Getitnow.gr

Διάφορες σελίδες που ανακαλύψαμε και πιστεύουμε ότι ενδιαφέρουν και κάποιους άλλους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από cdhyper » 17 Δεκ 2009 14:40

ALR θα αρχίσω να πιστεύω ότι είσαι Λαμπρακικός. Κάνει μπαμ η σελίδα ότι είναι μούφα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

ALR
Honorary Member

Getitnow.gr

Δημοσίευση από ALR » 17 Δεκ 2009 15:47

cdhyper έγραψε:ALR θα αρχίσω να πιστεύω ότι είσαι Λαμπρακικός. Κάνει μπαμ η σελίδα ότι είναι μούφα.
hahahah, ρε φίλε χωρίς πλάκα το μισώ το website, αλλά σήμερα έβγαλε ένα psp 3000 με 89 ευρώ! Το πλαίσιο το έχει 159!
Δηλαδή αν αύριο βγάλει έναν imac 27 με 1000 ευρώ και προλάβω να το πάρω, τότε είμαι Λαμπρακικός, το παραδέχομαι :P

Σαν design κτλ δε το συζητώ, είναι χάλια, τα είπαμε αυτά. Απλά πιστεύω ότι η ιδέα που "δανείστηκαν" και χρησιμοποιούν θα πιάσει και από ότι γνωρίζω ήδη πιάνει. Μιλάω καθαρά από την εμπορική πλευρά του θέματος.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από xultimatex » 17 Δεκ 2009 16:22

Ας πούμε αν πετύχαινα την προσφορά με το psp μάλλον θα έπαιρνα γιατί ταξιδεύω συχνά και βαριέμαι στο τρένο...
Αλλά το ότι εξαντλήθηκε σε 5 ώρες μου φαίνεται πολύ ύποπτο... Ίσως να είναι και μούφα! :-?
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

ALR
Honorary Member

Getitnow.gr

Δημοσίευση από ALR » 17 Δεκ 2009 18:17

xultimatex έγραψε:Ας πούμε αν πετύχαινα την προσφορά με το psp μάλλον θα έπαιρνα γιατί ταξιδεύω συχνά και βαριέμαι στο τρένο...
Αλλά το ότι εξαντλήθηκε σε 5 ώρες μου φαίνεται πολύ ύποπτο... Ίσως να είναι και μούφα! :-?
Αυτή η σκέψη πάντα με προβλημάτιζε, γιατί υπάρχει στο μυαλό του κόσμου. Αν είναι μούφα, τι έχουν να κερδίσουν αυτοί; Φήμη; Ποια φήμη, το ότι έχουν μούφα προσφορές; Είναι καλή φήμη αυτή για να την θέλουν;

Εγώ νομίζω ότι ο κάθε επιχειρηματίας θέλει να πουλήσει τα πάντα μέσα σε 1 δευτερόλεπτο. Αν γινόταν να πουλούσαν ότι έχουν και δεν έχουν και να μην άνοιγαν ποτέ το κατάστημα, θα το είχαν κάνει.

Θα είχαν συμφωνήσει για 500 τεμάχια, τα δώσανε και τέλος. Αυτό είναι το λογικό. Όπου 500 βάλε χ.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 17 Δεκ 2009 19:41

Καλά μη είσαι και απόλυτα σίγουρος ότι πουλάνε τόσο πολύ. Προσωπικά μόνο αν δω τιμολόγια θα το πιστέψω :)

Σκέψου τους τύπους στο telemarketing που πουλάνε διάφορα άσχετα προϊόντα ... έχεις δει που συνέχεια χτυπάνε τα τηλέφωνα και υπάρχει μια φασαρία από τους τηλεφωνητές που δήθεν πουλάνε αβέρτα ή όταν και καλά έχουν ελάχιστα πλέον αποθέματα γιατί υπάρχει τρελή ζήτηση :)
Είναι σαν αυτό που λέμε "τι πουλάνε και μαζευτήκατε όλοι εδώ" όταν βλέπουμε κόσμο μαζεμένο και πηγαίνουμε και εμείς από περιέργεια να δούμε...

Άλλο παράδειγμα στο διαδίκτυο. Δες το crazysundays του eshop ή τα υπόλοιπα stock / προσφορές στα γνωστά e-shop... γιατί εκεί δεν εξαντλούνται όλα τα είδη αφού τόσος κόσμος αγοράζει από προσφορές;

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από scoobby » 17 Δεκ 2009 20:21

Αλλη μια επαναστατικη ιδεα ανατελει στο ελληνικο ιντερνετ....Πρι εναμιση χρονο πουλoyσε στο sitepoint ενας ενα τετοιο site....βεβαια το design του ηταν καλυτερο....

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από xultimatex » 17 Δεκ 2009 20:40

@ALR
Κατά τη γνώμη μου το συγκεκριμένο site στοχεύει αποκλειστικά στη διαφήμιση και όχι στο κέρδος και στην αγορά αυτή καθαυτή. Μπορεί να πουλάει 10 προιόντα (μπορεί και κανένα) μόνο για να λέει... Αυτό εννοώ όταν λέω μούφα!
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 17 Δεκ 2009 21:03

Ξέχασα να συμπληρώσω. Πιστεύω πως και στο geocities πριν κλείσει να είχε κάποιος site με πραγματικές προσφορές και όχι ελαττωματικά, κλεμμένα, αρχαία ξεχασμένα, φθαρμένα, μεταχειρισμένα, φίρα κλπ προϊόντα και γλίτωνες χρήματα από αυτές τις αγορές και κέρδιζε και την εμπιστοσύνη μας (καλές κριτικές, ποιότητα, εξυπηρέτηση, ταχύτητα παράδοσης, ασφάλεια συναλλαγών, διασταύρωση από φίλους που αγοράσανε και όντως δεν πρόκειται για απάτη και δεν θα δω την ίδια μείωση τιμής και ακόμα χαμηλότερα σε μια εβδομάδα και παντού αλλού κλπ) θα το χρησιμοποιούσαμε οι περισσότεροι . Εννοείται πως θα ήθελα να βρίσκω πραγματικές προσφορές σε χαμηλότερες τιμές από αυτές που μπορώ ήδη να βρω στο web ή στα καταστήματα. Όπως για παράδειγμα και τις δυο προσφορές που ανάφερες alr που όντως είναι πολύ καλές τιμές και παίζει να πούλησε και αρκετά κομμάτια, και προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να αγοράσω από εκεί, αλλά δεν βλέπω να μου λανσάρουν σωστά στο site τους τις προσφορές τους και επαναλαμβάνω, προσωπικά δεν είναι τόσο η ιδέα που βλέπω σαν αποτυχία, αλλά η υλοποίηση της σε αυτό το site. Και σαν ιδέα δεν είναι κάτι πρωτότυπο, οπότε εκτός από τις τιμές θα ήθελα να με δελεάσει και με τον τρόπο που μου παρουσιάζει τις προσφορές.
Και κάτι τελευταίο, εγώ πρώτη φορά εδώ διάβασα για το συγκεκριμένο site, δεν πήρα χαμπάρι δηλαδή ότι έγινε ντόρος :)

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από korgr » 17 Δεκ 2009 21:30

Δημητρη μηπως να κανουμε και εμεις ενα site που να εχει καθε μερα μια καταπληκτικη προσφορα για δημιουργια site?

Πχ "Σημερα και μονο για 10 τελευταια κομματια, δημιουργια δυναμικου site με custom code, ΜΟΝΟ 200 ευρω!!!"

Φυσικα απο πισω θα το στηριξουμε με το Primitive CMS σου! :pint:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 17 Δεκ 2009 21:37

lol, δεν είναι κακό... να βάλουμε και ήχο από τηλέφωνα που χτυπάνε στο background :)

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από viktoras » 18 Δεκ 2009 02:28

Επειδή τα περισσότερα ειπώθηκαν από άλλους [ είμαι cdhyperικός ] εγώ να καταλήξω στο ζουμί:

Πληρώθηκαν αρκετά λεφτά σε διαφήμιση, προώθηση [ including kalomoira ] αλλά δεν ξέρω πόσα δόθηκαν τελικά για το ίδιο το site ώστε να πλασαριστεί σωστά ως στρατηγική.

Πείτε μου πόσοι από εσάς καταλάβατε με την πρώτη ότι αυτό που βλέπατε είναι "1ης φάσης" κατασκευή και αυτές είναι απλά προσφορές πριν ανοίξει το "πολυκατάστημα".

Και τώρα σκεφτείτε πόσοι "απλοί" χρήστες το κατανόησαν. Αυτό είναι strategy fail.

Επίσης το γεγονός ότι προσπάθησε να κοροϊδέψει [ γιατί περί αυτού πρόκειται ] με τα σχόλια κ.τ.λ. ήδη του απέφερε αρνητική διαφήμιση. Κι εδώ δεν ισχύει το αρνητική διαφήμιση = διαφήμιση γιατί το word of mouth είναι σημαντικό [ ask e-shop.gr :p ]
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

1host
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από 1host » 18 Δεκ 2009 14:23

Εγω απορώ πάντως πως μια ψηφιακή κορνίζα τελείωσε σήμερα μέσα σε 1 μόλις ώρα...
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

Jogts

Getitnow.gr

Δημοσίευση από Jogts » 18 Δεκ 2009 15:28

Μόλις βρήκα το αυριανό προιόν !! χεχε !! Είναι ένα ελικοπτεράκι, στα 27 ευρώ, http://www.getitnow.gr/?fa=v_i&id=23

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 18 Δεκ 2009 22:20

1host έγραψε:Εγω απορώ πάντως πως μια ψηφιακή κορνίζα τελείωσε σήμερα μέσα σε 1 μόλις ώρα...

Οι κορνίζες αυτές τα σπάνε! :D

emphasy
Honorary Member

Getitnow.gr

Δημοσίευση από emphasy » 19 Δεκ 2009 05:58

1host έγραψε:Εγω απορώ πάντως πως μια ψηφιακή κορνίζα τελείωσε σήμερα μέσα σε 1 μόλις ώρα...
Κι όμως μήπως δεν είναι παράλογο;
Διάβασε το bold με την ποσοτική-κυριολεκτική του έννοια.
Το πες πάνω κάτω μόνος σου. Λέει περιορισμένα κομμάτια. Περιορισμένα είναι τα 2, περιορισμένα είναι και τα 20.. μπορεί και τα 200 ή τα 2.000! Γι αυτό τα συμπεράσματα είναι αυθαίρετα και μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.

Αν δεχθούμε ότι είναι 2 ή 20, δεδομένο ότι έχει μια αρκετά ελκυστική διαφήμιση στο in.gr με αρκετές χιλιάδες επισκέψεις την ώρα, εγώ απορώ πως δεν έφυγαν σε λιγότερο χρόνο. Αν πάλι είναι 200 ή 2.000 εγώ απορώ πως έφυγαν σε τόσο λίγο χρόνο! Άρα όλα είναι σχετικά!

Η σελίδα είναι καλή, μην το κρίνεται ως designers αλλά ως χρήστες.

Εγώ είμαι ο χαμηλής νοημοσύνης χρήστης-πελάτης που είπε ο cdhyper και βλέπω κάτι που ήθελα σε προσφορά και σε χαμηλότερη τιμή, το αγοράζω. Δεν υπάρχει πιο φυσιολογική αντίδραση.
Εγώ είμαι η γιαγιά στην λαϊκή και βλέπω την ντομάτα από 1 ευρώ/κιλό που την έχουν όλοι οι έμποροι, στην ίδια ποιότητα, 30 λεπτά/κιλό... την αγοράζω.
Το ίδιο είναι, είναι καθαρά θέμα προσφοράς! Ας πούμε ο cdhyper, την βλέπει ως σελίδα ΔοΛ εγώ την βλέπω ως προσοφρο-shop γι αυτό και... θα αγοράσω.

Πάντως ο Λαμπράκης αυτό που ήθελε να πετύχει ο πέτυχε, μιλάει το web, κι όχι μόνο, γι αυτό το site.
Θετικά ή αρνητικά, δεν παύει να είναι διαφήμιση. Ξέρατε την Μπεκατόρου πριν αρχίσει να την δουλεύει ο Λαζόπουλος; Εγώ όχι. Τυχαίο παράδειγμα.

Στην εποχή μας όλα είναι θέμα μάρκετινγκ και ο Λαμπράκης έχει γερά χαρτιά στα χέρια του, τον ΔοΛ και Money και ότι και να κάνει 80% της επιτυχίας θα οφείλεται σε αυτό, κακά τα ψέματα η καλύτερη κίνηση ήταν το banner στο head του in.gr.
Ποιος έμπορος δεν θα το 'θελε;
Κι από ότι κατάλαβα το συγκεκριμένο φτιάχτηκε για να στρώσει το κόκκινο χαλί σε αυτό που θα ακολουθήσει. Άλλο να ξεκινάς με 5.000 views standby από το προσφορο-shop και να πλασάρεις το e-shop κι άλλο ως ΑΚΟΜΗ ένα νέο e-shop.
Έχει διαφορά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σελίδες που ανακαλύψαμε”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης