"εξαφανίστηκε" το αρχείο java.exe

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Panoramix27

"εξαφανίστηκε" το αρχείο java.exe

Δημοσίευση από Panoramix27 » 19 Νοέμ 2009 15:16

καλησπέρα. προγραμματίζω γενικώς σε java και πριν απο αρκετό καιρο μου ειχε δημιουργηθεί ενα προβλημα το οποιο ειχα καταφέρει να λυσω(κατι ειχε γινει στη registry). Το πρόβλημα επανήλθε προχτες αλλα το θεμα ειναι οτι δε θυμαμαι τι ειχα κάνει για να το λύσω. έχει ως εξής.

ολα τα αρχεία java.exe(που δημιουργούνται αφου κάνω install το jdk και το jre της java), εξαφανίζονται. δεν υπαρχουν πουθενα στο σκληρο. Το θέμα ειναι οτι οταν παω να διαγραψω τα αντιστοιχα folders στα οποια υποτίθεται οτι θα βρίσκονταν, τα windows μου λένε οτι δε μπορουν να διαγραφούν γιατι δεν ειναι αδεια, παρόλο που μέσα τους οντως δεν υπάρχει κάτι. Οταν μπαινω σε safe mode, τα βλεπω ολα τα αρχεια java.exe μεσα σε αυτους τους φακελους και μπορω να τα διαγραψω. Οταν επανερχομαι ομως σε κανονική λειτουργία των windows τοτε το προβλημα επιστρεφει. εχω δοκιμάσει να κανω install/uninstall του jdk αλλα το πρόβλημα παραμένει.

αν θυμαμαι καλα την προηγουμενη φορα που ειχα το πρόβλημα ειχα αλλάξει κατι στη registry γιατι κατι ειχε πειραχτεί πιθανώς λόγω των registry cleaners που χρησιμοποιώ. αν έχει κάποιος κάτι στο μυαλο του ας μου δώσει τα φώτα του. ευχαριστω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες