Πολιτική χρεώσεων Voda

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Πολιτική χρεώσεων Voda

Δημοσίευση από deninho » 08 Δεκ 2009 23:10

Το καλοκαίρι, λόγω εξάρτησης είχα ενεργοποιήσει στο κινητό μου το Vodafone Surf & Mail 150, το οποίο λέει ότι έχεις 150mb για περιήγηση στο νετ. Προσέξτε ότι πουθενά δεν προσδιορίζει ότι είναι για έναν ημερολογιακό μήνα. Μου έρχεται ο λογαριασμός, και για ~179000kb μου χρεώνουν ~60-65€ [δεν έχω πρόχειρο το λογαριασμό], αντί για 22,85€ που θα έπρεπε να είναι βάσει του πόσο ξεπέρασα τον όγκο των δεδομένων σε αυτό το λογαριασμό. Αμιφσβήτηση χρεώσεων με τη μία, με πήρανε τηλέφωνο 2φορές όταν είχα μάθημα οπότε δε μπορούσα να απαντήσω. Ξανά τον επόμενο μήνα, με πήραν τώρα, και μου λένε ότι η χρέωση είναι σωστή, αφού το πακέτο Surf & Mail ισχύει από 1η έως 30/31η κάθε μήνα, και εγώ τον Αύγουστο έκανα 240MB. Όπως είπα και πιο πάνω, κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται στο site με τις πληροφορίες, και -λογικά πιστεύω- θεώρησα ότι θα είναι όπως και ο χρόνος ομιλίας, που ανανεώνεται σε κάθε λογαριασμό, κι όχι ανά ημερολογιακό μήνα.

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό, ή απλώς το τρώω έτσι; :evil: 40€ για φοιτητή είναι quite a lot money

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Πολιτική χρεώσεων Voda

Δημοσίευση από deninho » 10 Δεκ 2009 14:20

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες