Getitnow.gr

Διάφορες σελίδες που ανακαλύψαμε και πιστεύουμε ότι ενδιαφέρουν και κάποιους άλλους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
the_eye
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από the_eye » 27 Δεκ 2009 14:35

Την TV την είχαν 499 και αναφέρουν ότι έχει mpeg2.
Μπορείς να πας στο κάτω μέρος της σελίδας να την δεις και να πατήσεις τεχνικά χαρακτηριστικά.
:pint:
Αναζήτηση εργασίας
www.jobble.gr

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dva_dev » 27 Δεκ 2009 17:10

Τα έχω δεί τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Αυτά που δεν έχω δεί είναι τα σχόλια με διευκρινιστικές ερωτήσεις τόσο δικές μου όσο και άλλων.

Οσο για την τηλεόραση μήπως γνωρίζεις όταν γυρίσουν τα κανάλια σε ψηφιακά, αν θα μπορείς να δεις τίποτα ή αν θα πρέπει να τα ξανασκάσεις για να πάρεις ψηφιακό αποκωδικοποιητή (mpeg4 που δεν έχει). :pint:

tribal

Getitnow.gr

Δημοσίευση από tribal » 10 Ιαν 2010 09:53

Καλημέρα! Έψαχνα περισσότερες πληροφορίες για το ποιος είναι πίσω από το http://www.getitnow.gr/ και έπεσα πάνω στη συζήτησή σας την οποία και διάβασα και όλη! :-) μου άρεσε γιατί διάβασα και επιχειρήματα που δεν τα είχα σκεφτεί μέχρι τώρα και όχι απλώς μονολεκτικά σχόλια του τύπου "τέλειο", "σούπερ" ή "μάπα"....

Θα συμφωνήσω με όσους λένε ότι το site τους θέλει ακόμα πολλή δουλειά για να γίνει της προκοπής. Jesus!!! είναι άσχημο!! lol

Από το GETITNOW έχω αγοράσει το PS3, έχω γραφτεί στο newsletter και στέλνουν την προσφορά της ημέρας λίγο πιο νωρίς, οπότε είχα προετοιμαστεί... (παρεμπιπτόντως σήμερα έχουν μια DSLR sony για όποιον ενδιαφέρεται). Το PS3 το έβγαλαν σε προσφορά προπαραμονή πρωτοχρονιάς και την επόμενη στις 12 το είχα ήδη στα χέρια μου!

Συνεπώς αυτό που σκέφτομαι, και κάποιος το έγραψε και παραπάνω, είναι ότι καλά όλα τα άλλα, στρατηγική, διαφήμιση, spam, δημοσιεύσεις σε forum και blogs, ψεύτικα σχόλια κ.λπ. αλλά τελικά αυτό που μου έχει μείνει εμένα είναι το PS3 :-) στα 239! Γιατί τόσο καιρό το e-shop και το plaisio δεν έκαναν έστω και μία μόνο τέτοια προσφορά; Θα έχαναν τόσα πολλά χρήματα; Ή μήπως ήταν βολεμένοι; Το plaisio για παράδειγμα γιόρταζε πρόσφατα τα 40 του χρόνια και το μόνο που σκέφτηκαν να κάνουν είναι να προσφέρουν 40 άτοκες δόσεις! Εγώ θα τους είχα προτείνει 40% έκπτωση σε κάποιο προϊόν :-)

Εγώ δεν είμαι οπαδός κανενός, ας ξυπνήσουν και οι άλλοι που κοιμούνται τόσο καιρό με απαράδεκτες τιμές και συμπεριφορά προς τον πελάτη και αν θέλω κάτι που πουλάνε θα το αγοράσω από αυτούς. Θυμάστε τι έγινε πρόσφατα με το μαθητικό netbook όπου μέσα σε μια νύχτα όλα τα netbooks σε ΟΛΑ τα καταστήματα έκαναν 450 ευρώ? Στο GETITNOW το ίδιο το έβγαλαν 200! έλεος ρε σεις!

Προσωπικά για εμένα εκεί κρίνεται το αν θα είναι FAIL ή όχι το GETITNOW και όχι αν θα βγάλει χρήματα (ποσώς με ενδιαφέρει). Θα καταφέρει να ταρακουνήσει τους άλλους και τελικά να αγοράζω πιο φθηνά???

Καλημέρα και πάλι, free stuff είναι η άποψή μας, χαίρομαι που υπάρχει ένα site που μπορούμε να την καταθέτουμε free :-)

ALR
Honorary Member

Getitnow.gr

Δημοσίευση από ALR » 10 Ιαν 2010 11:18

Εγώ πάλι έχω γραφτεί στο newsletter και δε μου στέλνουν τίποτα. lol.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 10 Ιαν 2010 12:47

Και εγώ πήρα το Wii με τα sports 139 Ευρώ και ήρθε μετά από 2-3 μέρες μια χαρά στο σπίτι μου και όλα καλά. Την επόμενη μέρα από την προσφορά του getitnow είχε ακριβώς την ίδια προσφορά και το multirama στο newsletter του...

Σαν καταναλωτές σαφώς και μας συμφέρει να υπάρχουν τέτοιες προσφορές, άλλωστε κάτι είχαν ξεκινήσει από πριν και το eshop με τα μεταχειρισμένα και τα crazy sundays (αλλά για μένα με πολύ μικρές διαφορές τιμών προς τα κάτω), και το multirama με την προσφορά ημέρας και το plaisio που εξαρχής είχε τα προϊόντα με ετικέτες web offer και ευκαιρία αλλά και stock house...
Δεν έκαναν κάτι καινούργιο δηλαδή στο getitnow, απλώς έδωσαν αρκετές πραγματικά καλύτερες τιμές σε κάποια προϊόντα και όχι μούφα προσφορές ή ξεστοκαρίσματα που τα βγάζουν ως προσφορές, που βλέπουμε σε άλλα sites... Μακάρι να ταρακουνήσει και άλλους (όπως ήδη έγινε ας πούμε με αυτό που είδα από το multirama που είχε και αυτό το wii 139 Euro την επόμενη μέρα από το getitnow) και να κερδίζουμε εμείς. Μακάρι και στο άλλο eshop τους που λένε πως φτιάχνουν να είναι μόνο τέτοιες προσφορές και να γίνει κάποιο σοβαρότερο design – στήσιμο από σχεδιαστικής και φιλικής προς τον χρήστη πλευράς.

Το newsletter τους και εμένα μου έρχεται κανονικά. Έχει τύχει να δω προσφορές να βγαίνουν αέρα 10:00 και να έχουν κάνει sold out 10:15 :) Ένα φορητό της toshiba νομίζω ήταν που το σκότωσαν 299 ευρώ και δεν πρόλαβα. Οπότε ή λίγα κομμάτια είχαν ή έκαναν τρελές πωλήσεις αυτές τις μέρες.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Getitnow.gr

Δημοσίευση από fafos » 10 Ιαν 2010 17:00

prosopika den mou aresei pou dinei "fake" timh lianikhs gia na deiksei oti exei megalh prosfora... gia paradeigma, shmera dinei thn Sony A230 me 299 euro kai lianikh timh 479 eno h mhxanh poleitai me 378 apo alla magazia.. tha mou peis oti pali glytoneis 80 euro alla prepei na peseis se periptosh pou na xreiazesai to sygkekrimeno proion. Einai ena kalo diafhmhstiko kolpo kai den nomizo oti oi times tha parameinoun kai sto kanoniko e-shop..
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από cdhyper » 10 Ιαν 2010 17:09

Μην ξεχνάμε ότι η νομοθεσία λέει ότι υπεύθυνος για την εγγύηση σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος είναι ο τελικός διανομέας. Επομένως δεν είναι απαραίτητο ότι όντως θα σας κοστίσει φτηνότερα ένα προϊόν όταν η τιμή αγοράς είναι φτηνότερη. Δεν είναι μόνο η τιμή που πρέπει να σας απασχολεί όταν πάτε να αγοράσετε ένα προϊόν.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 10 Ιαν 2010 17:36

Μην ξεχνάμε ότι η νομοθεσία λέει ότι υπεύθυνος για την εγγύηση σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος είναι ο τελικός διανομέας.
:o :o :o
:o :o
:o

Υπάρχει τετοια νομοθεσία?
Δηλαδη μου λές ότι αν πάρω εναν seagate δίσκο και μου βγεί ελαττωματικός ότι δεν ειναι υπεύθυνη η seagate -που ειναι η κατασκευάστρια εταιρία- και ειναι πχ το multirama???

:think:
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 10 Ιαν 2010 17:39

fafos αυτό μου θυμίζει τις εκπτώσεις που ανεβάζουν τις σβησμένες τιμές και καλά πόσο τα έδιναν προ έκπτωσης για να φαίνεται ότι κάνουν μεγαλύτερη έκπτωση. Και αυτοί κάτι τέτοιο θα κάνουν. Παίρνουν την ανώτερη τιμή πώλησης που υπάρχει και σου λέει εμείς το δίνουμε τόσο κάτω από αυτήν... προσωπικά κάνω ένα skroutz search πάντα να δω τι παίζει και το συγκρίνω με την κατώτερη τιμή.

cdhyper Άσε γιατί είδα και το plaisio που έχει το όνομα πόσο καλύτερο είναι σε after sales και κατά πόσο στέλνει σωστά τις παραγγελίες. Είχα πάρει μια κάμερα turbo-x το καλοκαίρι που χάλασε από τη δεύτερη χρήση σε θάλασσα και τώρα τα Χριστούγεννα σε μια παραγγελία 6 τεμαχίων παρέλαβα τα 5 ενώ τα χρεώθηκα όλα και με βάλανε μπαλάκι ανάμεσα σε μεταφορική και πλαίσιο να βρω εγώ ποιος έκανε το λάθος... ακόμα το περιμένω το wii controller αλλά μετά από 5-6 τηλεφωνήματα να μιλάω και να επαναλαμβάνω το σκηνικό σε διάφορες και διάφορους ώσπου άρχισαν και ζητούσα ονοματεπώνυμα συνομιλιτών. Στο τέλος μου το πίστωσαν και μου είπαν πως μετά της 11 του μηνός θα έχουν παραλαβή και θα το στείλουν... (με λίγα λόγια ενώ ΔΕΝ είχαν το προϊόν, το χρέωσαν κανονικά και ποτέ δεν το έστειλαν εγώ αυτό κατάλαβα.) Ακόμα το περιμένω το 2ο controller.

Από eshop πάλι με το Linksys το router που είχα παραγγείλει τελευταία παραγγελία που έκανα, έπρεπε να περάσω Οδύσσεια για να μου το αλλάξουν... έφαγα ένα μήνα μέχρι να παραλάβω κάποιο ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ προιόν και όχι αυτό που ήθελα εξαρχής... Να μη πως το τι γίνετε σε όλη την Ελλάδα με την κατά τα άλλα Ευρωπαική νομοθεσία της υποχρεωτικής ελάχιστης εγγύησης 3 ετών σε κάθε ηλεκτρονικό είδος που βρήκαν παραθυράκια και πουλάνε με 1 το πολύ 2 χρόνια εγγύηση όλοι...
Η να πούμε για τις μούφα προσφορές των 2,09 ευρώ για original παιχνίδια της Γερμανός που ακόμα το διαφημίζουν στην tv και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα;

Εδώ http://www.getitnow.gr/faqs/index.html? ... al&popup=t γράφουν τι ισχύει και για ελαττωματικά και για τις επιστροφές κ.α.

Γενικώς από προσωπική εμπειρία λέω πως είναι να παρακαλάς να μη σου κάτσει ελαττωματικό προϊόν ή επιστροφές γιατί έπειτα για να βγάλεις άκρη θα πρέπει να μαλώσεις για να πετύχεις το σκοπό σου με τους περισσότερους…

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από cdhyper » 10 Ιαν 2010 18:06

Connor MacLeod έγραψε:Υπάρχει τετοια νομοθεσία?
Δηλαδη μου λές ότι αν πάρω εναν seagate δίσκο και μου βγεί ελαττωματικός ότι δεν ειναι υπεύθυνη η seagate -που ειναι η κατασκευάστρια εταιρία- και ειναι πχ το multirama???
Ναι σαφώς, δεν σε ξέρει εσένα η Seagate. Υπεύθυνα είναι τα Multirama που στο πούλησαν και μετά υπεύθυνη απέναντι στα Multirama είναι η Seagate. Όπως έφτασε στα χέρια σου έτσι πρέπει να επιστρέψει στην εταιρεία, δεν γίνεται να λέει ο τελικός διανομέας ότι από τη στιγμή που στο πούλησε στα παπάρια του.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Getitnow.gr

Δημοσίευση από fafos » 10 Ιαν 2010 18:08

Oi ekptoseis deixnoun thn apath pou kanoun olo ton ypoloipo xrono.. :lol:

to pio kalo systhma to exoun oi Amerikanoi pantos...
mpaineis se ena amerikaniko site typou skroutz kai vriskeis to proion pou thes sthn fthinoterh timh. Pas sthn selida tou proiontos kai pairneis ena print screen... meta pas se oiandhpote polykatasthma pou poulaei paromoia proionta kai tous les oti kapoios allos to poulaei toso opote kai autoi sto dinoun se authn timh..
me authn thn methodo agorasame me ena filo apo mia dslr nikon d90 me fako 18-200mm, 2 kartes mnhmhs, set katharisthkon, tripodo, flash kai kapoia filtra me 1050 euro o kathenas.. sthn Ellada exoun mono h mhxanh kai o fakos 1300+ euro (to fthinotero).. an prostheseis ta ypoloipa pas pano apo 1500..

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Getitnow.gr

Δημοσίευση από dimsis » 10 Ιαν 2010 18:10

Αυτό θυμάμαι πως υποστήριζε πως το έκανε η αλυσίδα expert, αλλά μια κάμερα που είχα πάρει παλιότερα δεν μας την κατέβασε ποτέ όσο την είχα βρει σε - ξένο είναι αλήθεια - online site.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Getitnow.gr

Δημοσίευση από fafos » 10 Ιαν 2010 18:16

dimsis έγραψε:Αυτό θυμάμαι πως υποστήριζε πως το έκανε η αλυσίδα expert, αλλά μια κάμερα που είχα πάρει παλιότερα δεν μας την κατέβασε ποτέ όσο την είχα βρει σε - ξένο είναι αλήθεια - online site.
kai sthn usa arxika provaloun kapoies dikaiologies (einai used, anakataskeuh klp) alla meta stronoun an to exeis psaksei to thema.. autos pou mas tis agorase pantos evale ton ypeuthno kai phre thlefono sto allo magazi gia na epibebaiosei thn timh kai thn katastash ths mhxanhs..

sthn Ellada ligo dyskolo na efarmostei auto.. to poly poly tha sou pei o ypallhlos phgaine kai parthn sto allo magazi.. :lol:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Getitnow.gr

Δημοσίευση από cordis » 10 Ιαν 2010 19:48

δυστυχώς δεν είναι να αγοράζεις από ελληνικά μαγαζιά, στο amazon αν γίνει κάποιο λάθος σε ποσότητα ή ποιότητα σου λένε συγνώμη και σου στέλνουν τα υπόλοιπα χωρίς ούτε ένα "μου σου του".

και με express για να μη περιμένεις...

έχω τσακωθεί και με e-shop και με πλαίσο για χρεώσεις και ποσότητες και λάθος αποστολές. οπότε είναι κομμένα μαχαίρι.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Getitnow.gr

Δημοσίευση από fafos » 10 Ιαν 2010 20:02

Ego thymamai pou eixe ena kanonismo ena megalo eshop oti den dexontai kartes pou den exoun Ellhniko onoma katoxou.. opote tous pairno thlefono kai tous rotao.. Geia sas, eimai o Terens Kouik, exo dikaioma na agoraso me pistotikh karta apo to katasthma sas :lol:

Sthn USA den paizontai ta eshop tous.. an diavasete arnhtika sxolia se sxetika sites ta perissotera anaferontai se kathysterhsh 1-2 hmeron!! kai apo kato kapoios apo to katasthma na zhtaei xilia sygnomh an kai den einai lathos ton katasthmaton alla ton courier..

edo eixa parei proion meta apo 45 hmeres kai afou eixa ksexasei oti to eixa paraggeilei! :lol: eno eixa paralavei kai mia kouzina pou den eixa paraggeilei pote....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σελίδες που ανακαλύψαμε”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες