Δελτια ηλιακης δραστηριοτητας

Εδώ μπορείτε να παρουσιάσετε την σελίδα σας. Να γνωρίζετε όμως ότι κάθε δημόσια προβολή φέρνει και τις αντίστοιχες κρίσεις και γνώμες. Αν θέλετε την λεπτομερή γνώμη μας για την σελίδα σας τοποθετήστε ένα θέμα εδώ...

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
THEO-007

Δημοσίευση από THEO-007 » 31 Δεκ 2009 16:26

Τελευταια παρατηρηση του χρονου σημερα και η φωτογραφηση αιχμαλωτισε συσταδα εκλαμψεων τυπου Β-CLASS. Φανταστικο φαινομενα για εναν ερασιτεχνη του ηλιου να πεφτει πανω σε ηλιακες εκλαμψεις και να τις φωτογραφιζει.

ΗΛΙΑΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΣ 31/12/2009
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 08 Ιαν 2010 14:01

Επί της ουσίας γιατί εγώ είμαι νηπιαγωγός και δεν τα καταλαβαίνω αυτά τα B-Class (μόνο κάτι C-Class ξέρω για τα δίκτυα :lol:) τι ακριβώς γίνεται με τον ήλίο;

Πρακτικά ποιες οι επιπτώσεις απότι γίνεται με τον ήλιο;

Γιατί οι εκλάμψεις δεν είναι ορατές στην καθημερινότητα μας, ούτε ξεχωρίζουμε τα b-class και τα c-class (οκ ένα /16 & /24 είναι για τους δικτυάδες :P) ούτε βλέπουμε καμιά κηλίδα :D

Με απλά λόγια τι ακριβώς συμβαίνει να καταλάβουμε και εμείς οι τσιλιαδόροι; :kaloe:

gi0rg0s

Δημοσίευση από gi0rg0s » 13 Ιαν 2010 19:42

Έεεετσι το sfak! :D :D :D

Τις φωτογραφίες τις έχεις τραβήξει με CCD;

Όπως και να έχει θα σου πρότεινα να φτιάξεις αρχικά μια μικρότερη εικόνα για προεπισκόπηση και μετά να κάνεις link προς την κανονική εικόνα γιατί η σελίδα φορτώνει πολύ αργά.
:think: Γιατί μπαμπά; :think: - Απαντήσεις σε θέματα που όλοι έχουμε σκεφτεί παρατηρώντας την καθημερινή ζωή ! Kαι γνωμικά για να μαθαίνουμε :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σας παρουσιάζω την σελίδα μου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες