Πρόγραμμα θέασης για Drivers Driver Viewer

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
skyrider

Δημοσίευση από skyrider » 17 Νοέμ 2009 09:51

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα DVD που περιέχει drivers από διάφορες συσκευές για Windows 7 υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος να δω αν οι συσκευές που έχω (agfa snap scan1212u, hp deskjet 710c) υπάρχουν; χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω και να διαβάζω ένα - ένα τα inf αρχεία; κάτι δηλ σαν την εφαρμογή των windows που εμφανίζει drivers από διάφορους κατασκευαστές όταν πάω να εγκαταστήσω μια νέα συσκευή. Αυτή τη στιγμή έχω XP αλλά σκέφτομαι να βάλλω win7.

κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη
Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 17 Νοέμ 2009 10:35

Πολύ καλή σου μέρα :D φίλε skyrider :D
Όταν θα πας να κάνεις την εγκατάσταση των συσκευών σου, τα Windows θα ζητήσουν -όπως πάντα τους drivers- :D , κι εσύ -όπως επίσης πάντα- θα τα οδηγήσεις στο DVD σου.
Αν όλοι οι drivers είναι χύμα, τότε τα Windows θα τους βρουν αμέσως.
Αν είναι σε Folders->subfolders κλπ, τότε Π.χ. στο subfolder hp->deskjet->710series (ή κάτι τέτοιο) θα βρεθούν οι drivers και για τον δικό σου 710c. :wink:
Καλή επιτυχία :pint:
Περιμένουμε νέα σου :D

[Edit]Αν θέλεις/χρειάζεσαι περισσότερα, κάνε μιά αναζήτηση στο Google με θέμα: "driver inf viewer" (με τα εισαγωγικά). Θα βρεις αρκετά ενδιαφέροντα αποτελέσματα για να επιλέξεις ποιό σου κάνει περισσότερο :) [/Edit]
PC-Ponemenos
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης