Στήσιμο Internet cafe

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Στήσιμο Internet cafe

Δημοσίευση από adiaforosgr » 11 Οκτ 2009 20:32

bidil έγραψε:Αν και δεν δίνει καθόλου αξία στην συζήτηση η πρότασή σου, θα σου απαντήσω.

Ανέφερα στο πρώτο post ότι:
Σημείωση: θα ανοίξει αθλητική καφετέρια η οποία θα έχει και ένα δίκτυο 10 υπολογιστών.

Αν και άργησα να το δω, εφόσον ο φίλος σου δεν έχει ιδέα και ΕΣΥ ψάχνεις το θέμα, φαίνεται ότι ο φίλος σου με αυτά τα 10 pc θέλει να κάνει αρπαχτή και όχι σοβαρή δουλειά, οπότε ούτε αυτόν τον συμφέρει να το κάνει αλλά ούτε και την εικόνα του μαγαζιού του. Καλό είναι ο καθένας να ασχολείται με πράγματα που κατέχει και όχι να κάνει το λάθος που κάνουν οι νέοι επιχειρηματίες ( επειδή πληρώνουν να μπαίνουν σε χωράφια που δε γνωρίζουν)

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Στήσιμο Internet cafe

Δημοσίευση από xultimatex » 13 Οκτ 2009 11:55

Όταν λέμε επαρχία για πόσο επαρχία μιλάμε; Γιατί αν υπάρχουν inspot/gnet/web στην πόλη νομίζω ότι τσάμπα θα πάνε τα λεφτά!! Τα πιτσιρίκια και όσοι άλλοι θέλουν να παίξουν games ξέρουν που θα πάνε... (Επειδή κι εγώ καμένος είμαι :) )
Θα ξοδέψει τα άπειρα λεφτά για pc και τελικά το μόνο που θα κάνει ο κόσμος είναι να μπαίνει στο site του ΟΠΑΠ για να βλέπει livescores. (Πράγμα που θα μπορούσε να γίνει και με το 1/4 του budget).

:arrow: Θα μπορούσε να το κάνει λίγο πιο ελκυστικό το μαγαζί βάζοντας 5 ps3 με μεγάλες tv (με τα ίδια λεφτά αρκεί να υπάρχει χώρος φυσικά). Το έκανε μια επιχείρηση στην πόλη μου και πήγε αρκετά καλα (υπήρχε μια μανία, όχι απλά καλά)

:arrow: Αν επιμένει να πάρει pc, ας πάρει λιγότερα για αρχή και όχι υπερ-pc. 5 pc με κάρτα γραφικών γύρω στα 100Ε και διπύρηνο τρέχουν το WoW σφαίρα και αρκετά παιχνιδάκια τύπου pro/fifa/f1/nba. Τώρα δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον να παίζει crysis σε τέτοιο μαγαζί. Ούτε και πιτσιρίκια να σκίζονται στο counter (παρόλο που θα το παίζει μια χαρα..)

Αυτά από μένα!
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Στήσιμο Internet cafe

Δημοσίευση από CyberCr33p » 13 Οκτ 2009 20:24

Μάλλον είναι καλύτερα να βάλει κονσόλες και όχι PC.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης