Καρφωτό blackhat seo ή κάτι άλλο;

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Κλειδωμένο
1host
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 1host » 07 Δεκ 2009 21:31

Ανακαλύψαν το seo στην Ελλάδα φαίνεται..
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

angelwitch83
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από angelwitch83 » 08 Δεκ 2009 15:50

Νομιζω πως και αυτο αποτελει περιπτωση black hat http://www.internetservices.gr/
Εσεις τι λετε?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 08 Δεκ 2009 16:20

Γουστάρω title... SEOtziδες τέτοιο τίπου καταστρέφουν ze web!

angelwitch83
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από angelwitch83 » 08 Δεκ 2009 16:51

οχι μονο το title...γιατι δυστυχως παρατηρω οτι σε πολλα site το title ειναι τετοιας μορφης δλδ keyword1,.....,keywordN.
Το κατω μερος της σελίδας εχει περιεχομενο μονο και μονο για να "πιασει" queries

1host
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 1host » 08 Δεκ 2009 17:49

Νομίζω γι'αυτο το site έχουμε ξαναμιλήσει στο Freestuff!
Απίστευτος ο τύπος..

Edit:
Εγώ το είχα γράψει κιόλας:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=39480

Και ένα παλαιότερο:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=25496
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Δεκ 2009 20:28

πάντως με αυτά που κάνετε είμαι όλο και πιο κοντά μετά το nofollow να καταργήσω σε κάποιος τελείως τις υπογραφές...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 08 Δεκ 2009 20:42

Basilakis έγραψε:Γουστάρω title... SEOtziδες τέτοιο τίπου καταστρέφουν ze web!
Μονο που οταν τα εκανε αυτος το 2000 αυτα ,καποιοι αλλοι για να μην πω οι περισοτεροι δεν εβαζαν ουτε καν τιτλο και περιγραφη στης σελιδες τους.Απο οτι φενεται δεν ασχολειται πλεον με το αθλημα η ασχολειται λιγο αλλα ακομα καποιοι πεφτουν πανω στις σελιδες που ειχε καποτε φτιαξει....

1host
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 1host » 09 Δεκ 2009 00:51

πάντως με αυτά που κάνετε είμαι όλο και πιο κοντά μετά το nofollow να καταργήσω σε κάποιος τελείως τις υπογραφές...
Τι ακριβώς εννοείς;
Μονο που οταν τα εκανε αυτος το 2000 αυτα ,καποιοι αλλοι για να μην πω οι περισοτεροι δεν εβαζαν ουτε καν τιτλο και περιγραφη στης σελιδες τους.Απο οτι φενεται δεν ασχολειται πλεον με το αθλημα η ασχολειται λιγο αλλα ακομα καποιοι πεφτουν πανω στις σελιδες που ειχε καποτε φτιαξει....
Το web όμως πάει μπροστά και όταν έχεις μια τέτοια ιστοσελίδα, δεν πρέπει να την ανανεώνεις και να ακολουθείς τα trends;
Εικόνα

angelwitch83
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από angelwitch83 » 09 Δεκ 2009 11:56

cordis έγραψε:πάντως με αυτά που κάνετε είμαι όλο και πιο κοντά μετά το nofollow να καταργήσω σε κάποιος τελείως τις υπογραφές...
Νομιζω πως πρεπει να διευκρινισετε τι επιτρεπεται και τι οχι ωστε να μη γινει επιλεκτικο disable στις υπογραφες. Δε νομιζω πως καποιος "παρανομει". Και αν σκεφτεστε να αλλαξετε τους κανονισμους, καντε το ωστε να πραξουμε και εμεις αναλογα. Ειμαι νεα εδω, νομιζω πως δεν εχω καταλαβει κατι λαθος. Αν δεν επιτρεπεται τετοιου ειδους υπογραφη, να την αποσυρω και ζητω συγνωμη εκ των πρωτερων

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Δεκ 2009 15:03

Μπορεί να επιτρέπω υπογραφές μόνο σε όσους γράφουν βοηθήματα, δε το έχω σκεφτεί ακόμα. Όταν ολοκληρωθεί η σκέψη μου θα σας ενημερώσω για να πράξετε ανάλογα.

ευχαριστώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 09 Δεκ 2009 15:10

Στο phpBB 3.6! :P

1host
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 1host » 09 Δεκ 2009 16:46

cordis έγραψε:Μπορεί να επιτρέπω υπογραφές μόνο σε όσους γράφουν βοηθήματα, δε το έχω σκεφτεί ακόμα. Όταν ολοκληρωθεί η σκέψη μου θα σας ενημερώσω για να πράξετε ανάλογα.

ευχαριστώ.
Δεν μας είπες τι είναι αυτό που σε "ενόχλησε" πάντως.
Αν και βγαίνουνε offtopic, το "freestuff" βλέπω να μην ισχύει 100%, ή έστω όπως ίσχυε.
Όχι για εταιρικές ανακοινώσεις πρέπει να έχεις πληρώσει(ενώ παλιά δεν υπήρχαν), όχι τώρα οι υπογραφές(ίσως μόνο όσοι έχουν βάλει ad να βάζουν και υπογραφή),οχι εσυ δεν εχεις πληρώσει μην βάζεις εικόνα στην υπογραφή κ.ο.κ
Δεν ξέρω, αλλά άλλη λογική είχε κάποτε το forum.
Με συγχωρείς που τα λέω έτσι, αλλά έχω μάθει να τα λέω χύμα και σταράτα και όχι να κρύβομαι πίσω από τις λέξεις. :wink:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 09 Δεκ 2009 17:00

Φαντάζομαι ο Γιάννης μιλάει για αυτούς που κάνουν Link building χρησιμοποιώντας τις υπογραφές για αυτό το σκοπό...

Free είναι αλλά όπως όλα τα projects ενώς community, πρέπει

1) Κάπως να στηριχθούν ( hoster είσαι, φαντάζεσαι τις ανάγκες του freestuff.gr )

2)
Απο τι στιγμή που δεν υπάρχου, thank u, post value κτλ κτλ, δεν θεωρείς πως για μια "επιβράβευση μελών" θα μπορούσε να γίνει κάτι παρόμοιο;

Μιλάω μόνο για τα community θέματα. Τα περι οικονομικών ο Γιάννης μόνο και κανένας άλλος :)

P.S.
Δείτε μια στις τόσες τα στατιστικά σας και δείτε τι κέρδος έχετε απο το freestuff? και μην μου πείτε πως δεν έχετε κλείσει πελάτες απο εδώ ή και δεν κάνετε την προβολή σας (ή δεν στέλνετε PM σε κόσμο που ψάχνει κάτι κτλ κτλ)...

Μπορείτε να πατίσετε το donation button και να δώσετε ένα 30... Έτσι γιατί βγάζετε ένα 2.000 απο ένα SEO...

angelwitch83
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από angelwitch83 » 09 Δεκ 2009 18:05

Basilakis έγραψε: Έτσι γιατί βγάζετε ένα 2.000 απο ένα SEO...
Nice joke! :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 09 Δεκ 2009 18:17

Φαντάζομαι γίνεται αντιληπτό πως το εννοώ! :)

τι είναι community;
http://www.tovima.gr/default.asp?pid=46 ... 26/11/2000

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες