αλλαγή παρόχου-λέτε να έxω καθυστερήσεις?

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
aterzakis

Δημοσίευση από aterzakis » 02 Οκτ 2009 03:45

παιδιά έχω forthnet Internet και ΟΤΕ τηλέφωνο. Είπα να κάνω αλλαγή στον ΟΤΕ γιατί θεωρώ πολυ νταβατζιλίκι το πάγιο του, και πήγα σε forthnet.έχει μία προσφορά για τους πρώτους 6 μήνες με 14 πρίπου ευρώ, 24Mbps και τηλώφωνα ότι γράψεις. Και το γυρίζεις όποτε θες σε 2play. Μου είπαν ότι θα μείνω 1 - 2 ώrες χωρίς τηλέφωνο. Λέτε να μείνω μήνες? έχει κάποιος προσωπική εμπειρεία?

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 02 Οκτ 2009 04:40

aterzakis τι ερώτηση είναι αυτή; Και εμείς που να ξέρουμε αν θα τηρήσει η forthnet την υπόσχεσή της;

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 02 Οκτ 2009 10:41

1-2 ωρες... μπα.... 1-2 μέρες ίσως...

Όσο για το "θεωρώ πολυ νταβατζιλίκι το πάγιο του" θυμίζει άλλες εποχές, τις πρώτες περιόδους εναλλακτικών παρόχων...

Εκτός του ότι ο ΟΤΕ έχει βγάλει προγράμματα χωρίς πάγιο, θα σου πω τι έχω εγώ στο σπίτι:
Isdn με 2 νούμερα, conn-x και conn-x talk, με 50 ευρώ τον μήνα. Είμαι 10-15 ευρώ πάνω από το μέσο μηνιάτικο του εναλλακτικού με ένα απλό νούμερο, αλλά έχω την αξιοπιστία και την ηρεμία μου.

Υγ: έχεις ελέγξει αν υπάρχει δίκτυο forthnet στην περιοχή σου; Επίσης λες 14 ευρώ τον μήνα για τους πρώτους 6 μήνες... Τους επόμενους 6 πόσο είναι; Πόσο καιρό είσαι υποχρεωμένος να μείνεις στο πρόγραμμα;

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 02 Οκτ 2009 10:55

Στην forthnet εγώ έμεινα 20λεπτά χωρίς τηλέφωνο, όταν έκανα την αλλαγή...

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη forthnet, βέβαια έχω κατα καιρούς κάποια προβλήματα, αλλα ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ είχα με τον οτέ, σε τι ταχύτητες κλείδωνε κτλ, για αυτό και άλλαξα... Κια λογαριασμός 150ε ήταν χειρότερος απο 80ε...

Ίσως εάν συνεχήσουν αυτά τα προβλήματα να δω την περίπτωση του ΟΤΕ σε κάποιο απο τα νέα του προγράμματα, με την προυπόθεση βέβαια πως η τιμολογική πολιτική θα μείνει ίδια με τη συνέχεια του προγράμματος, όπως γίνεται στη forthnet (απαντάω και σε εσένα ENEME :))

aterzakis

Δημοσίευση από aterzakis » 02 Οκτ 2009 17:07

adiaforosgr έγραψε:aterzakis τι ερώτηση είναι αυτή; Και εμείς που να ξέρουμε αν θα τηρήσει η forthnet την υπόσχεσή της;
δε σου είπε φίλε μου κανείς να κάνεις το ¨μάγο"..μια ερώτηση έκανα και περιμένω απαντήσεις από προσωπικές εταιρείες άλλων χρηστών για να δω περίπου τί γίνεται..αυτό θα πει forum..

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 02 Οκτ 2009 17:18

Ναι @aterzaki έχεις δίκαιο, tha is why απάντησα αναλυτικά! :D

aterzakis

Δημοσίευση από aterzakis » 02 Οκτ 2009 22:40

Basilakis έγραψε:Ναι @aterzaki έχεις δίκαιο, tha is why απάντησα αναλυτικά! :D
φίλε μου σε ευχαριστώ και για την 1η σου απάντηση η οποία με καθησύχασε αρκετά αλλά και για τη 2η..να σαι καλά..ελπίζω να κάνουν και εμένα κάποιες ώρες μόνο...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες