Getitnow.gr

Διάφορες σελίδες που ανακαλύψαμε και πιστεύουμε ότι ενδιαφέρουν και κάποιους άλλους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Jogts

Getitnow.gr

Δημοσίευση από Jogts » 19 Δεκ 2009 13:17

Απ όσο έχω καταλάβει κι εγώ είναι οτι κάποια στιγμή θα ανοίξει κανονικό Online κατάστημα. Μου αρέσει πολύ ότι κάθε μέρα έχει μια προσφορά, είναι ωραίο trick, σε βάζει στη διαδικασία να ξαναμπείς για να δεις τι έχει!!!! Η χθεσινή κορνίζα πραγματικά ήταν φοβερή. Πάρα πολύ καλή τιμή, σχεδον μισή τιμή από τα άλλα μαγαζιά. Και το ελικοπτεράκι σήμερα ωραίο φαίνεται. Ειδικά αν δείτε το βίντεο που έχει κάτω από το προιόν!!

starfish

Getitnow.gr

Δημοσίευση από starfish » 19 Δεκ 2009 13:49

SPAM SPAM SPAM.......

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 19 Δεκ 2009 14:05

Έλα να κρατάμε τα post καθαρά παρακαλώ.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 19 Δεκ 2009 14:11

Το ελικοπτεράκι...
Λειτουργεί με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, οι οποίες του χαρίζουν 8-9 λεπτά αυτονομίας με 50 λεπτά φόρτισης

Δεν ασχολούμε με το άθλημα, αλλά να περιμένεις 1 ώρα για 5 λεπτά πτήσης (γιατί σύντομα μετά από κάποιες επαναφορτήσεις κάτι τέτοιο θα γίνει) δεν είναι και ότι καλύτερο νομίζω.

Και το online κατάστημα λέτε να έχουν τέτοιες τιμές σε όλα τα είδη; καλά θα είναι.

Άβαταρ μέλους
the_eye
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από the_eye » 19 Δεκ 2009 15:56

Δεν μπορώ να καταλάβω το αρνητικό πνεύμα μερικών. Μπορεί να έχουν θιγόμενα συμφέροντα. Όταν σου χαρίζουν γάιδαρο δεν τον κοιτάς στα δόντια.
Αμέσως θα πουν μερικοί, "Δεν τα χαρίζουν", εμένα όμως σαν καταναλωτή με ικανοποιεί μια τόσο γενναία έκπτωση ακόμα και αν είναι για διαφημιστικούς σκοπούς. Εξάλλου όλα τα καταστήματα στα εγκαίνια, έχουν προσφορές.
Αναζήτηση εργασίας
www.jobble.gr

starfish

Getitnow.gr

Δημοσίευση από starfish » 19 Δεκ 2009 18:59

Ναι η αλήθεια είναι ότι έχω πέντε έξι ηλεκτρονικά καταστήματα και θορυβήθηκα.

Το "αρνητικό" πνεύμα είναι για συγκεκριμένους λόγους που τους εξέφρασαν καθάρα όλοι.

ALR
Honorary Member

Getitnow.gr

Δημοσίευση από ALR » 19 Δεκ 2009 23:19

Το σίγουρο είναι ότι δεν πήγαν όλα σωστά στη στρατηγική του λανσαρίσματος του εγχειρήματος και φαίνεται επίσης τι άνθρωποι κρύβονται πίσω από αυτό.
Άνθρωποι με εμπειρία στο κλασσικό marketing, εμπειρία στο εμπόριο αλλά λιγότερη εμπειρία στο web, που είναι 1 από τα μεγάλα λάθη του getitnow.gr

Ξανακοιτώντας τα σχόλια κι εγώ πλέον δεν μπορώ να πιστέψω ότι κανένα από αυτά δεν είναι fake και δεν είναι ντροπή τους, είναι απερισκεψία τους και βλακεία τους.

Επίσης αυτή η σελίδα δε μου έδωσε να καταλάβω τι είναι. Έπρεπε να διαβάσω 1 από τα 1.000.000 posts που κυκλοφόρησαν πριν βγει και να μάθω περισσότερα στο Facebook. Πόσοι άλλοι θα το κάνουν αυτό; 500; 1000;
Μέγα #fail εκεί.

Αλλά guys, ας δούμε την πραγματικότητα.
Μιλήσαμε για τα μειονεκτήματα και τώρα ας πούμε τα πλεονεκτήματα.

Μιλάμε για μια δυναμική, e-commerce σελίδα "υπο κατασκευή" και κράχτης ταυτόχρονα του e-shop που έρχεται.

Οι τύποι θα ξεκινήσουν την παρουσία τους στο web με ένα ντόρο να, και 2-3000 ευρώ την ημέρα τις πρώτες εβδομάδες. Είναι λίγο αυτό; Είναι #fail;

Ότι προϊόν έχουν πουλήσει μέχρι τώρα είναι από 30 ευρώ εώς μισή τιμή φτηνότερο. Είναι και αυτό #fail;

Σαν καταναλωτής που κατάλαβα τι είναι αυτή η σελίδα, για μένα δεν παίζει #fail και στα παλιά μου τα παπούτσια τα fake σχόλια. Ψωνίζω φτηνότερα; Τέλος.
Από εκεί και πέρα, ας πει όποιος θέλει, ότι θέλει και ας ψωνίσει το δικό του ελικοπτεράκι με 45 ευρώ :P

Και πραγματικά θα το τσιμπούσα, αλλά θέλω αυτό -> http://www.ouaou.gr/html_prod/prod_4396.html :D
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 20 Δεκ 2009 00:38

Πρώτα από όλα να πω πως προσωπικά αν μου χαρίσουν γάιδαρο δεν θα τον πάρω γιατί δεν έχω μέρος να τον βάλω, και αν τον έχω στο μπαλκόνι θα φωνάζουν οι γείτονες... άσε που μου φτάνει το γκάρισμα της γυναίκας μου, δεν θέλω να ακούω και τον γαϊδαρο κάθε μέρα. :p

Δεύτερον εγώ ALR συμφωνώ μαζί σου, αν φτάσουν σε σημείο να πουλάνε και να πιάσουν τους στόχους τους, σαφώς και δεν θα είναι #fail, ίσως αποφασίσουν να πάρουν και πιο σοβαρά τι εστί web και να στρώσουν και το site τους και τις τακτικές τους.

Μακάρι να έχουν και στο eshop που φτιάχνουν φθηνά, ποιοτικά, καινούργια, εγγυημένα, προϊόντα και καλό service (before και after) και ασφάλεια να ψωνίζουμε ωραία πραγματάκια και από αυτούς.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 21 Δεκ 2009 13:52

Χτυπήσαμε (εγώ + ένα φιλαράκι) από ένα wii από το getitnow.gr που είχε σήμερα προσφορά
Από τιμές μια χαρά είναι οι προσφορές, οπότε θα δω και τα υπόλοιπα στην πράξη πλέον (service, ταχύτητα, εξυπηρέτηση κλπ). Αντικαταβολή το πήρα μια και πρόσθεσαν τέτοια δυνατότητα πλέον.

ΥΓ: Πάει ο Λαμπράκης μας άφησε χρόνους ...

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από cdhyper » 21 Δεκ 2009 18:19

Το έχω το σχόλιο έτοιμο αλλά δεν είμαι αναίσθητος να το παραθέσω λόγω της περιστάσεως :roll:
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

adeliadi

Getitnow.gr

Δημοσίευση από adeliadi » 24 Δεκ 2009 15:20

Μολιε εκλεισα το τηλ απο την εξυπηρετηση πελατων.Αυτοι δεν θελουν πελατες και τους το ειπα.Εφριξα,λες και καλουσα την εφορεια και ζητουσα χαρη αισθανθηκα!Δεν λειτουργει τιποτα,ουτε εγγραφη στα newsletters ουτε αποστολη e-mail στα contact και εκανα την μακακια να παρω να τους πω κατι για το οποιο επρεπε να με πληρωσουν,δηλ εκανα feεdback της σελιδας τους ,για το τι απηχηση εχει ,τι προβληματα αντιμετωπιζει ενας πελατης και βγηκε μια ασχετη η οποια ελεγε οτι ολα λειτουργουν και να ξαναδοκιμασω ενω δοκιμασα 10 φορες επι 2 μερες,της ειπα να μου δωσει τον προισταμενο και ειπε δεν υπαρχει,της ειπα να μου δωσει ιμειλ γιατι η φορμα επικοινωνιας τους βγαζει error ειπε δεν υπαρχει ξαναπροσπαθηστε,την ρωτησα αν τελικα θελουν πελατες η οχι γιατι φερονται σαν δημοσια υπηρεσια και οτι θα τα δημοσιοποιησω ολα αυτα και δεν τους συμφερει και ειπε καντε οτι θελετε!!!Αυτοι ειναι που θελουν τα λεφτα μας?Αυτοι κρυβονται και δεν τους βρισκει κανενας για θεματα που αφορουν την δικη τους βελτιωση, βρε αδερφε.Εχω την χειροτερη εντυπωση ,ζουν σε αλλες εποχες και δεν εχουν καταλαβει οτι αν δεν "το παρουν αλλοιως "εχουν τελειωσει γιατι δεν με νοιαζει το "φθηνο το κρεας "στην τελικη ,που" τα σκυλια θα το φανε".Με νοιαζει η εξυπηρετηση και τα λεφτα μου ,βρωμανε στους συγεκριμενους φαινεται.Φανταζομαι τι θα γινεται στην after sales ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ αν φερονται ετσι στην pro sales! Τους καταψηφιζω και μεχρι να βαλουν μυαλο τους θεωρω παραδειγμα προς αποφυγη!
HELEKTRA ARISTEIDES GEORGIOU

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 24 Δεκ 2009 17:58

Εμένα περιέργως μου ήρθε το wii στην ώρα του, στην τιμή που το παρήγγειλα χωρίς έξτρα χρεώσεις με courier και στο τηλέφωνο που μου πήραν για διασταύρωση διεύθυνσης (επειδή είχα δώσει δυο) ήταν ευγενικοί.
Το WII είναι μια χαρά εννοείται καινούργιο στο πακέτο του ήταν, οπότε μόνο το after sales πλέον θα φανεί πόσο σωστά δουλεύει αν και εφόσον το χρειαστώ.
Κανένας άλλος δεν έχει παραγγείλει να μας πει εντυπώσεις;

Α btw την επόμενη ή την μεθεπόμενη μέρα, μου ήρθε το email από multirama που είχε προσφορά στην ίδια τιμή το WII ....

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Δεκ 2009 20:42

cdhyper έγραψε:Στο internet δεν χρειάζονται πάντα λεφτά για να φτιάξεις κάτι καλό, αλλά ιδέες και αγάπη για το αντικείμενο. Και αυτά τα 2 δεν είναι θέμα χρημάτων, αντιθέτως, τις περισσότερες φορές εκεί όπου υπάρχουν χρήματα δεν υπάρχουν ούτε ιδέες ούτε αγάπη για τη δουλειά.
έγραψε το σχόλιο! σωστός! :D :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
the_eye
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από the_eye » 24 Δεκ 2009 22:36

Εγώ παρέλαβα το ελικοπτεράκι σήμερα (είμαι επαρχία). Με πήραν τηλέφωνο από την κούριερ αν βρίσκομαι σπίτι και σε μισή ώρα το φέρανε. Όλα ΟΚ
Αναζήτηση εργασίας
www.jobble.gr

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dva_dev » 26 Δεκ 2009 22:21

the_eye έγραψε:...εμένα όμως σαν καταναλωτή με ικανοποιεί μια τόσο γενναία έκπτωση ακόμα και αν είναι για διαφημιστικούς σκοπούς...
Εγώ πάντως μέχρι στιγμής για ηλεκτρονικά είδη, δεν έχω δει να συμφέρει να αγοράσεις από εκεί. Οι τιμές τουλάχιστον στα μισά online καταστήματα που κοίταξα (και δεν αναφέρομαι σε εξωτερικού) είναι χαμηλότερες από αυτές που προσφέρει το getitnow.gr.

Για μια τηλεόραση που πρόσφεραν 650€ πριν λίγες μέρες, δεν αναφέραν ότι δεν έχει MPEG4 αποκωδικοποιητή και όταν γίνουν ψηφιακά τα κανάλια θα χρειαστεί να τα ξανασκάσεις, αλλά ούτε δημοσιεύουν (προφανώς) σχόλια που αφορούν σημεία που πρέπει να προσέξει ο καταναλωτής ή "δύσκολες" ερωτήσεις/διευκρινήσεις.

Γενικά, η προσωπική μου γνώμη είναι ότι οι προσφορές τους είναι φύκια. Οσο για τη σελίδα, αυτή πιθανώς να λειτουργεί σε κάποιον άλλο χωροχρόνο που υπάρχει μόνο το ΣΗΜΕΡΑ (ούτε το χθές, ούτε το αύριο) και όλα τα σχόλια (σε όποια σελίδα κι αν κοιτάξεις) γράφτηκαν / γράφονται / θα γραφούν σήμερα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σελίδες που ανακαλύψαμε”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης