Καρφωτό blackhat seo ή κάτι άλλο;

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Κλειδωμένο
developapoof

Δημοσίευση από developapoof » 28 Μαρ 2011 17:30

Είναι θέμα του κάθε κατασκευάστη να επιλέγει αν θα βάλει κρυφά Link οι όχι.
Το ότι κάποιο τρίτοι το επέλεξαν δεν θα βαρύνει εμένα.
Απο ηθικής πλευράς δεν έγινα καραγκιόζης και έχει αφαιρεθεί η επιλογή απο τον Νοεμβριο του 2009 που μόνο διατέθηκε.

Τα υπόλοιπα συμπεράσματα στους χρήστες....

developapoof

Δημοσίευση από developapoof » 28 Μαρ 2011 21:46

Το προηγούμενο post σου εχει αποθηκευθεί, στην πρ΄τη εκδοχή του.
Αν και όπως είδα διορθώθηκε αρκετα η φρασεολογία του post πλέον.
Δεν είναι και πολυ οραίο να γίνεται μαυρη προπαγάνδα και μετά απο απάντηση απλά να διορθώνεται το προηγούμενο post χωρίς απάντηση.
Η Kbit δεν είναι ένα άτομο αλλά Εταιρεία πληροφορικής με προσωπικό, νομικό τμήμα κ.τ.λ.
Δεν θα κάνω διαφημιση, ο καθένας κρίνεται απο τα έργα του, και τη συνολική του παρουσία στο χώρο.
Σεβόμαστε κάθε ανταγωνιστή που κάνει σωστά την δουλειά του και θα μπορούσα να κατονομάσω πολύ καλες εταιρείες πληροφορικής ίσως και Freelancers.
Επιπλέον θα ήθελα να πω ότι κουράστηκα με όλη αυτή τη μαυρη προπαγάνδα που προωθήθηκε εναντίον της KBIT απο συγκεκριμένα άτομα και για τους δικούς τους ανέντιμους σκοπούς.
Παρακαλώ να μήν συνεχιστεί.

arxitrolloglou

Δημοσίευση από arxitrolloglou » 28 Μαρ 2011 23:52

Αυτό που έκανα στα post μου ( η ουσία παρέμεινε αυτό που διόρθωσα είναι το καυστικό ύφος και για το οποίο απολογούμαι ) είναι να τονίσω πως σύμφωνα με αυτά που διάβασα από τους προηγούμενους σε αυτό το άρθρο και κάνοντας την δική μου έρευνα οι τακτικές που παρουσιάζονται (link κρυμμένο με CSS) άσχετα αν αυτό γίνεται με έγκριση ή όχι (δεν νομίζω να την νοιάζει την Google) είναι εναντίον των καλών πρακτικών για webmasters που προτείνει η Google.

Το ότι παραδέχεσαι πως το έκανες και ότι όπως λες ήταν πείραμα και το σταμάτησες είναι πολύ σωστό εκ μέρους σου και βάζει τα πράγματα στην θέση τους. Πάντως αν θες να είσαι 100% καλυμμένος θα πρέπει να επικοινωνήσεις με όσους εξακολουθούν να έχουν hidden links προς εσένα γιατί ίσως θα σου κάνει κακό στα ρανκινγκς στο τέλος
Προσωπικά δεν έκανα καμία προπαγάνδα και δεν έχω κανένα συμφέρον ή ανέντιμο σκοπο εναντίον της εταιρείας σας και συμφωνώ να λήξει εδώ μιας και όποια συμπεράσματα ήταν να βγουν από τους χρήστες έχουν βγει.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 29 Μαρ 2011 12:56

το παρατραβήξατε, αν έχετε διαφορές να τα πείτε τηλεφωνικός ή κάντε report και δείτε εάν είναι black, white ή yellow!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης