Επιχειρηματικός κατάλογος internet

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Δημοσίευση από Mandingueiro » 02 Δεκ 2009 21:02

Γειά σας παιδιά,

Είχα ανοίξει ένα θέμα πριν καιρό (http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=41234) στο οποίο είχα ρωτήσει τα βασικά για τους καταλόγους και γνώμες για το αν μπορεί ένας ειδικευμένος κατάλογος να βγάλει κέρδος. Πλέον έχω αποφασίσει να ξεκινήσω κι εγώ τον δικό μου κατάλογο, ειδικευμένο (έχω και το software).

Αυτό που έχει μείνει είναι να βρω το θέμα του. Ξεκίνησα λοιπόν να σκέφτομαι πράγματα που ενδιαφέρουν τον Έλληνα. Τα πρώτα που μου ήρθαν στο μυαλό ήταν οι γάμοι, η διασκέδαση, τα ακίνητα κ.α. Για όλα όμως τα γνωστά υπάρχει ήδη κάτι έτοιμο.

Οπότε έχω μπεί σε ένα δίλημμα: Να βρω έναν τομέα που έχει μηνιαίως 110.000 αναζητήσεις στο Google (βάση του keyword tool του) αλλά και ήδη 5 έτοιμους καταλόγους με μεγάλα PR και πολύ content, ή να βρω κάτι μικρότερο π.χ. φωτογράφοι στην ελλάδα το οποίο έχει 6.000 αναζητήσεις τον μήνα αλλά κανείς δεν το 'χει δουλέψει ακόμα;

Επίσης δεν ξέρω αν έχω χάσει επεισόδια με τις αλλαγές του Google στο SEO και έχει επηρεάσει και αυτόν τον τομέα. Οι niche κατάλογοι παραμένουν μια καλή επένδυση στις μέρες μας;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Δημοσίευση από Mandingueiro » 02 Δεκ 2009 22:12

alexandr0s έγραψε:Niche
Σε niche έχω καταλήξει έτσι κι αλλιώς.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες