a bullet is not the solution

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 30 Οκτ 2009 18:34

Εικόνα

γιατί η βία, δεν είναι η λύση…

πουλήστε το, μοιράστε το, σκίστε το, τυπώστε το, κάντε το ό,τι θέλετε…
free to use αλλά με υποχρεωτική αναφορά δημιουργού

http://mikroanalogo.wordpress.com

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 30 Οκτ 2009 18:40

Λίγο περισσότερες πληροφορίες θα βοηθούσαν...

Τί είναι αυτό? Σε τι αναφέρεται?

Πως προέκυψε???
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 30 Οκτ 2009 18:43

Εχει σχεση με την τελευταια επιθεση εναντιον του αστυνομικου τμηματος και την διαμαρτυρια για αυτο το γεγονος

ειναι απο την mikroanalogo designer σε διαφημιστικη εταιρεια αν δεν κανω λαθος http://twitter.com/mikroanalogo

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 30 Οκτ 2009 20:12

Μία σφαίρα είναι η λύση. Αλλά για όλους μας. Πολύ υπέφερε ο πλανήτης για την πάρτη μας. Οφείλουμε επιτέλους και στις λεοπαρδάλεις μια συγνώμη.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 30 Οκτ 2009 20:17

cdhyper έγραψε:Μία σφαίρα είναι η λύση. Αλλά για όλους μας.
κανε την αρχη και εγω ακολουθω!

ειδες τι εγεινε προχτες κοντα σου ?

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 30 Οκτ 2009 20:20

Επειδή εγώ όντως δεν γνωρίζω κάνα link υπάρχει???

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 30 Οκτ 2009 20:20

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω την αρχή γιατί είμαι εγωιστής. Αλλά και το γεγονός ότι γνωρίζω την τραγικότητά μου είναι μια αρχή.

Τι έγινε κοντά μου; Συνέχεια της καριόλας γίνεται εδώ πέρα. Επειδή δεν τα δείχνουν στα τελεβίζια;
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 30 Οκτ 2009 20:26

Σχετικα με τον πυροβολισμο στο Περιστερι. Το περιστατικό συνέβη μετά τη σύγκρουση του προπορευόμενου τραυματία και του δράστη.Ο δράστης τη "διαφωνία" του την έλυσε πυροβολόντας τον. Και έπειτα εγκατέλειψε το θύμα και το σημείο του περιστατικού.

Για δική του κακή του τύχη η πινακίδα του μπλέχθηκε στο προφυλακτήρα του θύματος όπου και αποκολλήθηκε και έπεσε στο δρόμο προδίδοντας την ταυτότητα του. (του δράστη). Ευτυχώς (για όλους) για το θύμα ο δράστης είναι ήδη φυλακή και δεν το ξέρει.

Νομιζω πως αποτελεί θέμα ωρών η σύλληψη του και εδώ φωτογραφία απο το σημείο

Εικόνα
http://www.bno.gr/index.php?option=com_ ... le&id=1545

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 30 Οκτ 2009 20:32

Τι σφαίρα θα 'ναι βρε cdhyper' διασποράς? Ε ρε στεφανάκ' που θέλουμε! Anyway, όταν τους προκυρήσεις με 600k το κεφάλι τι θες να σου κάνουν!? Να σου πουν και ευχαριστώ!? Λογικό είναι και μ'αρέσει που απορούν οι Πασοκοδημοσιογράφοι γιατί γίνονται όλα αυτά; Αφορμή έψαχναν οι τερορίστες και οι πολιτικοί τους την δώσανε! Ε τι ψάχνουμε μετα...~

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 30 Οκτ 2009 20:36

Μην το γυρίσουμε στο πολιτικό please...

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 30 Οκτ 2009 20:41

Δεν το γυρνάω σε πολιτικό απλά λέω πως οι δημοσιογράφοι που υποστηρίζουν αυτή την κυβέρνηση κρύβονται πίσω από το δάκτυλό τους και κάνουν τους χαζούς, όχι τπτ άλλο αλλα μας περνάν και για ηλίθιους!

Δεν ανοίγεις ανοιχτό πόλεμο με την τρομοκρατία! Σαν να πας σε μια παρέα στο πάρκο μόνος σου να τους βρίζεις και να τρέχεις, ενώ σε ξέρουν και ξέρουν πιοι είναι οι φίλοι σου. Ε δεν θα το αφήσουν έτσι, κάποιος θα πάθει κάτι. Έτσι "σκέφτονται" όλες αυτές οι "παρέες"!

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 31 Οκτ 2009 06:54

γιατί όλοι έχουν όπλα και όχι εγώ? :-?
έλεος ποια, έλεος!!!
καλάσνικοβ λέει είχαν οι άλλοι και πυροβολούσαν...
στο ράδιο αρβύλα έλεγε ένας πήγε να σκοτώσει την πεθερά του με μπαζούκα :S έρχονται οι πακιστανοί και ο κάθε μαλάκας με τα όπλα του και τα ναρκωτικά του και μας μας πειράζει που απλά μας παίρνουν τις δουλειές...

σαν ταινία ακούγονται :@ μόνο μαύρα φορτηγάκια δεν μας απαγάγουν, στο τέλος θα προχωράμε με κάτω τα κεφάλια όταν βλέπουμε αλλοδαπούς για να μην μας πλακώσουν στο ξύλο... -.- αλοδαποκρατία -.-

ίσος ξέφυγα απτο θέμα αλλά να δείτε που κιαυτός σαυτό το θέμα αλλοδαπός είναι ή το όπλο το πήρε από αλλοδαπό...
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 31 Οκτ 2009 10:57

Ναι η ξενοφοβία είναι όντως ένα θέμα...

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 31 Οκτ 2009 14:08

Τι αλλοδαπός, τι νεοέλληνας, τι οποιαδήποτε άλλη μπερδεμένη οντότητα. Όλοι ίδιοι είναι από την στιγμή που πέρνουν το όπλο και ρίχνουν.

Το ότι βρίσκονται σε "αδιέξοδο" λόγο παραγόντων που δεν μπορούν να επηρεάσουν (όπως πχ. low wage salaries, κακή ποιότητα ζωής, ρατσισμός) δε δικαιολογεί να φέρνουν σε αδιέξοδο και άλλες ζωές, με τον θάνατο ή με τραυματισμό ή με την στέρηση κάποιου συγγενούς.

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 31 Οκτ 2009 14:47

Κοιτάξτε και οι πλευρές έχουν ένα δίκιο! Προσωπικά έχω πάρα πολούς φίλους μετανάστες και πολλοί απ' αυτούς σπουδάζουν κιόλας. Αλλά ας μην τα τσουβαλιάζουμε όλα! Πάντως μου είχε κάνει εντύπωση ένας από τους φίλους μου. Είναι Ρώσσος και λέει, πάλι καλά που κάνω παρέα μαζί σας παιδιά, με τους "δικούς" μου είχα βαρεθεί να μαλάνουμε με τον κόσμο χωρίς λόγο και ναι αυτό γίνεται πολλές φορές. Απλά υπάρχουν και τα κουμάσια που ανέκαθεν υπήρχαν ανεξαρτήτως εθνικότητας, φυλής κτλ κτλ. Υπάρχουν και τίμιοι, και δουλευταράδες ανάμεσα σε αυτούς. Και όσο για τις δουλείες που έθιξε ο Ζίζο, φίλε μου όταν σου λένε -σε όποιον νεοέλληνα- πάνε μάζεψε ντομάτα για 50ευρώ την μέρα και λες δεν μ αρέσει ενώ δεν έχεις να φας και ο αλλοδαπός θα πάει για ζήσει την οικογένεια του λογικό είναι "να μας παίρνουν" τις δουλείες.

Ας μην ξεχνάμε φυσικά όταν έιχαν έρθει πριν από 2 γενειές οι Μικρασιάτες. Τουρκόσπορους τους ανέβοκατέβαζαν, όπως τώρα λέμε Αλβανοί, Ρωσσοπόντιοι κτλ Αυτοί πια έχουν εξαληφθεί και ζουν ανεμσά μας, όπως και να το κάνουμε και κάποιοι απ' αυτούς είναι και ζάμπλουτοι. Αγγελόπουλοι, Παπαδοπούλου μπισκότα κτλ κτλ Όλα είναι θέμα χρόνου, ειδικά όταν κάποιοι φίλοι για παράδειγμα έχουν γεννηθεί εδώ πήγαμε στα ίδια σχολεία και προσπάθησαν για κάτι καλύτερο, παρατηρώ ότι δεν έχουμε διαφορετική νοοτροπία.

Πάντως το θέμα δεν είναι η εθνικότητα, γιατί χωρίς να θέλω να γίνω κακός ποιός μου λέει πως πολλοί από τους τρομοκράτες δεν μπορεί να είναι και γόνοι πολιτικών τις αριστεράς, αντιεξουσιαστών, καπιταλιστών ή σοσιαλιστών? Δεν είναι δύσκολο στην έλλαδα αν έχεις τις κατάλληλες διασυνδέσεις να βρεις τον απαραίτητο οπλικό εξοπλισμό, ειδικά στις μεγάλες πόλεις. Γι αυτό δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε κάπου...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης