Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
panostech21

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από panostech21 » 12 Νοέμ 2009 14:47

Γεια σας έχω τελειώσει το πανεπιστήμιο κ θα ήθελα να μάθω μια ξένη γλώσσα η οποία δεν είναι κ τόσο συνηθισμένη (ρωσικά , κινέζικα κάτι τέτοιο περίπου) ξέρετε π μπορώ να βρω κάπου για να κάνω φροντιστήριο; Για να μάθω όσο το δυνατών πιο γρήγορα?

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από Zizo » 12 Νοέμ 2009 18:45

χαχαχαχα
τελευταία γλώσσα έχει Zulu xD ούγκα μούγκα χουχου χαχα

για να δούμε... και γω σκεφτόμουν για ξένη γλώσσα αλλά δεν σκέφτηκα για online training...

χοχ, it's free? :S σοβαρά? το επόμενο είναι να κάνεις register δεν λέει τίποτα για πληρωμές. ξέρει κανείς πως δουλεύει?
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
goofakos

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από goofakos » 13 Νοέμ 2009 02:21

η κινεζική γλώσσα είναι η πιο συνηθισμένη στον πλανήτη, υποθέτω εννοείς ασυνήθιστη στην Ελλάδα(που οποιαδήποτε εκτός από ελληνικά/αγγλικά είναι "ασυνήθιστη"..
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

panostech21

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από panostech21 » 13 Νοέμ 2009 11:53

Εεε όχι κ μέσα από το internet, μπορεί να μαθαίνεισ 5 πράγματα αλλά διαφορετικά είναι να κάνεισ μάθημα με καθηγητή.Ξέρετε κάπου π να γίνονται τέτοια μαθήματα ξένων γλωσσων(ρώσικα, κινεζικα, ιαπώνικα)΄κατι τέτοιο ήθελα...

kostascech

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από kostascech » 13 Νοέμ 2009 12:33

Eγώ έχω ξεκινήσει κινέζικα. Δεν μπορω να πώ ότι είναι εύκολα αλλά την παλεύω, είναι κ οι καθηγητέσ οι οποίοι μασ βοηθάνε αρκετα κ το ποιο συμαντικό απόλα είναι ότι είναί κινέζοι π ξέρουν Ελληνικα. Φροντιστήριο για τα κινέζικα κάνω στον ΞΥΝΗ. Απλά σ λέω ότι είναι γαμάτα.
Αν θέσ να δεισ τπτ παρισσότερο μπεσ στο www.xinis.com/glosses αλλιώσ πέρνα μια βόλτα κ ρώτησε...!!!νομίζω να σε βοήθησα...!!!

emphasy
Honorary Member

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από emphasy » 13 Νοέμ 2009 17:22

Τα ισπανικά είναι τα πιο διαδεδομένα στον πλανήτη. Μετά τα κινέζικα και μετά τα αγγλικά.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από Zizo » 14 Νοέμ 2009 01:50

ισπανικά θέλω και γω να μάθω...
pa cobrarme la herida :P μαθαίνω από τραγούδια :D

θα γούσταρα να έχω ισπανό καθηγητή
και ισπανίδα δεν με χαλάει :D
Εικόνα
What you waiting for?

panostech21

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από panostech21 » 19 Νοέμ 2009 12:13

Ναι συμφωνώ με αυτο π λεσ ότι τα οασπανικα είναι τα ποιο διαδεδομένα στον πλανητη, αλλά αυτη τη στιγμη δεν μασ ενδιαφέρει αυτο...δεν μασ ενδιαφέρει πόσοι ανθρωποι τα μιλάνε αλλα πόσο συχνά εμφανίζονται στην αγορά κ απόσοσ όλοι ξέρουμε τα περισσότερα προιόντα παράγονται στην κίνα κ σκεφτήται είνια μι α΄χωρα η οποία είναι υποανάπτηκτη ή καλύτερα τώρα αναπτήσεται...σκεφτήται τι θα γίνει όταν η κίνα γίνει σαν την αμερική κ την ευρώπη κ μετα θα μ πείτε ποια γλώσσα είναι ποιο διοφηλήσ...

panostech21

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από panostech21 » 19 Νοέμ 2009 12:18

Ααα κ μιασ κ ξέχασα να αναφέρω στην προηγούμενη αναλύσή μ να σ πώ kostascech μπηκα στι site www.xinis.com/glosses κ νομίζω είνια ακριβώσ αυτο π ψάχνω αλλά δεν είμαι κ τόσο σίγουροασ ακόμα γαυτο θα ήθελα αν ΄ξερετε να μ έιτε κ τπτ άλλο για να κάνω μια καλή έρευνα αγοράσ τόσα λεφτα θα δώσω μην πάνε χαμένα...!!!

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από gaucho » 19 Νοέμ 2009 15:32

Έχοντας πάει σε 23 χώρες απο γλώσσες που μαθαίνονται εύκολα για εμάς είναι

Αγγλικά Γαλλικά και Ισπανικά. Όλες αυτές οι χώρες έχουν παντού αποικίες.

Επιπλέον παράξενες για εμάς αλλά είναι must για να μάθει κάποιος ανάλογα τη δουλειά του είναι

ρώσικα
αράβικα
κινέζικα.

Με αυτές τις 6 πάς παντού.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από Zizo » 19 Νοέμ 2009 15:46

έπρεπε να είναι τα ελληνικά επίσημη γλώσσα :-?
Εικόνα
What you waiting for?

emphasy
Honorary Member

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από emphasy » 19 Νοέμ 2009 15:50

Αφού έχεις επιχειρηματικά σχέδια, πάω πάσο.

Αναλόγως με τι ασχολείσαι πρέπει να μάθεις την κατάλληλη γλώσσα! Αν ασχολείσαι με τρόφιμα πχ. Αγγλικά, Ρώσικα αν ασχολείσαι με Τεχνολογία: Αγγλικά, Κινέζικα ξέρω 'γω. Ας πούμε εγώ ξέρω Ελληνικά, Αγγλικά και Τούρκικα γιατί μου χρειάζονται και τώρα θέλω να μάθω και Ρώσικα. Αναλόγως.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εκμαθηση ξενων γλωσσων

Δημοσίευση από Zizo » 19 Νοέμ 2009 16:04

ντάξι δεν λέω, απλά θυμάμαι να μου λένε απτο διμοτικό πως αν δεν ήταν τα αγγλικά, τα ελληνικά πυθανώτατα να γινόντουσαν επίσημα.

από κει και πέρα μαρέσουν τα ισπανικά και έχει και ψωμάκι από κει

τελικά ο adiaforosgr την έκανε...
ήθελα να μάθω αν όντος είναι free, ίσος άλλοι χρήστες που ξέρουν ισπανικά και θέλουν να μάθουν ελληνικά ανταλλάζουν γνώσης
Εικόνα
What you waiting for?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες