Είναι η ταχύτητα της συνδεσής σας αυτή που έχετε πληρώσει;

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Argykaraz
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Argykaraz » 22 Σεπ 2011 17:02

Δεν μου απαντας στο ερωτημα μου (δλδ ΠΟΣΗ νομιζεις οτι ειναι η διαφορα στην ταχυτητα) και δυστυχως για να διαβασω ολα αυτα απο wiki το μονο που θα κανει ειναι να με κουρασει. Και εγω πιστευω οτι δεν εχει νοημα αυτη η συζητηση.

Παρ ολα αυτα ειμαι διαθεσιμος σε οποιον εχει προβλημα και θελει μερικα κολπακια που μπορει να κανει για να εχει μια καλυτερη συνδεση (αν αυτο ειναι δυνατον).
Μονο αυτο ηθελα να πω απο την αρχη που ποσταρα εδω.

Thaaanx! :)
My skin is my Sin...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 22 Σεπ 2011 17:26

Argykaraz έγραψε:Δεν μου απαντας στο ερωτημα μου (δλδ ΠΟΣΗ νομιζεις οτι ειναι η διαφορα στην ταχυτητα) και δυστυχως για να διαβασω ολα αυτα απο wiki το μονο που θα κανει ειναι να με κουρασει. Και εγω πιστευω οτι δεν εχει νοημα αυτη η συζητηση.
Δεν γίνεται να το απαντήσω αυτό.
Το overhead δεν είναι το ίδιο σε όλα τα μεγέθη πακέτων... το ξαναείπα πιο πάνω.
PPPoE έγραψε:PPPoE has the highest overhead DSL delivery method.[1] The amount of overhead added by PPPoE depends on the packet size because PPPoE adds 8 bytes to each packet.[2] If packets are large, say 1492 bytes, the overhead is only 0.54 % ((1500-1492)/1492). If packets are small though, such as the traffic required by certain web applications, VoIP or online games, the overhead can be much greater. As an example, if a specific VoIP connection used a packet size of 60 bytes, a PPPoE connection adds a 15.3 % overhead.
PPPoA έγραψε:If it is used as the connection encapsulation method on an ATM based network it can reduce overhead slightly (around 0.58%) in comparison to PPPoE.

PS: Αν το να ξεστραβωθεί κάποιος το θεωρει κούραση, τότε γιατι να ασχολείται με κάτι τεχνικό εξ'αρχης; :roll:

PS2: Το μόνο νόημα που έχει η συζήτηση είναι να διορθωθούν οι ανακρίβειες που ανάφερες, nothing more :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες