Άτομο ν αναλάβει την δημιουργία ερωτικού site.

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Ιουν 2003 17:05

spaikgr έγραψε:agapite opos katalabes xerisimopoiisa to onoma to diko moy kai tis ginaikas moy edo sto freestuff gia na se berdeuso...ekana ligo xabale mazi sou....elpizo na me sigxoreseis - o spaik einai o ololol ki anapoda.........
APARADEKTO!
kai antitithete me toys orous symetoxis tou forum...
ego ti prepei na kano diladi tora? na gino pali o kakos?
:hammer: :evil:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 27 Ιουν 2003 18:11

Spaikgr poli eyxaristos na sou eksgiso: otan kapoios prepei na asxolithei peripou 5-10 meres gia thn kataskevh enos site pou les xoris na yparxei sigouria twn esodwn pou afto mporei na dosei, tote den tha to kanei. Oloi mas theloun kata megalo pososto na 3eroume oti afto pou tha kanoume tha exei mia antamivh i esto ena "prosopiko" adalagma px. prosopikh ikanopoihsh. An den sigourepseis ston allon oti tha vgalei xrhmata den tha katsei na asxolithei me kati toso astathes, kai episis den tha to kanei san hobby giati aploustata esy zhtas "douleia" kai oxi filikh synergasia pano se ena koino adikeimeno.

spaikgr

Δημοσίευση από spaikgr » 02 Ιούλ 2003 08:50

Αγαπητοί indefix και chaos επειδή φαίνεστε σοβαρά άτομα και γνώστες κατασκευής και ίντερνετ γενικά έχω να σας πω τα εξής.Ακόμη στο ίντερνετ υπάρχει παρθένο έδαφος να κάνεις διάφορα πρωτοποριακά πράγματα και να αποκτήσεις και έσοδα.Είναι όποιος προλάβει όμως.Ένα τέτοιου είδους site το οποίο να έχει δικό του υλικό δεν υπάρχει.Και δεν εννοώ υλικό τις φωτογραφίες που στέλνουν οι διάφοροι - βλέπε - peppas.Ν ασχοληθείς σοβαρά με το αντικείμενο, να κάνεις δικές σου φωτογραφήσεις, να διαθέσεις κάποιο κεφάλαιο.Με κλανιές φίλοι δε βάφεις αυγά.Ποιό site ασχολείται σοβαρά με κάτι τέτοιο?Κανένα....Εγώ ζήτησα φιλική συνεργασία με κάποιον γνώστη κατασκευής σελίδων, όχι έναν ψυχρό επαγγελματία που το μόνο που θα κοιτάξει είναι τα χρήματα.Βέβαια θα μου πείς γιατί τότε να το κάνει, τι θα κερδίσει...Πολλά μπορεί να κερδίσει...φυσικά και χρήματα...Πάντως γενικά σας λέω το μυαλό σας να μη μένει μέχρι ένα σημείο Α....αλλά να προχωράει......και στο σημείο Β.Όλα είναι ένα marketing.Φτιάχνεις ένα καλό τέτοιου είδους site .....το διαφημίζεις .....αποκτάς επισκέπτες και μετά ...ανοίγεις ένα περιοδικό τέτοιου είδους το οποίο να πωλείται στο περίπτερο.....τέλοσπάντων...έχω παρατηρήσει πάντως οτι οι περισσότεροι που έχουν δυνατότητα να δημιουργήσουν ένα πολύ καλό επαγγελματικό site δεν έχουν τη δυνατότητα να αποκομίσσουν έσοδα απ αυτό....και απορώ.... :question:

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 02 Ιούλ 2003 09:17

Nai einai sosta afta pou les... alla ligaki antilegeis se orismena pragmata:

les: "Εγώ ζήτησα φιλική συνεργασία με κάποιον γνώστη κατασκευής σελίδων, όχι έναν ψυχρό επαγγελματία που το μόνο που θα κοιτάξει είναι τα χρήματα"

kai meta les: "Όλα είναι ένα marketing."

Marketing = emporio/agora = xrhmata, opote afta ta 2 pou les den kolane (i isos ego katalava kati lathos). Den leo kai emeis anthropoi eimaste den mas kanoun eytixismenous ta xrhmata alla kati endiaferon pou tha exei antapokrish prosopikh kai genikh... alla otan zhtas se kapoion na asxolithei me thn "dikia sou" idea tote den einai kati prosopiko to opoio tha ginei me meraki... kai eidika kati pano sto opoio den mporeis na parousiaseis aneta afto pou exeis ftiaksei. An ftaseis sto shmeio na douleveis 3-4 xronia gia to internet epagelmatika kai me sovares douleies tha katalaveis ti ennoo akrivos. Ase pou afto pou protineis exei periorismous logo tou stoixeiou tou eno parallhla mporeis na asxolitheis me pio kala pragmatakia pou tha apodosoun kalitera... se olous tous tomeis

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 02 Ιούλ 2003 10:51

Και που θα βρείς ρε φίλε τις κοπέλες για να φωτογραφήσεις;Μήπως σε πρακτορείο μοντέλων;Αν γινεις p;ayboy θα κερδίσεις σίγουρα.Εκτός αν έχεις πολλές αδερφες να φ ωτογραφήσεις έτσι για αρχη :D

spaikgr

Δημοσίευση από spaikgr » 02 Ιούλ 2003 11:34

agapite indefix den tha diafoniso mazi sou.oson afora to thema marketing as to afisoume giati xoraei megali sizitisi.deyteron les oti tetoiou eidous site exoun periorismous ....sigoura etsi einai alla poio site den exei periorismous? kathe ena site exei to antistoixo koino ...opote kai tous antistoixous periorismous.....sigoura episis kai kati allo borei na apodosei kalitera.....alla ayto to allo ti borei na einai?telospanton....oson afora to erotima pou kanei o aquila ....exo na tou po oti borei na diatheto ego praktoreio montelon kai isos ayto na brisketai sto kentro tis athinas...kai isos na exo kapoio iliko idi etoimo....kai kapoies kopeles pou na theloun na bgoun live meso web camera se kapoio site kai na kanoun oti tous zitiseis.....siko...katse......bale bgale............ :D

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 02 Ιούλ 2003 11:39

spaikgr έγραψε:Ένα τέτοιου είδους site το οποίο να έχει δικό του υλικό δεν υπάρχει.Και δεν εννοώ υλικό τις φωτογραφίες που στέλνουν οι διάφοροι - βλέπε - peppas.Ν ασχοληθείς σοβαρά με το αντικείμενο, να κάνεις δικές σου φωτογραφήσεις, να διαθέσεις κάποιο κεφάλαιο.
Καλημέρα,

Τέτοιο site υπάρχει ήδη και είναι το www.gwool.com. Εκτός τις φωτογραφίες που περιέχει από διάσημες, περιέχει και πολλές φωτογραφίες από δικές του γυναίκες. Και φυσικά είναι δωρεάν.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 02 Ιούλ 2003 11:45

τί κατάλαβα εγώ απο αυτή την πρόταση ?

"Ζητείται άτομο να κάνει όλη την δουλειά σχεδιασμό , προγραμματισμό κλπ κλπ και εγώ θα αναλάβω τις εισπράξεις" !!!!!!! :evil:
"Αφού βέβαια αυτό το άτομο θα είναι χομπίστας ας μήν περιμένει να έχει απολαβές το πολυ πολύ να βάλω το όνομα του στα credit του site ή άν τύχει και έρθουν τόσα πολλά έσοδα που δέν ξέρω τι να τα κάνω θα του δώσω κι εκείνου λίγα." :kaloe:
τρέχα γύρευε δηλαδή

Γιατί κάποιος σοβαρός θα έλεγε: "Εχω στο μυαλό μου ένα project δείξτε μου τί έχετε κάνει έως τώρα και άν μου αρέσουν οι δουλειές σας θα σας δώσω το Χ ποσό να το υλοποιήσετε"

spaikgr

Δημοσίευση από spaikgr » 02 Ιούλ 2003 15:52

agapite gvard ki ayto dorean tha einai...hik-hok den einai akribos etsi opos ta les...o enas nai tha analabei ton sxediasmo bebaios kai oti allo afora to texniko tomea kai o allos ego diladi....to periexomeno tou .to periexomeno tou site tha exei kapoio kostos gia mena...opos kai oti allo xreiazomaste ...kai fisika oi epafes me tous pelates ...enno katastimata - nixterina kai mi....exigisi-simfonia tha xinei ep arxis gia ola opos kai gia to oikonomiko....ti les? :D

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 02 Ιούλ 2003 16:18

epafes me katastimata nixterina? aaman diladi an vrethei kapios na analavei to site tha prepei na vgalei kai adeia oploforias?

diladi kai den tha plirothei eksarxis kai tha exei na kanei me kliklomata nonous kai mafies? :kaloe:

sto Xardavela mas vlepo gia arxi. meta Triantafilopoulos. ama kseftilistei to thema vevea mporei na vgoume kai se kamia stefanidou.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 02 Ιούλ 2003 16:31

cdhyper έγραψε: sto Xardavela mas vlepo gia arxi. meta Triantafilopoulos. ama kseftilistei to thema vevea mporei na vgoume kai se kamia stefanidou.
Σκέψου τη διαφήμιση που θα πέσει! Τι λες, πάμε μαζί; Τα κέρδη από το hosting μέσω της διαφήμισης μισά-μισά :)))
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 02 Ιούλ 2003 17:53

kai ti sponsores tha exoume? tin private kai to periodiko xosta ola? :kaloe:

kala to paidi mallon milaei sovara min to paratravame :lol:
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 02 Ιούλ 2003 18:06

Ακόμη στο ίντερνετ υπάρχει παρθένο έδαφος να κάνεις διάφορα πρωτοποριακά πράγματα και να αποκτήσεις και έσοδα.Είναι όποιος προλάβει όμως
Esi milises gia tsampa omos... den eipes psaxno kapion na mou kanei to site epi pliromis.
Ποιό site ασχολείται σοβαρά με κάτι τέτοιο?Κανένα....
Logiko den einai ? Pios tha asxolithei sovara me tis tsondes ? :kaloe: :kaloe:
Εγώ ζήτησα φιλική συνεργασία με κάποιον γνώστη κατασκευής σελίδων, όχι έναν ψυχρό επαγγελματία που το μόνο που θα κοιτάξει είναι τα χρήματα
....να κάνεις διάφορα πρωτοποριακά πράγματα και να αποκτήσεις και έσοδα
Diladi psaxneis thima :P Sou ftiaxnei tin selida (tin protoporiaki ... les kai den yparxoun alla site me gymno...) kai bgazeis lefta esi...
Βέβαια θα μου πείς γιατί τότε να το κάνει, τι θα κερδίσει...Πολλά μπορεί να κερδίσει...φυσικά και χρήματα...
Pera apo ta xrimata pou les oti to thes sto free ti allo tha kerdisei ? Fimi ?
Tha leei eimai ego aytos pou ekana to kalitero tsodo site stin ellada!
Milame gia fovero protfolio :P :kaloe: :kaloe: :pint:
Φτιάχνεις ένα καλό τέτοιου είδους site .....το διαφημίζεις .....αποκτάς επισκέπτες και μετά ...ανοίγεις ένα περιοδικό τέτοιου είδους το οποίο να πωλείται στο περίπτερο.....
Ti episkeptes kai ti anagnostes tha exei ena tetio site ? Pitsirikades... E Den nomizo na kerdiseis kai polla apo pitsirikades... ti tha sou poune? Eida to site sou kai mou arese to design ftiaxe mou mia prosopiki selida ?
έχω παρατηρήσει πάντως οτι οι περισσότεροι που έχουν δυνατότητα να δημιουργήσουν ένα πολύ καλό επαγγελματικό site δεν έχουν τη δυνατότητα να αποκομίσσουν έσοδα απ αυτό
Isos giati to blepoun kathara epagelmatika kai koitane na asxolithoune me projects megala kai na ta teleiosoun kai na pane sta epomena... otan sou aresei na ftiaxneis sinexeia den mporeis na kola se ena site kai na to kaneis update oli tin ora... Thes kainouria pragmata na asxolitheis, kainouries idees ktl...

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 02 Ιούλ 2003 19:19

hik-hok έγραψε:τί κατάλαβα εγώ απο αυτή την πρόταση ?

"Ζητείται άτομο να κάνει όλη την δουλειά σχεδιασμό , προγραμματισμό κλπ κλπ και εγώ θα αναλάβω τις εισπράξεις" !!!!!!! :evil:
"Αφού βέβαια αυτό το άτομο θα είναι χομπίστας ας μήν περιμένει να έχει απολαβές το πολυ πολύ να βάλω το όνομα του στα credit του site ή άν τύχει και έρθουν τόσα πολλά έσοδα που δέν ξέρω τι να τα κάνω θα του δώσω κι εκείνου λίγα." :kaloe:
τρέχα γύρευε δηλαδή

Γιατί κάποιος σοβαρός θα έλεγε: "Εχω στο μυαλό μου ένα project δείξτε μου τί έχετε κάνει έως τώρα και άν μου αρέσουν οι δουλειές σας θα σας δώσω το Χ ποσό να το υλοποιήσετε"
Να προσθέσω φίλε hik hok οτι ένα πράγμα θα αποποιηθεί ο φίλος που έχει αυτην τη φαεινή ιδεα.Τον εισαγγελεα! :lol: Όταν μπουκάρει μέσα η ασφάλεια θα πει "εγώ τι φταίω δε φτιάχνω εγώ τη σελίδα,δεν ξέρω τίποτα.Και ο καημένος ο σχεδιαστής θα βρεθεί στο εδώλιο και χωρίς λευτά και ο πονηρος θα οδηγάει κανα πολυτελές αμαξακι.Αν βέβαια προλάβει να βγάει κανα φράγκο!!!! :lol: :P

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 02 Ιούλ 2003 19:43

spaikgr έγραψε:kai kapoies kopeles pou na theloun na bgoun live meso web camera se kapoio site kai na kanoun oti tous zitiseis.....siko...katse......bale bgale............ :D
Mporo na sou kano to user-testing dorean :kaloe: :kaloe:

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες