16 χρονών ψάχνω δουλειά

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
sod

16 χρονών ψάχνω δουλειά

Δημοσίευση από sod » 25 Νοέμ 2009 18:46

Ναι ενδιαφέρομαι.Σας απάντησα και στο topic σας ...

sod

16 χρονών ψάχνω δουλειά

Δημοσίευση από sod » 25 Νοέμ 2009 18:53

starfish έγραψε:έχεις σκεφτεί τι θες να κάνεις μετά το σχολείο;

Η ερώτηση που θέσατε είναι λίγο αόριστη .Οπότε θα σας δώσω 2 απαντήσεις.
1.Ναι έχω σκεφτεί.Θα ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με την δημοσιογραφία αλλά και κάτι ανώτερο ως προς τις θεωρητικές επιστήμες θα μου άρεσε όπως αρχαιολογία και φιλοσοφική ,αν και πιστεύω πως είναι κλάδοι κορεσμένοι πια όποτε η κυριότερη επιλογή μου είναι ΜΜΕ.
2.Μετά το σχολείο το σίγουρο είναι οτι θα σπουδάσω και ταυτόχρονα θα προσπαθήσω να βρω κάποια εργασία έτσι ώστε να απεξαρτηθώ και να μην επιβαρύνω όσο μπορώ την οικογένεια μου καθώς δεν είμαι το μόνο παιδί στην οικογένεια και όταν εγώ θα σπουδάζω το άλλο θα ετοιμάζεται για πανελλήνιες ,συνεπώς καταλαβαίνετε οτι θα υπάρχουν μεγαλύτερα έξοδα.

starfish

16 χρονών ψάχνω δουλειά

Δημοσίευση από starfish » 27 Νοέμ 2009 12:33

Εάν θες να ασχοληθείς με την δημοσιογραφία τότε αγόρασε ένα τεύχος απο όλες τις εφημερίδες που υπάρχουν διάβασε τις και αφου ΑΦΟΜΟΙΩΣΕΙΣ ότι ακριβώς κάνουν, κράτα το καλά στο μυαλό σου ως τι να μην κάνεις.

Μετά βρες και άλλα παιδιά της ηλικίας σου, στήστε ένα site και ξεκινήστε ενα διαδικτυακό περιοδικό γράφωντας για θέματα που πραγματικα σας απασχολούν και σας ενδιαφέρουν.

Δουλέψτε το με μεράκι και κυρίως με σοβαρότητα με σκοπό να περάσεις προς τα έξω και απόψεις των παιδιών αλλά και ενημέρωση της κοινωνίας που αντικρύζεις.

Μπορεί να μην βγάλεις δραχμή απο αυτό ποτέ, μπορεί σε 2 χρόνια να παίρνεις ένα καλό χαρτζηλίκη αλλά θα μάθεις πολλά πράγματα, θα καταλάβεις άλλα τόσα, θα βάλεις το μυαλό σου σε μια δημιουργική ασχολία (πράγμα σπάνιο στην εποχή μας) και θα αποκτήσεις και βάσεις για αυτό που θες να κάνεις αργότερα.

(είμαι πολύ ξενέρωτος ε;)

sod

16 χρονών ψάχνω δουλειά

Δημοσίευση από sod » 27 Νοέμ 2009 18:31

όχι πολύ :lol:

Βασικά δεν το είχα σκεφτεί αυτό!!!Πάρα πολύ ωραία ιδέα και θα την θέσω αμέσως σε εφαρμογή αλλά..

το τοπικ μου έχει να κάνει με την εύρεση εργασίας :lol:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

16 χρονών ψάχνω δουλειά

Δημοσίευση από cordis » 27 Νοέμ 2009 20:41

για την εύρεση συνεχίζει να σε βοηθάει, αλλά και για την μελλοντική ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

sod

16 χρονών ψάχνω δουλειά

Δημοσίευση από sod » 28 Νοέμ 2009 14:52

Σωστά! :lol:

MARILIA2207

16 χρονών ψάχνω δουλειά

Δημοσίευση από MARILIA2207 » 17 Φεβ 2012 17:11

Είμαι 17 χρονών και έχω μεγάλη ανάγκη για δουλειά θα μπορούσες να μου πεις από πού βρήκες τις προτάσεις για δουλεια? υπάρχει κάποιο site ίσως που μπορώ να απευθυνθώ? αν καποιος άλλος ξέρει κάτι καλοδεχούμενες οι ιδέες... :) :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες