Προβλημα MSTP σε localhost

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
SteveCG

Δημοσίευση από SteveCG » 24 Νοέμ 2009 13:46

Γεια σε όλους...

Πρόσφατα ανέλαβα να δημιουργήσω μια forma επικοινωνίας.Βρίσκομαι σε αρχικό στάδιο και μαθαίνω "πειραματιζοντας"!Ας πάμε στο πρόβλημα μου..εγκατάστησα το XAMPP όπου μπορεί το pc μου να λειτουργεί ως server και να δοκιμάζω τα php script μου (πιο συγκεκριμένα το mail form)!όλα καλά το εγκατέστησα δουλεύει αλλα όταν πάω να κάνω Submit την forma μου βγάζει το εξής error :

Warning: mail() [function.mail]: Failed το connect το mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\xampp\htdocs\sendmail.php on line 6

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\xampp\htdocs\sendmail.php:1) in C:\xampp\htdocs\sendmail.php on line 7

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι πρεπει να κανω ωστε να διορθοσω αυτο το error;

Ευχαριστώ θερμά εκ τον προτερων για τον χρόνο σας και για τα επερχόμενα σχόλια και βοήθειες!!

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 24 Νοέμ 2009 14:35

Βεβαιώσου πως δεν έχεις κενά στην αρχή του εγγράφου σου με τον php κώδικα

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 24 Νοέμ 2009 20:30

Αρχικά βεβαιώσου γιαυτό που σου λέει παραπάνω ο Basilakis και επίσης βεβαιώσου ότι αυτό το αρχείο είναι χωρίς BOM.

Μετά κοίτα παρακάτω για το πώς μπορείς να διορθώσεις το SMTP και smtp_port.
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=46421

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες