μενού συγεκριμένης ιστοσελίδας

Ας μάθουμε πως να κάνουμε τις σελίδες μας με στιλ. Τα Cascading Style Sheets είναι ο τρόπος για να το επιτύχουμε.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
noc

Δημοσίευση από noc » 01 Νοέμ 2009 18:35

http://www.ub.edu/euelearning

Γεια σας.

Μου άρεσε το μενού της παραπάνω ιστοσελίδας και θέλω να φτιάξω ένα ίδιο σε δική μου ιστοσελίδα, με το frontpage.

Μπορεί κάποιος να μου γράψει όλον τον κώδικα για να τον κάνω insert καθώς και το css αρχειάκι, που πρέπει να βάλω στο website μου;

Ευχαριστώ

NOC

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 01 Νοέμ 2009 18:58

:roll:
Απλα να κανεις insert θελεις?
Να μαθεις πως γινεται δεν σε ενδιαφερει?

noc

Δημοσίευση από noc » 01 Νοέμ 2009 19:09

korgr έγραψε::roll:
Απλα να κανεις insert θελεις?
Να μαθεις πως γινεται δεν σε ενδιαφερει?
Εγώ ρωτάω.
Εσύ απαντάς (αν θέλεις) με πληροφόρηση κι όχι με ερώτηση. Και τι ερώτηση...

----
Έτσι σε έχουν μάθει να βοηθάς;
Αν ναι, κακός δάσκαλος σε έμαθε.

Τα πήρα ...
Αυτό το φόρουμ τέτοια ποιότητα βοήθειας έχει; Κρίμα το ωραίο σλόγκαν για μοίρασμα της γνώσης κλπ Αλλά ας μη κρίνω από το πρώτο ποστάρισμα!

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 01 Νοέμ 2009 19:25

Επειδη ολα εχουν και τα ορια τους!
Τολμας να μιλας για γνωση που δεν δινουμε?
Εσυ?
Που ζητας να κατσει καποιος μ... να στο φτιαξει και να στο δωσει στο πιατο να το κανεις ...insert οπως ξεδιαντροπα ειπες?
Κανε λιγο τον κοπο να ψαξεις αυτο το forum να δεις αν και ποιοι βοηθανε και μετας βγαζεις και γλωσσα ακομα δεν μπηκες!

Γνωση σημαινει να μαθεις, πραγμα που δεν σε ενδιαφερει!

noc

Δημοσίευση από noc » 01 Νοέμ 2009 19:33

korgr έγραψε:Επειδη ολα εχουν και τα ορια τους!
Τολμας να μιλας για γνωση που δεν δινουμε?
Εσυ?
Που ζητας να κατσει καποιος μ... να στο φτιαξει και να στο δωσει στο πιατο να το κανεις ...insert οπως ξεδιαντροπα ειπες?
Κανε λιγο τον κοπο να ψαξεις αυτο το forum να δεις αν και ποιοι βοηθανε και μετας βγαζεις και γλωσσα ακομα δεν μπηκες!

Γνωση σημαινει να μαθεις, πραγμα που δεν σε ενδιαφερει!
οκ
αν νομίζεις έτσι, έτσι πρέπει να είναι.

κάνε μου μια χάρη , μη (με) ξαναβοηθήσεις.

όποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει, καλοδεχούμενος

Άβαταρ μέλους
martkonsta
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από martkonsta » 01 Νοέμ 2009 20:28

noc έγραψε:
Τα πήρα ...
Αυτό το φόρουμ τέτοια ποιότητα βοήθειας έχει; Κρίμα το ωραίο σλόγκαν για μοίρασμα της γνώσης κλπ Αλλά ας μη κρίνω από το πρώτο ποστάρισμα!
Τα μέλη μας έχουν γράψει 407304 μηνύματα μέχρι στιγμής :: Υπάρχουν συνολικά 23608 εγγεγραμμένα μέλη ::
Αυτό σου φτάνει?Έτσι για να μου λυθεί η απορία ;)
Η αλήθεια πάντως είναι ότι ο τρόπος που μιλάς είναι αυταρχικός :-?
Εικόνα

noc

Δημοσίευση από noc » 01 Νοέμ 2009 20:42

martkonsta έγραψε:
noc έγραψε:
Τα πήρα ...
Τα μέλη μας έχουν γράψει 407304 μηνύματα μέχρι στιγμής :: Υπάρχουν συνολικά 23608 εγγεγραμμένα μέλη ::
Αυτό σου φτάνει?Έτσι για να μου λυθεί η απορία ;)
Η αλήθεια πάντως είναι ότι ο τρόπος που μιλάς είναι αυταρχικός :-?
Είχα μια απορία από παλιά. Αυτό εδώ το φόρουμ είναι από τα πιο παλιά ελληνικά φόρα, αν θυμάμαι καλά, απο το 1998 ή το 2000.. κάπου εκεί κοντά τελοσπάντων. Και μου έκανε αρνητική εντύπωση πως όλα τα άλλα φόρα, που φτιάχτηκαν πολύ μετά από το εδώ, μάζευαν κόσμο, δίνονταν βοήθεια... Τώρα καταλαβαίνω το γιατί.

ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΣΤΗΞΟΥΝ ΦΟΡΟΥΜ ΟΛΟΙ. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΑΛΕΝΤΟ... ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ - ΠΑΙΔΙΑΡΙΣΜΑΤΑ - ΑΝΟΥΣΙΟΙ ΕΓΩΙΣΜΟΙ

Παράδειγμα, κάποιος ζήτησε βοήθεια κι ο πρώτος που απάντησε έβγαλε τον αρνητισμό/εξυπνακιδισμό του αμέσως ... να μάθεις να ψαρεύεις.. να μη ζητάς ψάρια (btw αν αναρωτιέται για πολύ καιρό, αν οι άλλοι τον περνάνε για ... όπως γράφει χαρακτηριστικά, καιρός για γιατρό και θεραπεία. τώρα αμέσως πριν είναι αργά)

Στη συνέχεια πετάχτηκε κάποιος για δικηγόρος ....

Βρεεεεεεεεεεε δε χρειάζονταιεξυπνάδες, ούτε διάλογος για το αν ο άλλος πάει καλά.
Μπορείτε να δώστε απάντηση στη συγκεκριμένη ερώτηση; Αν όχι, προσπεράστε τη...

Φόρουμ βοήθειας ή στέκι απωθημένων;

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Νοέμ 2009 21:41

@noc Καταρχήν μάθε να μιλάς ευγενικά σε αυτούς που απλώνεις το χέρι σου για βοήθεια. Το "τα πήρα" και "Εγώ ρωτάω.
Εσύ απαντάς" στα άλλα forum.

Ο Νότης το μόνο πράγμα που σε ρώτησε είναι εάν σε ενδιαφέρει να μάθεις πως γίνεται για να σου εξηγήσουμε, αντί να κάτσουμε να στο φτιάξουμε. Ξέρεις κάπιοι απο εμάς βγάζουν το ψωμί τους για να φτιάχνουν τέτοια πράγματα.

Και εάν θέλεις να μιλήσουμε, το freestuff.gr έχει την μεγαλύτερη πικοιλία απο βοηθήματα στα ελληνικά.

Ελληνα που διατειρεί το AS community @ ADOBE έλληνα που wppresser, 3 έλληνες με δικό τους CMS, έλληνες developers στις μεγαλύτερες εταιρίες...

τι στο καλό θέλεις να μας πείς; Και δεν ξέρω για ποιο λόγο καν κάθομαι και απολογούμε... Ίσως έχω φάει πολλά απο τύπους σαν και εσένα

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 01 Νοέμ 2009 22:03

noc έγραψε:Φόρουμ βοήθειας ή στέκι απωθημένων;
Στέκι απωθημένων. Gold member, εσύ.
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 01 Νοέμ 2009 22:17

Τον τελευταίο καιρό έχει παραγίνει το κακό τους. Έχω παρατηρήσει πολλές τέτοιες αυταρχικές συμπεριφορές. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω γιατί συμβαίνει αυτό.

Νότη πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να μην απαντούσες καθόλου και σε συμβουλεύω να κάνεις το ίδιο και στο μέλλον αν βλέπεις τέτοια post.

Noc αυτό που ζητάς είναι εύκολο και πάρα πολλοί από εδώ μέσα μπορούν να στο φτιάξουν, εγώ όμως δεν θα στο έφτιαχνα ακόμη και αν με πλήρωνες.

noc

Δημοσίευση από noc » 01 Νοέμ 2009 22:20

Basilakis έγραψε:@noc Καταρχήν μάθε να μιλάς ευγενικά σε αυτούς που απλώνεις το χέρι σου για βοήθεια. Το "τα πήρα" και "Εγώ ρωτάω.
Εσύ απαντάς" στα άλλα forum.

Ο Νότης το μόνο πράγμα που σε ρώτησε είναι εάν σε ενδιαφέρει να μάθεις πως γίνεται για να σου εξηγήσουμε, αντί να κάτσουμε να στο φτιάξουμε. Ξέρεις κάπιοι απο εμάς βγάζουν το ψωμί τους για να φτιάχνουν τέτοια πράγματα.

Και εάν θέλεις να μιλήσουμε, το freestuff.gr έχει την μεγαλύτερη πικοιλία απο βοηθήματα στα ελληνικά.

Ελληνα που διατειρεί το AS community @ ADOBE έλληνα που wppresser, 3 έλληνες με δικό τους CMS, έλληνες developers στις μεγαλύτερες εταιρίες...

τι στο καλό θέλεις να μας πείς; Και δεν ξέρω για ποιο λόγο καν κάθομαι και απολογούμε... Ίσως έχω φάει πολλά απο τύπους σαν και εσένα
Αυτό που κατάλαβα είναι πως δεν ξέρετε να απαντήσετε στο τεχνικό ζήτημα. Δε θα ασσχοληθώ με μη χρήσιμα.

noc

Δημοσίευση από noc » 01 Νοέμ 2009 22:23

Basilakis έγραψε:
...
...
Άμα είχα εταιρεία με τέτοιους εργαζόμενους, ή θα την είχα κλείσει ή θα είχα αρχίσει στις μπατσοκλωτσιές αυτούς τους "εργαζόμενους"! Κι ας μού 'κοβε πρόστιμο το ΙΚΑ!

noc

Δημοσίευση από noc » 01 Νοέμ 2009 22:26

vassilism έγραψε:Τον τελευταίο καιρό έχει παραγίνει το κακό τους. Έχω παρατηρήσει πολλές τέτοιες αυταρχικές συμπεριφορές. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω γιατί συμβαίνει αυτό.

Νότη πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να μην απαντούσες καθόλου και σε συμβουλεύω να κάνεις το ίδιο και στο μέλλον αν βλέπεις τέτοια post.

Noc αυτό που ζητάς είναι εύκολο και πάρα πολλοί από εδώ μέσα μπορούν να στο φτιάξουν, εγώ όμως δεν θα στο έφτιαχνα ακόμη και αν με πλήρωνες.

Πόσα θέλεις να το φτιάξεις;

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 01 Νοέμ 2009 23:24

vassilism πες "περισσότερα απ' όσα μπορείς να δώσεις" ή στα αγγλικά "more than you can afford" να φανεί πολύ Hollywood φάση.

Πες πες και θα βάλω μουσική υπόκρουση με βιολιά.
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 01 Νοέμ 2009 23:25

lol Pavel
vassilism έγραψε: Νότη πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να μην απαντούσες καθόλου και σε συμβουλεύω να κάνεις το ίδιο και στο μέλλον αν βλέπεις τέτοια post.
Βασιλη :respect:
Εχεις απολυτο δικιο!
Μου αρκει που αυτο το forum "βλεπει" και "αντιμετωπιζει" σωστα τετοιες περιπτωσεις :wink:

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “CSS - Cascading Style Sheets”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης