μπορεί να γίνει???? help!!!

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
basilismark323

Δημοσίευση από basilismark323 » 03 Δεκ 2009 13:01

καλησπέρα,

έχουμε έναν γείτονα ο οποίος βάζει δυνατά μουσική τις ώρες που διαβάζω (δηλ. www.freestuff.gr :lol: :lol: ) . έχει internet αλλά δεν έχει κωδικό. Τι μπορώ να του κάνω????

:hammer: :hammer: :kaloe: :hammer: :hammer: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 03 Δεκ 2009 13:04

Πατάτες γιαχνί!!

basilismark323

Δημοσίευση από basilismark323 » 03 Δεκ 2009 13:05

xaxa:

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 03 Δεκ 2009 13:06

Ναι αλλά μην βάλεις πολύ...

basilismark323

Δημοσίευση από basilismark323 » 03 Δεκ 2009 13:08

ok ευχαριστώ για την συμβουλή

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 03 Δεκ 2009 16:54

basilismark323 έγραψε:καλησπέρα,

έχουμε έναν γείτονα ο οποίος βάζει δυνατά μουσική τις ώρες που διαβάζω (δηλ. www.freestuff.gr :lol: :lol: ) . έχει internet αλλά δεν έχει κωδικό. Τι μπορώ να του κάνω????

:hammer: :hammer: :kaloe: :hammer: :hammer: :kaloe:
Πρώτα διαβάζουμε τα sticky λέμε :idea: :P

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=32409, πάνω κάτω και για σένα οι ίδιες συμβουλές ισχύουν, αν κολλήσεις πουθενά εδώ είμαστε.
Ή καλύτερα κάντον αντ στο msn σαν Μαιρούλα18 και πές του να χαμηλώσει...

basilismark323

Δημοσίευση από basilismark323 » 04 Δεκ 2009 22:44

μπορώ να βάλω κωδικό στην σύνδεσή του??

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 04 Δεκ 2009 22:57

Μένει δίπλα μου μια φοιτήτρια και το τι γίνεται σχεδόν κάθε βράδυ δεν λέγεται... Μαζεύονται όλα τα πιτσιρίκια και φωνάζουν, χαχανίζουν και βάζουν την μουσική στο διαπασών... Πόσες φορές του έχουμε κάνει παρατήρηση.. Πρώτον εγώ η ίδια που μένω ακριβώς δίπλα, ο διπλανός μου, ο διαχειριστής της πολυκατοικίας και η κοπελιά που δουλεύει από κάτω και είναι συγγενής της.... Το μόνο που έχουμε καταφέρει να ησυχάζουν γι αλίγο την ώρα που τους γίνεται η παρατήρηση... Κατα τα άλλα το βιολί τους... Καμιά ώρα θα γίνει το... Από καναν γείτονα θερμόαιμο....
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 05 Δεκ 2009 00:13

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γείτονάς σου έχει το στέρεο ανοιχτό στις δύο το πρωί. Τηλεφώνησέ του στις τέσσερις και πες του πόσο σου άρεσε. - Ανώνυμος

Οπότε, μαθαίνεις το τηλέφωνό του και τον παίρνεις τηλέφωνο στις 4 το πρωί με πωρωμένο ύφος και πες του "Ω ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΖΕΣ!;!;! ΑΝ ΣΟΥ ΦΕΡΩ CD ΘΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙΣ;"

edited: διόρθωσα ορθογραφικό. γαρ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pavel την 05 Δεκ 2009 19:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 05 Δεκ 2009 16:59

Pavel έγραψε:Μην εκνευρίζεσαι αν ο γείτονάς σου έχει το στέρεο ανοιχτό στις δύο το πρωί. Τηλεφώνησέ του στις τέσσερις και πες του πόσο σου άρεσε. - Ανώνυμος

Οπότε, μαθαίνεις το τηλέφωνό του και τον παίρνεις τηλέφωνο στις 4 το πρωί με πωρωμένο ύφος και πες του "Ω ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΗ ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΖΕΣ!;!;! ΑΝ ΣΟΥ ΦΕΡΩ CD ΘΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙΣ;"
Πολύ φοβάμαι ότι θα του δώσεις αέρα έτσι... Εκτός αν τελικά δουλέψει αντίστροφα... ;) Λέτε να το κάνω με την πιτσιρίκα δίπλα μου; Πλάκα θα 'χει..... Εντάξει, λίγες πιθανότητες να το πάρει αλλιώς. Εξαρτάται πως θα το χειριστεί κανείς....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 05 Δεκ 2009 19:33

Δεν νομίζω πως αν τον ξυπνάς κάθε βράδυ θα πάρει αέρα :P

Βασικά, να του το ζητήσεις ευγενικά δοκίμασες; Ρωτάω επειδή η προφανής λύση δεν σημαίνει ότι είναι και αυτονόητη. Και ας κλείσουμε με ένα τσιτάτο:
Η ευγένεια δεν κοστίζει τίποτα και αγοράζει τα πάντα - Mary Wortley Montague
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 05 Δεκ 2009 19:36

Μένει δίπλα μου μια φοιτήτρια και το τι γίνεται σχεδόν κάθε βράδυ δεν λέγεται... Μαζεύονται όλα τα πιτσιρίκια και φωνάζουν, χαχανίζουν και βάζουν την μουσική στο διαπασών...
Εγω τους φοιτητές -ειδικά- τους συγχωρώ. Γιατι αν ειμουν κι εγω φοιτητής το ίδιο θα εκανα. Μια φορα εισαι φοιτητής. Η συγκεκριμένη κοινωνικια ομάδα Δικαιολογούνται.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 06 Δεκ 2009 03:28

Connor MacLeod έγραψε:
Μένει δίπλα μου μια φοιτήτρια και το τι γίνεται σχεδόν κάθε βράδυ δεν λέγεται... Μαζεύονται όλα τα πιτσιρίκια και φωνάζουν, χαχανίζουν και βάζουν την μουσική στο διαπασών...
Εγω τους φοιτητές -ειδικά- τους συγχωρώ. Γιατι αν ειμουν κι εγω φοιτητής το ίδιο θα εκανα. Μια φορα εισαι φοιτητής. Η συγκεκριμένη κοινωνικια ομάδα Δικαιολογούνται.
@Connor, μην τρελαθώ. Έχουμε υπάρξει φοιτητές και δεν κάναμε έτσι.... Άλλα πέρα από αυτό, δεν έχει κανείς το δικαίωμα να ενοχλεί τον διπλανό του. Υπάρχουν ώρες κοινής ησυχίας και έχουν θεσπιστεί για κάποιο λόγο. Ισχύει για όλους μας αυτό.

@Pavel: Λέει ότι παίζει μουσική, οπότε εκείνη την ώρα δεν τον ξυπνάς, απλά εισχωρείς στο ήδη μουσικό κλίμα.... Ελπίζω πως κατάλαβες τι θέλω να πω... Επίσης, η πολύ ευγένεια βλάπτει, όπως συνηθίζω να λέω. Έχει και όρια.... Άμα τα ξεπερνάς, περνάς στο αντίθετο πεδίο.... Και τότε, μαύρο φίδι που σε έφαγε.. ;)

Ποιά άλλη λύση θα προτείνατε αλήθεια;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 06 Δεκ 2009 12:01

Αυτό που έγραψα για το τηλέφωνο, εννοούσα να την πάρεις τηλέφωνο την ώρα που κοιμάται, όχι όταν παίζει την μουσική.

Ωστόσο, μπορείς να περιμένεις την περίοδο της εξεταστικής, και κάνεις το ίδιο μαζί με όλους τους γείτονες. Από μουσική μέχρι να στείλεις 1-2 φίλους να της χτυπήσουν την πόρτα πουλώντας λαχεία.

Ή να μιλήσετε με τον ιδιοκτήτη της οικοδομής να μην της ανανεώσει το συμβόλαιο. Κάλλιο αργά παρά ποτέ :P
Εσύ είσαι τρελός.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες