Ερωτηση για copy αρχέιων σε τοπικο δύκτιο

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 02 Δεκ 2009 10:00

Connor, όταν λέω από το pc2 να συνδεθείς στο pc3 εννοώ να συνδεθείς μέσω rlogin/ssh ή ότι άλλο υποστηρίζει το linux που έχουν. Οπως συνδέεσαι από το pc σου στο pc2.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 02 Δεκ 2009 10:17

Apostolis_38 έγραψε:............ Μήπως το router είναι και internet router και κατεβάζει όλη μέρα τα άπαντα της Μαντόνα. :kaloe: :respect: .................
Μάλλον είναι και internet router, όπως δείχνει στο σχέδιο (αριστερά από το PC1). Όπως επίσης θεωρώ πολύ πιθανό (back-up ξεback-up) να το ξεσκίζουν ταυτόχρονα στο σερφάρισμα και στο 'σχετικό κατέβασμα' (Αλήθεια... Τα "άπαντα της Μαντόνα" κυκλοφορούν και σε δερματόδετη έκδοση; :D )
Φίλε μου Connorα το βλέπω πάααααρα πολύ πιθανό να την έχουν κάνει τη σκ@τιά τους πάνω στην ώρα της μεταφοράς στα ρακς!
Μην ξεχνάμε, ακόμα και τα πλαστικά jackάκια δικτύου, πόσο ευαίσθητα είναι... Ειδικά η 'ασφάλεια/κούμπωμα' τους!
Επειδή λοιπόν, ως κάργα καχύποπτος, φαντάζομαι ότι και τη μεταφορά της καλωδίωσης θα την έκανε κάποιος τοπικός Θανάσης(ηλεκτρολόγος), και όχι κάποιος Connorας(κομπιουτεράς) θα έλεγα κι εγώ να ελέγξεις τα καλώδια. Έχω δει προσωπικά ηλεκτρολόγο να περνάει -από σωλήνα- καλώδιο Cat6 τραβώντας το με την ατσαλίνα σαν να τραβούσε καλώδιο NIM#6 :hammer: Και μετά αναρωτιώμασταν όλοι μαζί τι νά'φταιγε που το δίκτυο 'σερνόταν' :P
PC-Ponemenos
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες