Website(Flash&Php)-Κοστος?

Λύσεις προβλημάτων για το δημοφιλές πρόγραμμα κατασκευής παρουσιάσεων στο διαδίκτυο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
anasanar
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από anasanar » 12 Νοέμ 2009 12:03

συγνωμη ρε παιδια θελω την γνωμη σας,ενα site σαν αυτο www.laredoute.gr θα μου το φτιαξουν σε flash και php φουλ δυναμικο και διαχειρισιμο απο εμενα σε ολες τις κατηγοριες και υποκατηγοριες, με flash banners παντου με live chat με 3d animation και με ολες τις λειτουργιες που βλεπετε.ποσο θα κοστιζε?ειναι ενδεδειγμενες αυτες οι γλωσσες προγραμματισμου για τετοιο e-shop? ξεχασα να σας πω οτι προκειται για ηλεκτρονικο καταστημα απλα σε αλλο ειδος.

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 12 Νοέμ 2009 12:09

10.000 euro kai panw, oxi den einai endedigmeni i anaptixi eshop se full flash

anasanar
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από anasanar » 12 Νοέμ 2009 12:12

τοσο μου ειπε σε τιμη στο περιπου αλλα μιλησε για αυτες τις γλωσσες και μου ειπε οτι θα ειναι custom.φοβαμαι μην με δουλευει και κανει τιποτα ετοιματζιδικο.

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 12 Νοέμ 2009 12:18

I epitichia enos e-shop den exartatai mono apo tin ilopoisi kai tin technologia, alla ti sosti meleti kai tin sosti prothisi. Oute prepei se ena eshop nte kai kala na einai ola costum, arkei na min moiazei me alla kai na xrisimopeiei mono ton pyrina tis etoimis efarmogis.

Epipleon oti simfoniseis prepei na apotipothei se simvasi.

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telas » 12 Νοέμ 2009 13:51

billt έγραψε:I epitichia enos e-shop den exartatai mono apo tin ilopoisi kai tin technologia, alla ti sosti meleti kai tin sosti prothisi. Oute prepei se ena eshop nte kai kala na einai ola costum, arkei na min moiazei me alla kai na xrisimopeiei mono ton pyrina tis etoimis efarmogis.

Epipleon oti simfoniseis prepei na apotipothei se simvasi.
+1

Επίσης να προσθέσω πως και "ετοιματζίδικο" script να χρησιμοποιήσει δεν λεει κάτι από την στιγμή που θα λάβεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Υπάρχουν πολλές αξιόλογες open source λύσεις για e-commerce.
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 12 Νοέμ 2009 14:07

Theoro toulaxiston xazomara na paraggeileis ena custom e-shop thn stigmh pou exei gemisei h agora me tetoies efarmoges kai apokleietai kapoia na mhn kalyptei ta gousta tou katasthmatarxh (to poly poly na paraggeilei 2-3 plugins an den kalyptetai)...

@billt.. ta 10.000 gia auta pou zhta o filos oi sovares etaireies ta theloun gia na arxisoun na to syzhtane... sovaro, asfales kai me teleia yposthriksh e-shop den yparxei kato apo 50.000... ola ta pio kato einai etoimes efarmoges h kati anaksiopisto... my opinion pou elegan kai oi arxaioi ymon progonoi... :lol:
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 12 Νοέμ 2009 14:15

Fafos exeis dikio, gia auto eipa apo 10000 Euro ... :) , distichos omos den iparchun se oli tin ellada oi idies times :(

anasanar
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από anasanar » 12 Νοέμ 2009 18:15

φιλε fafos που διαβασες οτι παρηγγειλα custom e-shop για να το θεωρησεις και χαζομαρα?ειπα οτι μου μιλησαν για custom site,επισης που ξερεις με ποια εταιρεια εχω μιλησει και εχω παρει προσφορα?ετσι ευκολα χαρακτηριζεις αστεια μια εταιρεια?τελος αν γνωριζεις σοβαρες εταιρεις για αυτο που ψαχνω με παραδειγματα και τιμοκαταλογους στειλτο να τις μαθουμε και οταν λεω παραδειγμτα εννοω στην κατηγορια "ηλεκτρονικο καταστημα".

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 12 Νοέμ 2009 19:16

anasanar έγραψε:τοσο μου ειπε σε τιμη στο περιπου αλλα μιλησε για αυτες τις γλωσσες και μου ειπε οτι θα ειναι custom.φοβαμαι μην με δουλευει και κανει τιποτα ετοιματζιδικο.
etsi eimai ego.. tous vlepo olous asteious.. esy mas zhthses gnomh..phgaine plhrose ta 10k+ tora afou exeis na kaneis me sovarh etereia...

anasanar
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από anasanar » 12 Νοέμ 2009 19:23

τελος αν γνωριζεις σοβαρες εταιρεις για αυτο που ψαχνω με παραδειγματα και τιμοκαταλογους στειλτο να τις μαθουμε και οταν λεω παραδειγμτα εννοω στην κατηγορια "ηλεκτρονικο καταστημα".

γιαυτο ουτε λογος?
την επενδυση μου προσπαθω να προστατεψω γιαυτο κ ρωταω...

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 12 Νοέμ 2009 19:28

anasanar έγραψε:τελος αν γνωριζεις σοβαρες εταιρεις για αυτο που ψαχνω με παραδειγματα και τιμοκαταλογους στειλτο να τις μαθουμε και οταν λεω παραδειγμτα εννοω στην κατηγορια "ηλεκτρονικο καταστημα".

γιαυτο ουτε λογος?
την επενδυση μου προσπαθω να προστατεψω γιαυτο κ ρωταω...
kai emeis prospathisame na se prostatepsoume alla esy mallon ta ksereis ola kai mas thn eipes... sigoura tha ksereis kai tis etaireies pou poulane "ηλεκτρονικο καταστημα"... good luck

anasanar
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από anasanar » 12 Νοέμ 2009 19:33

Theoro toulaxiston xazomara na paraggeileis ena custom e-shop...

πρωτον δεν τα ξερω ολα για αυτο ανοιξα θεμα και δευτερον δεν την ειπα το αντιθετο και απλα επερεπε να απαντησω

anasanar
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από anasanar » 12 Νοέμ 2009 19:40

και κατι ακομα μην αναφερεις "εμεις προσπαθησαμε"εγω προσωπικα σε σενα αναφερομαι δεν εχω προβλημα να μου πειτε γνωμες εγω τις ζηταω ουτως η αλλως αλλα οχι με ειρωνια και χαρακτηρισμους.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 12 Νοέμ 2009 22:47

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, μπορείς να ρωτήσεις και την Creative Marketing που από ότι κατάλαβα έφτιαξε το site της laredoute που σου άρεσε.
Η συγκεκριμένοι μάλιστα μετά από πρόσφατη ανακοίνωση χρησιμοποιούν πλέον CMS της Atcom .

Η τιμή που σου είπαν είναι πάρα πολύ λογική - να μη πω χαμηλή - για custom εφαρμογή, πόσο μάλιστα όταν εμπλέκονται μέσα και flash animations + live chat (που λογικά αυτό θα είναι έτοιμο από τρίτους) , 3d animations, flash banners κλπ.

Για να μη νομίζεις ότι υπερβάλουμε ρίξε μια ματιά στις Buyout / Unique prices εδώ http://www.templatemonster.com/flash-intro.php .
(όπου Buyout / Unique = τα φτιάχνουμε μόνο για εσένα )

Άποψη μου είναι πως ούτε πολλά flash banner χρειάζεσαι και σε καμιά περίπτωση μην επιλέξεις FULL Flash ηλεκτρονικό κατάστημα. Αν θέλεις εφετζιλίκια βάλε ένα flash slideshow (που ακόμα και αυτό μπορεί να μην είναι flash) για να προβάλεις κάποια επιλεγμένα προϊόντα και δώσε μεγαλύτερη βαρύτητα σε άλλα θέματα όπως :
- ασφάλεια
- ταχύτητα φόρτωσης
- ευκολία χρήσης (usability)
- τιμές (των δικών σου προϊόντων)
- καθαρούς και εμφανής όρους συναλλαγών, στοιχείων επικοινωνίας και αντικατάστασης προϊόντων

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες