Ζητώ Συγγνώμη

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 03 Οκτ 2009 21:34

GeoStuff έγραψε:
Connor MacLeod έγραψε:Εισαι φυσικός
Nope... Είναι 100% Ρομποτική τεχνολογία με πολυμερές για κάλυμμα...

100 Χρόνια εγγύηση και ηλεκτροστατική βαφή...

Τεφαρίκι...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:o

molis to ida Geo.
........................
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Οκτ 2009 14:09

Connor MacLeod έγραψε:
GeoStuff έγραψε:
Connor MacLeod έγραψε:Εισαι Φυσικός
Nope... Είναι 100% Ρομποτική τεχνολογία με πολυμερές για κάλυμμα...

100 Χρόνια εγγύηση και ηλεκτροστατική βαφή...

Τεφαρίκι...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:o

molis to ida Geo.
........................
Πρέπει να ομολογήσω ότι ο διάλογός σας μου έφερε δάκρυα απ'τα γέλια! :lol: :lol: Τέρατα!!!.... Δεν παιζόσαστε :pint: :pint:
Λοιπόν φίλτατε Connorα είμαι Φυσικός και καλά το θυμάσαι. Επίσης χαίρομαι πολύ που σε βλέπω παρόντα και με ενεργότατη συμμετοχή (όπως σε θυμάμαι όταν με καλωσορίσατε στην παρέα σας!).
Φίλτατε συνονόματε GeoStuff εύχομαι Πάντα νά'χεις τόση φαντασία και τόση αίσθηση του χιούμορ! :pint:
Επίσης θά'θελα να σας ενημερώσω, ότι είμαι πλέον και πάλι στη διάθεση της παρέας (κυρίως από το PC της δουλειάς)! Στο σπίτι υπάρχει ακόμα ένας λόφος από κούτες και φυσικά ένας ασύνδετος PCς. Ωστόσο θα τα λέμε πλέον σαφώς συχνότερα και ουσιαστικότερα :P
Και πάλι.. Χάρηκα που σας ξαναβρήκα ακμαίους! Πάντα έτσι! Πάντα τέτοια! :pint: :pint: :pint: :pint:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 14 Οκτ 2009 15:13

Καλα θυμαμαι λοιπον.
Αλλα τωρα δεν θυμαμαι τι ηθελα να σε ρωτησω.
:(
Αν το θυμηθω θα σε πω.
:P

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από GeoStuff » 14 Οκτ 2009 16:26

Αν έχει νερό η Σελήνη, αν ναι γιατί δεν το πίνουμε και αν τα ούφο αντί να πάνε πλατεία πάνε Σελήνη???

:D
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από DGeorge » 15 Οκτ 2009 17:06

EneMe έγραψε:Θα κάνουμε υπομονή, δεν γίνεται αλλιώς! :P
fafos έγραψε:................................
Γλυκύτατοι φίλοι μου FSίτες... :whistle: :whistle:
"Θεέ μου φύλαγέ με από τους φίλους, γιατί τους εχθρούς μου τους ξέρω" λέγανε κάποτε :wink:
Aflex έγραψε:Άντε με το καλό και πάλι πίσω στην παρέα του Freestuff.
Καλή επιτυχία με τις υποχρεώσεις / δουλειές σου :D
Σ'ευχαριστώ πολύ! Και για σένα τα καλύτερα! :pint: :D
fiskilis έγραψε:..................αλλα οκ κανενα προβλημα
το σπιτι πρωτα αγαπητε φιλε και μετα ολα τα αλλα !
και που με το καλο ειναι το νεο-παλιο σπιτι ??
Νά'σαι καλά. Το νέο-παλιό σπίτι είναι ευτυχώς 3-4 τετράγωνα πιο πέρα από αυτό που έμενα... Πάλι Καλλιθέα :wink:
hik-hok έγραψε:Φίσκ ο Γιώργος για να εξιλεωθεί δέχεται να πάει στην εφορευτική στην θέση σου οκ ?
fiskilis έγραψε:.............aaaa
good very very good !!!
ωραια ιδεα !!
Αφεντκό, Boss, βοήθεια :( Αυτοί εδώ οι δύο σκαρώνουν κακά πράγματα, πίσω από την πλάτη μου, εναντίον μου :D
Οφείλω ακόμα να ευχαριστήσω για τα καλά-ενθαρρυντικά λόγια τους, τους Basilakis, nikolas27, cyberfreak, και ALR. Παιδιά, νάστε πάντα καλά :pint: και πάλι σας ευχαριστώ!
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από Ria » 19 Οκτ 2009 01:43

Συγχωρεμένος.+- :P

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από Stathis » 19 Οκτ 2009 01:54

ΠΑΙΔΙΑ Η ΡΙΑ!
βγάλτε τις ψησταριές , βγάλτες τις σαμπάνιες !

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από Sheena » 19 Οκτ 2009 18:16

Πέστα, βρε Στάθη! :D
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από DGeorge » 05 Δεκ 2009 23:35

Κυρίες μου, και Κύριοί μου φίλοι κι αδελφοί μου Freestuffίτες έχω την τιμή να σας ενημερώσω ότι:
Εδώ και κάποιαν ώρα έχω εγκαταστήσει στο σπίτι, όπου μετακόμισα πρόσφατα, τον νέο μου PCή με τον οποίο και σας γράφω πλέον (τις βραδυνές ώρες).
Είναι από ΠΛΑΙΣΙΟ, αλλά 'δαχτυλιασμένος -όσο δεν πάει άλλο-' από τον μεγάλο γιό μου και την παρέα του. Του φορέσανε ένα διπύρηνο Ε5300 στα 2.60GHz, μιά 'μνημούλα RAM' γύρω στα 2Gb και δυό σκληρούς από 298Gb ο καθένας.
Η σύνδεσή μου εξακολουθεί να είναι η παλιά (56k OTENET), αλλά δεν με χαλάει καθόλου! Απ'όσο βλέπετε επικοινωνώ μαζί σας χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν χρειάζομαι να 'κατεβάσω' τα "Άπαντα της Μαντόνα" (όπως ειπώθηκε πολύ εύστοχα σε άλλο θέμα), οπότε -για την ώρα- η 56k μου είναι αρκετή για να κάνω όσα θέλω/χρειάζομαι.
Οπότε, απόσο -επίσης- καταλαβαίνετε τώρα μ'έχετε τσιμπούρι και τα βράδυα :hammer:
Στη διάθεσή σας :D όπου, όποτε χρειαστεί, κι εφ'όσον είναι στις δυνατότητές μου :D
Πάντα με μεγάλη μου τιμή
ο δικός σας

DGeorge
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 06 Δεκ 2009 14:53

Η σύνδεσή μου εξακολουθεί να είναι η παλιά (56k OTENET), αλλά δεν με χαλάει καθόλου! Απ'όσο βλέπετε επικοινωνώ μαζί σας χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν χρειάζομαι να 'κατεβάσω' τα "Άπαντα της Μαντόνα" (όπως ειπώθηκε πολύ εύστοχα σε άλλο θέμα), οπότε -για την ώρα- η 56k μου είναι αρκετή για να κάνω όσα θέλω/χρειάζομαι.
Ναι αλλα πληρώνεις περισσότερα απο τι θα πλήρωνες με μια απλη DSL. (περιπου 18ευρω/μηνα ειναι)

Καλορίζικος ο pcς

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από DGeorge » 06 Δεκ 2009 15:21

EneMe έγραψε:Καλορίζικο το μηχάνημα!
Connor MacLeod έγραψε:.........Καλορίζικος ο pcς
Παιδόπουλα, μαζί με χιλιάδες ευχαριστίες για τα καλά σας λόγια και τις ευχές σας, σας ενημερώνω ότι σκοπεύω να το ξεσ@@@σω το PCδάκι. Αν ο προηγούμενος PENTIUM III είχε περάσει τα πάνδεινα στα χεράκια μου, αυτός εδώ πρόκειται να καταλάβει τι εστί "Ψηφιακή Κόλαση" :hammer: :D :hammer: :D
Connor MacLeod έγραψε:Ναι αλλα πληρώνεις περισσότερα απο τι θα πλήρωνες με μια απλη DSL. (περιπου 18ευρω/μηνα ειναι)
Επειδή, ομολογώ πως έχω μείνει πολύ πίσω ως προς το θέμα, ξέρεις τίποτα να μου πεις για μια βασική DSL (πάντα ΟΤΕΝΕΤ);
Βλέπεις τόσα χρόνια με την ΟΤΕΝΕΤ, αφενός έχω συνηθίσει.
Aφετέρου και στην Εταιρεία όπου δουλεύω, είδαν κι αποείδαν με τη HOL (σε προβλήματα) και το γύρισαν σε CONNEX. :wink:
Καθώς θέλω να πιστεύω πως δεν έχω γίνει -ακόμα- αρτηριοσκληρωτικός - οπισθοδρομικός - κολλημένος γεροξεκούτης :D :D , θα μ'ενδιέφερε να μάθω για πάγιο, χρονικό κόστος, απόδοση -γενική- σύνδεσης κλπ, (αν γνωρίζεις -εννοείται-, και πάντα για ΟΤΕΝΕΤ).
Αν ανέβω και στη σύνδεση, τότε θα δείτε τι σημαίνει ο όρος: "Freestiuff addicted" :lol: :lol: :lol:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από dva_dev » 06 Δεκ 2009 15:50

http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=39
Διάλεξε ταχύτητα (αν και νομίζω 2Mbps για το σπίτι είναι αρκετά), και αν θέλεις ενσύρματο router ή ασύρματο.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από EneMe » 06 Δεκ 2009 16:49

Πακετάκι: Στην απλή τηλεφωνική γραμμή σου θα βάλεις ConnX 2Mbps και θα ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ConnX Talk 24/7 για δωρεάν κλήσεις σε σταθερά κάθε μέρα, όλη μέρα (για να εξυπηρετήσεις την οικογένεια).

Στο σπίτι το έχω πάνω σε isdn κι ο λογαριασμός είναι 100-110 το δίμηνο. (περιέχονται βέβαια μικροχρεώσεις για το δεύτερο isdn νούμερο). Εσένα θα σου βγεί λίγο παρακάτω αν έχεις απλή γραμμή γιατί δεν έχεις πάγιο isdn...
50 ευρώ τον μηνα με internet και δωρεάν σταθερά... Μια χαρά πιστεύω για ένα νοικοκυριό.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ Συγγνώμη

Δημοσίευση από DGeorge » 06 Δεκ 2009 19:31

Αν και σπάνια υπερβαίνω τα 80Ε το δίμηνο, καθώς χρησιμοποιώ περισσότερο ως Internet το DSL από το γραφείο (πρωινές ώρες), όπως επίσης είμαι μόνος, και δεν είμαι γενικά χρήστης του τηλεφώνου (προτιμώ τις κατά πρόσωπο επαφές).... Εν τούτοις θάλεγα ότι μάλλον αξίζει ένα 20Ε τη διμηνία παραπάνω για μια αναβάθμιση στην ταχύτητα από 56k σε 2Μ!! Ακούγεται αρκετά δελεαστικό.
Από χρονοχρέωση η DSL πώς πάει; Είναι μόνο το πάγιό της, ή έχει και την ώρα χρήσης της όπως η 56k;
Όπως κι αν έχει το θέμα σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την τόσο άμεση ανταπόκριση/πληροφόρηση :D :D
Νά'σαστε καλά :pint: :pint:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες