Διαφίμιση σε ιστοσελίδα

Τρόποι για να διαφημίσουμε προϊόντα, υπηρεσίες και ιστοσελίδες μέσα στο διαδίκτυο (AdWords, κτλ).

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Διαφίμιση σε ιστοσελίδα

Δημοσίευση από adiaforosgr » 07 Δεκ 2009 02:22

aguila21 έγραψε:Εγώ πάντως από τα text links ads που έχω στη σελίδα μου,βγάζω πολλά περισσότερα.Το ακριβές ποσό δε θα το αναφέρω,αλλά το τρίμηνο hosting μου το βγάζω πολλαπλά μέσα σε ένα μήνα.Απλώς θέλει υπομονή το TLA.Εγώ τώρα έχω 6 links,πριν 2 μήνες περίπου είχα 7,έφυγαν οι 2 διαφημιζόμενοι,και τον προηγούμενο μήνα μπήκε ένας νέος.Πάντως από το TLA πληρώνω και τη δόση για τα ελαστικά που έβαλα στο αμάξι μου!!!

Αποδείξεις παρακαλώ..

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Διαφίμιση σε ιστοσελίδα

Δημοσίευση από aguila21 » 07 Δεκ 2009 07:22

Όχι αγαπητέ,δε θα σου αποδείξω τίποτα.Δεν είμαι υποχρεωμένος να σου αποδείξω τι κερδίζω,όπως δεν το κάνει κανείς με τα κέρδη από τις διαφημίσεις στη σελίδα του.Άλλωστε το TLA δεν είναι δική μου υπηρεσία να τη διαφημίζω...

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Διαφίμιση σε ιστοσελίδα

Δημοσίευση από alexandr0s » 11 Δεκ 2009 22:03

inBlogger έγραψε:
aguila21 έγραψε:Εγώ πάντως από τα text links ads που έχω στη σελίδα μου,βγάζω πολλά περισσότερα.Το ακριβές ποσό δε θα το αναφέρω,αλλά το τρίμηνο hosting μου το βγάζω πολλαπλά μέσα σε ένα μήνα.Απλώς θέλει υπομονή το TLA.Εγώ τώρα έχω 6 links,πριν 2 μήνες περίπου είχα 7,έφυγαν οι 2 διαφημιζόμενοι,και τον προηγούμενο μήνα μπήκε ένας νέος.Πάντως από το TLA πληρώνω και τη δόση για τα ελαστικά που έβαλα στο αμάξι μου!!!
Eίμαι κατα του TLA, προσωπική δραματική εμπειρία επειδή πουλούσα λινκς μέσω της TLA...πρόσεχε το..
Πάντως με αυτούς τους επισκέπτες δεν πολυ αξίζει νομίζω TLA και δεν μπορείο να ξέρει και το pagerank που θα παίξει ρόλο, δεν θα κερδίσει και τίποτα ιδιαίτερο. όχι άμεσα τουλαχιστο.
Τι πρόβλημα είχες με TLA?

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Διαφίμιση σε ιστοσελίδα

Δημοσίευση από getpaidgr » 21 Μάιος 2010 14:38

έχω την εντύπωση πως είναι πολύ δύσκολο να βγάλεις περισσότερα από αυτά που σου δίνει το adsense. Μια σταθερή διαφήμιση δεν είναι ότι πιο αποδοτικό
από εκεί και πέρα με affiliate links τα έσοδα είναι πολύ περισσότερα, αλλά πιστεύω πως θα πρέπει να βρεις πολύ σχετικά προιόντα και υπηρεσίες και να το συνδυάσεις με άρθρα που θα οδηγούν τον κόσμο στις υπηρεσίες
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίζοντας προϊόντα (AdWords, κτλ)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες