down time θα χάσει την παραγγελία απο την γριά που μπαίνει απο το PC του ΚΑΠΗ και θα κλείσει η καλή κοπέλα που τους γράφει τα φάρμακα και έχει ελαφρύ χέρι στις ενέσεις.

Τι να πέις
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από Basilakis » 24 Σεπ 2009 00:06

Εγώ έχω τον καλύτερο Hoster πάντως και δεν σας λέω και ποιος είναι.

Έτσι για να σκάσετε....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και για να μη το ξεχάσω

συμφωνώ με αυτό που λέει ο Κώστας (Pilas)
θα πρέπει να λέμε και τα καλά...

Γιατί όλοι εσείς που ψάχνεστε για το που έχει πάει η σελίδα σας, ε καλα δεν έχετε ξοδευτεί κιόλας για να πάρετε πακέτο Hosting. Να είναι καλά η εταιρίες και το freestuff.gr με τα υπέροχα δωράκια του που σας βγάλανε live! Μήπως λοιπόν να γράψετε καμιά καλή κουβεντούλα στην σελίδα σας, για τον phox, λέω εγώ τώρα; (Και για το freestuff και τους υπέροχους moderators και μην ξεχάσετε και τον υπέροχο admin τον GeoStuff , συγνώμη τον cordis ενοώ! :P )

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 24 Σεπ 2009 00:11

Basilakis έγραψε:Εγώ έχω τον καλύτερο Hoster πάντως και δεν σας λέω και ποιος είναι.

Έτσι για να σκάσετε....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και για να μη το ξεχάσω

συμφωνώ με αυτό που λέει ο Κώστας (Pilas)
θα πρέπει να λέμε και τα καλά...

Γιατί όλοι εσείς που ψάχνεστε για το που έχει πάει η σελίδα σας, ε καλα δεν έχετε ξοδευτεί κιόλας για να πάρετε πακέτο Hosting. Να είναι καλά η εταιρίες και το freestuff.gr με τα υπέροχα δωράκια του που σας βγάλανε live! Μήπως λοιπόν να γράψετε καμιά καλή κουβεντούλα στην σελίδα σας, για τον phox, λέω εγώ τώρα; (Και για το freestuff και τους υπέροχους moderators και μην ξεχάσετε και τον υπέροχο admin τον GeoStuff , συγνώμη τον cordis ενοώ! :P )

ΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΑΑΑΑ!!! Χαχαχαχαχαχα! Έλεος ρε Βασιλάκη!!! Χαχαχαχα
Thank you man!!!
Εικόνα

Catalyst

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από Catalyst » 24 Σεπ 2009 00:19

ελπιζω να μην το πατε το θεμα 30 σελιδες για το ποιος ειναι καλυτερος Hoster.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από Basilakis » 24 Σεπ 2009 00:27

Εγώ

http://www.wphost.gr

αλλα συγνώμη, μόνο WP προς το παρών.

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 24 Σεπ 2009 00:30

Catalyst έγραψε:ελπιζω να μην το πατε το θεμα 30 σελιδες για το ποιος ειναι καλυτερος Hoster.
ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΕΓΩ!!! Χαχαχαχα (Δεν έχω ιδέα από στήσιμο hosting "υπηρεσίας"!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από adiaforosgr » 24 Σεπ 2009 00:46

Basilakis έγραψε:Εγώ

O Intechs είναι ο Hoster, εσύ απλά κάνεις εγκαταστάσεις Wordpress

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από Basilakis » 24 Σεπ 2009 00:53

Έλα σοβαρά; Τρομερή ανακάληψη! Μπράβο!

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

τι γινεται με την phox?

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 24 Σεπ 2009 01:05

adiaforosgr έγραψε:
Basilakis έγραψε:Εγώ

O Intechs είναι ο Hoster, εσύ απλά κάνεις εγκαταστάσεις Wordpress
Είδος host λέγεται και αυτό μιας και κάνει "εγκατάσταση" στον δικό του σέρβερ (χοστ) blogs για άλλους. Από εκεί και πέρα...! Με σκοπό να μας "την πεις" ήρθες σήμερα; Μία greeklish μία αυτό. Χωρίς παρεξήγηση.

Φιλικά.
Εικόνα

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες