Ποια αυτιά και ποιες ουρές

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
goofakos

Δημοσίευση από goofakos » 20 Νοέμ 2009 18:40

Εικόνα

Τραγικές φωτογραφίες καθαρόαιμων ζώων που χρησιμοποιούνται ως μηχανές αναπαραγωγής και δημιουργίας κέρδους ήρθαν στο φως για άλλη μια φορά, έπειτα από καταγγελία κατοίκων στο Παρά τρίχα.Αυτή τη φορά το παράνομο ''εκτροφείο'' βρίσκεται στο Αλεποχώρι.

''56 σκυλιά βρέθηκαν σε άθλια κατάσταση υποσιτισμένοι χωρίς νερό και περίθαλψη και εκλιπαρούσαν για λίγη προσοχή. Σκύλοι, γάτες, κότες, κουνελάκια, ψάρια και πουλάκια, ήταν τα είδη που «φιλοξενούσε» ο συγκεκριμένος χώρος.

Σκύλοι από πολλές φυλές, όπως ροτβάιλερ, μπόξερ, πιτμπουλ, γερμανικά ποιμενικά, κόκερ, παγκ, τσιουάουα, πομεράνιαν, μπομπτεηλ, ζουν εγκλωβισμένοι σε κλούβες, γνωρίζοντας πως η μέρα που θα πεθάνουν θα είναι η μέρα της λύτρωσης τους.
Καλόψυχα ζώα με κακό άστρο, βρέθηκαν στα χέρια ασυνείδητων που έχουν μοναδικό σκοπό το κέρδος.
''

Δεν θα γράψουμε κάτι άλλο. Δείτε τη βρώμα του χώρου, δείτε τα μάτια αυτών των ζώων και απλά πειστείτε επιτέλους ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤE ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΖΩΑ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙΑ, ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ.

Από αυτά τα ζώα προέρχονται καθαρόαιμα κουτάβια που αργότερα εμφανίζουν δυσπλασίες και τα πετούν στο δρόμο οι ιδιοκτήτες τους...

Από αυτά τα ζώα αν αγοράσετε κουτάβια, ΕΝΙΣΧΥΕΤΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΕΜΠΟΡΙΟ, βοηθάτε ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΟΖΩΟΥΣ...

φωτογραφίες
πηγή - strayshelp
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 21 Νοέμ 2009 10:48

ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤE ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΖΩΑ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙΑ, ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ.

Από αυτά τα ζώα προέρχονται καθαρόαιμα κουτάβια που αργότερα εμφανίζουν δυσπλασίες και τα πετούν στο δρόμο οι ιδιοκτήτες τους...

Από αυτά τα ζώα αν αγοράσετε κουτάβια, ΕΝΙΣΧΥΕΤΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΕΜΠΟΡΙΟ, βοηθάτε ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΟΖΩΟΥΣ...
Μη σακουσει ο Hik Hok μονο, και θα εχει δικιο οτι και να πει...
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 22 Νοέμ 2009 13:21

γενικά νομίζω είναι βλακεία να πας για αγορά στα τυφλά!
ο πατέρας μου είναι έμπορος και έχει μια φοβερή φάρμα στο λαγκαδά λίγο έξω από θεσσαλονίκη και όταν έρθει κάποιος για αγορά του έχουμε, από τσιπ, χαρτιά, τα πάντα για το ζώο... δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά εγώ μέχρι πέρσι είχα ένα σκυλί από 1 μέχρι 17 χρονών, δεν μπορώ να φανταστώ να ζούσαν τόσα χρόνια με κάποιο ζώο και στην τελική να έβγαινε άρρωστο και να το πετούσα στον δρόμο...

όποιος το κάνει αυτό είναι σαν να αγοράζει έναν σκύλο όπως 1 ψάρι, που άμα πεθάνει απλά παίρνεις άλλο. τώρα θα μου πεις και τα 2 ζώα είναι, γιατί βγάζεις το ψάρι απέξω? αλλά δεν νομίζω να το πει γιατί όλοι έχουν φάει ψάρι.

και κυρίως τα συναισθήματα, δεν ζεις με κάποιον τόσο καιρό χωρίς να διαλέξεις ποιος θα είναι ώστε να μην πάθει τίποτα στην μέση της σχέσης

Δεν θέλω με τίποτα να χαλάσω αυτό το θέμα γιατί συνήθως καταλήγουν κλειδωμένα, αν ενοχλεί κάποιον αυτό το ποστ θα το διαγράψω γιατί μπορώ και ξέρω να σέβομαι γνώμες

θα ρωτήσω πάντως αν μπορέσω τον πατέρα μου για να ποστάρω πως μπορείς να καταλάβεις την αληθινή γνησιότητα του ζώου...
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
sovokai

Δημοσίευση από sovokai » 23 Νοέμ 2009 20:52

ετσι.. αυτα ειναι τα πραγματικα χαλια της κυνοφιλιας..

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 24 Νοέμ 2009 20:28

Τα άσχετα μηνύματα θα διαγράφονται...

Ας σεβαστούμε επιτέλους τους άλλους που ποστάρουν!!!

Αρκετά...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες