Σκέφτομαι για το Νέο Macbook

Περιοχή για τους Mac και τα MacBook

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 16 Νοέμ 2009 09:15

Σύγκρινέ το με το Macbook να δείς πως αυτό έχει καλύτερα στοιχεία πάνω του
A!Νομιζα ελεγες για το design!
Λεω κι εγω απο ποτε η apple υοθετει τετια design.

Ε, δεν ειναι και το μοναδικο! Υπάρχουν πολλα laptop που εχουν καλητερα χαρακτιριστικα απο τα mackooks
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

nitro912gr

Δημοσίευση από nitro912gr » 16 Νοέμ 2009 11:35

Ας μην αναλωνόμαστε στα ίδια και στα ίδια, σε μια μάχη Mac vs PC, μπορεί με τα ίδια λεφτά να φτιάχνεις ένα πολύ γρήγορο PC, αλλά γρήγορο δεν πάει να πει ότι είναι και ποιοτικό. Γιατί με τα λεφτά που λέμε τώρα για να κάνεις ένα PC τούμπανο, κάνεις, αλλά αγοράζεις ότι φθηνότερο, και η ζωή μέρα με την μέρα μας μαθαίνει πως "ότι πληρώνεις παίρνεις".

Πρότεινα iMac γιατί έχει οθόνη IPS panel with backlit LED, που είναι πολύ καλύτερη για επαγγελματική χρήση, από οποιαδήποτε οθόνη με ΤΝ panel θα βάλεις στο τούμπανο PC που λέμε, και μπορεί να υστερεί σε ταχύτητα το mac, αλλά όταν το θες για δουλειά το σύστημα σε νοιάζει και η αντοχή του στο χρόνο, δε μπορείς να τρέχεις γιατί ξαφνικά το γρήγορο αλλά φθηνό τάδε περιφερειακό χάλασε.

Από την άλλη η διαφορά στην ταχύτητα αρκετές φορές θα δεις να μην επηρεάζει την άμεση χρήση λόγο του λειτουργικού συστήματος, που κάνει καλύτερη διαχείριση πόρων από τα windows (για την ώρα) με αποτέλεσμα αν και να είναι ένα pc δυνατότερο, να το κουράζουν τα windows και να μην αποδίδει τα μέγιστα.

Τέλος πάντων, εγώ την γνώμη μου λέω και στην τελική ο κάθε ένας αγοράζει ότι τον βολεύει, εγώ είμαι σε μια στροφή στα mac γιατί με εκνευρίζει που διάφοροι φίλοι και συγγενείς δουλεύουν επί χρόνια σε κάτι αρχαία mac χωρίς πρόβλημα, και εγώ αλλάζω στο pc περιφερειακά λες και είναι σώβρακα.

Σε κάποιον άλλον μπορεί να αρέσει το customization και να μαστορεύει το σύστημα μόνος του, οκ κατανοητό και σεβαστό και εγώ γούσταρα μέχρι που μπήκα στο λούκι και δεν έχω πλέον χρόνο και απλά θέλω κάτι έτοιμο, που να δουλεύει όπως οι κονσόλες, power on, click click, go.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Mac & MacBook”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες