bno.gr new template

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

bno.gr new template

Δημοσίευση από fiskilis » 15 Νοέμ 2009 22:27

Είναι η προίκα της κόρης μου όταν αποφοιτήσει από την σχολή πληροφορικής που άρχισε φέτος στο ΕΠΑΛ

για πείτε γνώμες και συμβουλές για βελτίωση όπως και αν υπάρχουν χρήσιμα addons για να μπουν και να έχουν σχέση με το θέμα της σελίδας

http://www.bno.gr

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

bno.gr new template

Δημοσίευση από hik-hok » 15 Νοέμ 2009 22:34

error 500
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

bno.gr new template

Δημοσίευση από fafos » 15 Νοέμ 2009 22:38

kati exeis kanei lathos... otan anoigeis mia selida (me olous tous browsers) to layout ginetai giouvetsi!! prepei na kaneis refresh sthn selida gia na thn deis kanonika...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

bno.gr new template

Δημοσίευση από fiskilis » 15 Νοέμ 2009 22:39

α λες αυτο που δεν βαζει σωστα το κειμενο και το εχει στο τελος μερικες φορες ?

δεν ξερω μαλλον ιδιοτροπια η κατι βαρυ ισως τα banner να το κανουν !

να τα βγαλω να δω αν εχει διαφορα ?

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

bno.gr new template

Δημοσίευση από fafos » 15 Νοέμ 2009 22:41

fiskilis έγραψε:α λες αυτο που δεν βαζει σωστα το κειμενο και το εχει στο τελος μερικες φορες ?

δεν ξερω μαλλον ιδιοτροπια η κατι βαρυ ισως τα banner να το κανουν !

να τα βγαλω να δω αν εχει διαφορα ?
den ksero ti ftaiei alla den to kanei merikes fores alla panta (se mena toulaxiston)

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

bno.gr new template

Δημοσίευση από fafos » 15 Νοέμ 2009 22:56

ta idia

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

bno.gr new template

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Νοέμ 2009 23:03

Άγγελε εμένα το παλιό μου άρεσει περισσότερο... Καλύτερη κατανομή περιεχομένου είχε...

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

bno.gr new template

Δημοσίευση από adiaforosgr » 15 Νοέμ 2009 23:16

Απαίσιο το νέο template, χώρια που δεν εμφανίζεται σωστά σε FF

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

bno.gr new template

Δημοσίευση από telas » 15 Νοέμ 2009 23:41

πιο μινιμαλ από το άλλο μόνο που εμφανίζεται όπως να ναι
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

emphasy
Honorary Member

bno.gr new template

Δημοσίευση από emphasy » 15 Νοέμ 2009 23:45

Fiskillis, δεν παίζει σε firefox σωστά! Σε Chrome είναι μια χαρά.

Φαντάζομαι το AdSense πάει στον κουμπαρά της για να είμαστε οκ, και να σου πούμε και την γνώμη μας. :P

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

a)Το όνομα που είναι 2 φορές πάνω πάνω, μια με γαλάζιο και μία με μπλε, ζαλίζει.
Βάλε το μια φορά με ωραία σκούρα γραμματάκια να είναι έντονο και να φωνάζει ότι μπήκαμε στην σελίδα του Breaking-News-Online και δεν μοιάζει με banner.

b)Δοκίμασε να διαβάσεις τα κυλιόμενα γράμματα, δεν είναι ευανάγνωστα, ελάττωσε την ταχύτητά τους.

c)Γενικά τα άρθρα είναι συνήθως αριστερά και δεξιά το sidebar, κι έτσι θα το προτιμούσα ή ακόμη καλύτερα στην μέση τα άρθρα. Και που το στηρίζω αυτό; Με το που μου άνοιξε η σελίδα το μάτι μου έπεσε στο κέντρο, όπως όλων μας. Στην συγκεκριμένη περίπτωση πέφτει πάνω στo Adsense, εκτός κι αν φτιάχτηκε επίτηδες έτσι.

d)Η σελίδα σου ασχολείται με νέα. Πουθενά δεν βλέπω τίτλους. Βασικότατος κανόνας στην δημιουργία ενός άρθρου είναι ο τίτλος. Είναι το Α και το Ω και νομίζω το ξέρεις καλύτερα από μένα.

e)Κάτι που δεν μου αρέσει σε όλες τι σελίδες σου, με όλο τον σεβασμό, είναι το ότι υπάρχουν πολλά banners και είναι ανομοιόμορφα. Θα προτιμούσα οι διαφημίσεις να είναι ομοιόμορφες π.χ. 100x100pixel banners στοιχισμένα με τέτοιο τρόπο ώστε να μου σερβίρονται ομαλά... και θα μου τραβήξουν την προσοχή και δεν θα με εκνευρίσουν.

f)Τα 3 σταυρουδάκια είναι υπερβολικά για να χωρίζουν, ότι θέλεις να χωρίσεις. Προτίμησε μια απλή μίνιμαλ και λειτουργική παυλίτσα "-".

Και κάτι τελευταίο: Μπαίνω εγώ σαν καλός χρήστης να δω τι συμβαίνει γύρω μου -τα νέα-, μέσα στην σελίδα σου και καθώς ρίχνω μια ματιά στις εικόνες -γιατί τίτλους δεν έχει- πάω προς τα κάτω και βλέπω το παρακάτω που έχω συνάψει! Μου λες γιατί σε μια σελίδα που μπαίνω για να ενημερωθώ να με νοιάζει ποιος την έχει; Προτιμώ να σε ξέρω σαν bno, και όχι ποιος είσαι προσωπικά.

Έπειτα βλέπω το banner για την Ε.Ε.Χ.Ι, που στην ουσία παίρνει θέση σε ένα θέμα, και μάλιστα αποτελεί την δικιά σου προσωπική θέση. Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να χάσεις χρήστες διότι δεν συμφωνούν σε κάτι μαζί σου; Δεν το λέω γι αυτό συγκεκριμένα, αλλά γενικότερα δεν είναι καλό όταν αναζητάμε κόσμο να παίρνουμε θέση σε θέματα όποια και αν είναι αυτά τα οποία θα μας τον στερήσουν. Αν για παράδειγμα έχω ένα μαγαζί και βάλω μια αφίσα για την υποστήριξη του Λάος ή του ΚΚΕ κατά μεγάλη πιθανότητα θα χάσω μια από τις 2 αντίθετες πλευρές. Εγώ ας πούμε συμφωνώ σε αυτό που λέει. Κάποιος άλλος ίσως όχι.

Αυτά από μένα για αρχή. Φιλικά.
Συνημμένα
Untitled-1.jpg

ALR
Honorary Member

bno.gr new template

Δημοσίευση από ALR » 16 Νοέμ 2009 10:26

Δεν έχει τίτλους.

Έχει πολύ περιεχόμενο για το χώρο που προσφέρεται.

Δεν έχει enough whitespace,

Ο header Πάει τσάμπα. Δεν υπάρχει τίποτα χρηστικό εκτός της αναζήτησης.

Οι κατηγορίες αριστερά δεν έχουν σαφή διαχωρισμό μεταξύ τους.

Γενικότερα, έτσι όπως έχει, δεν μπορεί να αποτελέσει επιλογή, εκτός από RSS.

Θέλει δουλειά!
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

bno.gr new template

Δημοσίευση από fiskilis » 16 Νοέμ 2009 14:36

Ευχαριστω ολους σας για τις παρατηρησεις
τελικα ξαναγυρισα στο παλιο με την γη

θα απαντησω σε αυτο καθως ειναι και πιο αναλυτικο
emphasy έγραψε:Fiskillis, δεν παίζει σε firefox σωστά! Σε Chrome είναι μια χαρά.
αλλαξε το template οποτε δεν ισχυει
emphasy έγραψε:Φαντάζομαι το AdSense πάει στον κουμπαρά της για να είμαστε οκ, και να σου πούμε και την γνώμη μας.
ηδη πληρωνω φροντιστηρια εξοπλισμο και καποια στιγμη θα κανουμε σουμα ( αφηνει κανα 30αρι τον μηνα τωρα )
emphasy έγραψε: a)Το όνομα που είναι 2 φορές πάνω πάνω, μια με γαλάζιο και μία με μπλε, ζαλίζει.
Βάλε το μια φορά με ωραία σκούρα γραμματάκια να είναι έντονο και να φωνάζει ότι μπήκαμε στην σελίδα του Breaking-News-Online και δεν μοιάζει με banner
ηταν στο παλιο template οποτε δεν ισχυει πλεον
emphasy έγραψε:b)Δοκίμασε να διαβάσεις τα κυλιόμενα γράμματα, δεν είναι ευανάγνωστα, ελάττωσε την ταχύτητά τους.
εφυγε μεχρι να βρω την ακρη με αυτο
emphasy έγραψε:c)Γενικά τα άρθρα είναι συνήθως αριστερά και δεξιά το sidebar, κι έτσι θα το προτιμούσα ή ακόμη καλύτερα στην μέση τα άρθρα. Και που το στηρίζω αυτό; Με το που μου άνοιξε η σελίδα το μάτι μου έπεσε στο κέντρο, όπως όλων μας. Στην συγκεκριμένη περίπτωση πέφτει πάνω στo Adsense, εκτός κι αν φτιάχτηκε επίτηδες έτσι.
τωρα ειναι στο κεντρο τα ακρα
emphasy έγραψε:d)Η σελίδα σου ασχολείται με νέα. Πουθενά δεν βλέπω τίτλους. Βασικότατος κανόνας στην δημιουργία ενός άρθρου είναι ο τίτλος. Είναι το Α και το Ω και νομίζω το ξέρεις καλύτερα από μένα.
αυτο ειναι γεγονος καθως αν εβαζα τους τιτλους θα ειχα πολυ χαμενο χωρο αλλα θα το δοκιμασω
emphasy έγραψε:e)Κάτι που δεν μου αρέσει σε όλες τι σελίδες σου, με όλο τον σεβασμό, είναι το ότι υπάρχουν πολλά banners και είναι ανομοιόμορφα. Θα προτιμούσα οι διαφημίσεις να είναι ομοιόμορφες π.χ. 100x100pixel banners στοιχισμένα με τέτοιο τρόπο ώστε να μου σερβίρονται ομαλά... και θα μου τραβήξουν την προσοχή και δεν θα με εκνευρίσουν.
θα προσπαθησω να τα ομαδοποιησω και να βγαλω οσα τυχον θα μπορω
emphasy έγραψε:f)Τα 3 σταυρουδάκια είναι υπερβολικά για να χωρίζουν, ότι θέλεις να χωρίσεις. Προτίμησε μια απλή μίνιμαλ και λειτουργική παυλίτσα "-".
εφυγε με το παλιο templates
emphasy έγραψε:Και κάτι τελευταίο: Μπαίνω εγώ σαν καλός χρήστης να δω τι συμβαίνει γύρω μου -τα νέα-, μέσα στην σελίδα σου και καθώς ρίχνω μια ματιά στις εικόνες -γιατί τίτλους δεν έχει- πάω προς τα κάτω και βλέπω το παρακάτω που έχω συνάψει! Μου λες γιατί σε μια σελίδα που μπαίνω για να ενημερωθώ να με νοιάζει ποιος την έχει; Προτιμώ να σε ξέρω σαν bno, και όχι ποιος είσαι προσωπικά.
ολα τα social images θα ειναι μονο προς bno σιγα σιγα και δεν θα ειναι προσωπικα
emphasy έγραψε:Έπειτα βλέπω το banner για την Ε.Ε.Χ.Ι, που στην ουσία παίρνει θέση σε ένα θέμα, και μάλιστα αποτελεί την δικιά σου προσωπική θέση. Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να χάσεις χρήστες διότι δεν συμφωνούν σε κάτι μαζί σου; Δεν το λέω γι αυτό συγκεκριμένα, αλλά γενικότερα δεν είναι καλό όταν αναζητάμε κόσμο να παίρνουμε θέση σε θέματα όποια και αν είναι αυτά τα οποία θα μας τον στερήσουν. Αν για παράδειγμα έχω ένα μαγαζί και βάλω μια αφίσα για την υποστήριξη του Λάος ή του ΚΚΕ κατά μεγάλη πιθανότητα θα χάσω μια από τις 2 αντίθετες πλευρές. Εγώ ας πούμε συμφωνώ σε αυτό που λέει. Κάποιος άλλος ίσως όχι.
αυτο ειναι σταση προσωπικη και δεν υπολογιζω το κοστος με την ΕΕΧΙ

καθε αλλη παρατηρηση δεκτη

emphasy
Honorary Member

bno.gr new template

Δημοσίευση από emphasy » 16 Νοέμ 2009 15:02

Καλούτσικο αυτό! 2 παρατηρήσεις εδώ!
1) Τίτλοι. Το είπα και πάνω και επιμένω, χρειάζονται. Αν θες χώρο καλύτερα βάλε μόνο τίτλους, είναι πιο κατατοπιστικό.

2) Άλλαξε την εικόνα του template με κάποια δικιά σου, πιστεύω θα είναι καλύτερα!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες