Ρεαλιστικό?

Δημιουργία τρισδιάστατων γραφικών με Cinema 4D, Max 3Ds, Maya, ...

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Argykaraz
Επικοινωνία:

Ρεαλιστικό?

Δημοσίευση από Argykaraz » 28 Νοέμ 2009 18:14

Θελω καθαρα τις κακες κριτικες σας.
Διορθωσεις, ελλατωματα, λαθη και φυσικα την λυση για ολα αυτα :P

Δεν μιλαω για αποψη διακοσμησης αλλα για αποψη ρεαλισμου, ποιοτητας και ολα τα σχετικα.
Σκυβω το κεφαλι και περιμενω τις βουρδουλιες σας!

:arrow: edit
προσθεσα και αλλη μια οψη του δωματιου. αγνοηστε την τηλεοραση.. δεν εχω βαλει textures ακομα.
Συνημμένα
decotest2.jpg
decotest3.jpg
My skin is my Sin...

Άβαταρ μέλους
ne3go

Ρεαλιστικό?

Δημοσίευση από ne3go » 29 Νοέμ 2009 00:39

Το πάτωμα είναι πολύ glossy, τα μαξιλάρια και η κουβέρτα δεν έχουν σκιές και έχει αρκετό noise κυρίως στους τοίχους.Επίσης καλό είναι να μην είναι τόσο "καμμένο" το παράθυρο, να υπάρχει μια υποψία εξωτερικού χώρου. Βάλε και στο παράθυρο καμμιά κουρτίνα.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ρεαλιστικό?

Δημοσίευση από Zizo » 29 Νοέμ 2009 08:47

+1 ne3go
αλλά στην τελική θα πω πως έχει να κάνει πολύ με το θέμα διακόσμησης...

δεν μπορεί το κρεβάτι να είναι χρησιμοποιημένο και το δωμάτιο να λάμπει από καθαριότητα κυριολεκτικά.

θέλει μια κάλτσα πεταμένη, ένα τζιν στο κρεβάτι, αυτό που ενώνει τον τοίχο με το πάτωμα, παραπάνω σκιές γιατί το κρεβάτι είναι έτυμο να πετάξει...

με τι ρέντερερ το έκανες?
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
Argykaraz
Επικοινωνία:

Ρεαλιστικό?

Δημοσίευση από Argykaraz » 29 Νοέμ 2009 16:54

ne3go το πατωμα το διορθωσα νομιζω. Με τα μαξιλαρια ειχα προβλημα και αλλαξα το material.. Η κουβερτα τι εννοεις δεν εχει σκιες? εγω μια χαρα τις βλεπω... ?? Οταν λες να μην ειναι καμμενο το παραθυρο... Εννοεις να χαμηλωσω τον φωτισμο? Δεν εχω βαλει κανενα εφφε (specular bloom κτλ κτλ)
Zizo θα προσπαθησω να βαλω κατι...
Mental Ray χρησιμοποιω.
Μηπως μπορειτε να μου πειτε και καμια ρυθμιση να κανω για να διορθωσω τα παραπανω λαθη? Ειδικα για αυτο με το noise στους τοιχους που λεει ο ne3go...

:arrow: Edit Οσο για το κρεβατι που ειναι στον αερα... μηπως σας μπερδευει οτι τα ποδια στην μερια της τηλεορασης, δεν ειναι κανονικα ποδια, αλλα μεταλικα τα οποια κανουν "καμαρα" και δεν ειναι οπως τα κλασικα... δεν ξερω αν με πιανετε... δεν ξερω πως να το εξηγησω... Τα ποδια ενωνονται στο πατωμα...
My skin is my Sin...

Απάντηση

Επιστροφή στο “3D Graphics design”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες