Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Eirini Voutskoglou
Επικοινωνία:

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Eirini Voutskoglou » 08 Ιαν 2010 18:34

Hello και από εμένα.
Από όσο έχω καταλάβει τα παιδιά που διοργανώνουν το event είναι Wordpress Lovers αλλά ευτυχώς είναι υπέρ του..open ..web.
Εγώ δεν έχω σκοπό να μιλήσω για wordpress πάντως και τα λίγα που θα πω σίγουρα θα ..την στολίζουν ;-)
Οπότε μη τρομάζετε όσοι δεν είστε σχετικοί με wordpress :-)
Not much of a story here. I'm just e-diva

alexsoft

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από alexsoft » 08 Ιαν 2010 19:32

Eirini Voutskoglou έγραψε:Οπότε μη τρομάζετε όσοι δεν είστε σχετικοί
τώρα.... :crybaby:

όταν ακούω γυναίκα να μου λέει κάτι τέτοιο αρχίζω να ανησυχώ......

Ξέρεις και εγώ δεν έχω σκοπώ να μιλήσω....... διότι άμα αρχίσω να μιλάω θα ξημερώσουμε και θα πάνε στράφι τα σχέδια του Βασιλάκη για τσίπουρο......

Οπότε θα καθίσω πίσω πίσω μη τυχών και κάνουν το λάθος να με βάλουν να μιλήσω......

Άβαταρ μέλους
geoki

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από geoki » 09 Ιαν 2010 11:50

Εγώ επειδή θα έρθω, και για να μη νοιώθω εντελώς χαζός , καθότι ασχολούμαι μόνο με ASP/ASP.NET , κατέβασα χτες την Ελληνική διανομή του wordpress, θα την εγκαταστήσω σήμερα με κάποιο domain για να δω τι παίζει.

alexsoft

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από alexsoft » 09 Ιαν 2010 12:38

geoki έγραψε:Εγώ επειδή θα έρθω, και για να μη νοιώθω εντελώς χαζός , καθότι ασχολούμαι μόνο με ASP/ASP.NET , κατέβασα χτες την Ελληνική διανομή του wordpress, θα την εγκαταστήσω σήμερα με κάποιο domain για να δω τι παίζει.
Δεν θα είσαι ο μόνος....... και εγώ μόνο 2 sites έχω στήσει με το Wordpress και αυτά μη φανταστείς κάτι το ιδιαίτερο......

Οπότε ανήκω στην ίδια κατηγορία με εσένα.....

Αλλά είναι καλό να παραβρεθούμε...... και εμάς θα ωφελήσουμε και τους διοργανωτές θα τιμήσουμε (λέμε τώρα)...

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Basilakis » 09 Ιαν 2010 14:09

Οκ για να πούμε μερικά λογάκια! :)

Δεν ξέρω εάν γνωρίζεται τα http://en.wikipedia.org/wiki/BarCamp είναι events στα οποία πάμε, γνωριζόμαστε, συνομιλούμε και παράληλα παρακολουθούμε ενδιαφέροντα θέματα μέσα από αυτά.

Δεν μας νοιάζει εάν είμαστε ASP Developers, php Developers, ROR, Pythin κτλ... Εάν σχεδιάζεται Uber Web sites ή απλά designs... Εάν έχετε 20 χρόνια στο χώρο ή 2...

Φτάνει να αγαπάτε το community και να είστε και fun του OpenSource!

Μας ενδιαφέρει να γνωριστούμε, να συζητήσουμε ενδιαφέροντα θέματα, να γνωριστούμε και να φτιάξουμε τον πυρήνα για άλλα παρόμοια events!

Cms Camp, Designers EXPO, Developers Garage, Media Camp, Jelly, startUP Weekend κτλ κτλ...

Εάν το Wordcamp περπατήσει, σημαίνει πως ο κόσμος ενδιαφέρετε να γνωριστεί, να συζητήσει και να κάνει παρέα με άλλους.

Όσο για τα Wordcamp...

Well, το αγαπάμε το Wordpress και με την συνομιλία αλλά και αναστροφές ( οι καλές μας οι παρέες! ) που έχουμε μας ήταν αρκετά εύκολο να ξεκινήσουμε με κάτι τέτοιο!

Σας περιμένουμε να γνωριστούμε και να τα πούμε όσο τίποτα άλλο.

Άβαταρ μέλους
WebO
Επικοινωνία:

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από WebO » 09 Ιαν 2010 15:18

κοιτα το opentsipouro ειναι ενα σημαντικο δελεαρ... ;-) οποτε νομιζω επιβαλλεται η παρουσια μας στο wordcamp ...

αντε με το καλο!!

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Basilakis » 09 Ιαν 2010 17:14

Να και κάτι ακόμη που παραλάβαμε σήμερα...

http://ow.ly/i/iDl

alexsoft

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από alexsoft » 12 Ιαν 2010 12:48

Basilakis έγραψε:Να και κάτι ακόμη που παραλάβαμε σήμερα...

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αλλά μου φαίνονται για μπλούζες...... θα υπάρχει και σε ΧΧΧΧL;

alexsoft

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από alexsoft » 12 Ιαν 2010 14:38

Basilakis έγραψε:Κόστος παρακολούθησης για τι πράγμα; Για ένα open event???

Μάλιστα θα σας κεράσουμε με μπουφέ ο οποίο προσφέρετε άρα ούτε Κρασάκι ή Coca - Cola! ;D
Βασίλη καλά και το Ξενοδοχείο πως θα πληρωθεί, εφόσον δεν υπάρχει κόστος συμμετοχής;

Από τα παρεπόμενα (μπλουζάκια, κονκάρδες κλπ);

ALR
Honorary Member

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ALR » 12 Ιαν 2010 14:39

alexsoft έγραψε:
Basilakis έγραψε:Να και κάτι ακόμη που παραλάβαμε σήμερα...

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αλλά μου φαίνονται για μπλούζες...... θα υπάρχει και σε ΧΧΧΧL;
Αν δεν υπάρχει σε χχχχλ εγώ δεν έρχομαι. :hammer: :D
Γίνονται πραγματάκια

alexsoft

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από alexsoft » 12 Ιαν 2010 16:51

ALR έγραψε:Αν δεν υπάρχει σε χχχχλ εγώ δεν έρχομαι. :hammer: :D
Βασίλη σκέψου το αυτό που λέμε με τον ALR, εάν είναι να φέρετε μπλουζάκια.... Βάλτε και κανένα XXL ή και XXXL διότι οι περισσότεροι προγραμματιστές είναι βαρέων - βαρών από την καθημερινή απόλαυση της καρέκλας.....

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Ιαν 2010 20:47

Προς το παρών τα μπλουζάκια δεν είναι για όλους ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Δεν καταφέραμε να βγάλουμε χορηγία για αυτά. Υπάρχει περιορισμένος αριθμός ο οποίος θα προσπαθήσουμε να καλύψει κάποιες βασικές ανάγκες όπως τους προγραμματιστές.

Λυπούμαστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για αυτό. Ελπίζω στο επόμενο να έχουμε και χίλια μπλουζάκια. (εκτός και εάν αυτό το μήνυμα το διαβάζει χορηγός :P)

Παρόλα αυτά είναι ανοιχτή μια συνομιλία και περιμένουμε να δούμε εάν θα καρποφορήσει...

Όσο αναφορά το ξενοδοχείο Χρήστο, είναι χορηγία απο το ίδιο το ξενοδοχείο το όλο event :)

alexsoft

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από alexsoft » 12 Ιαν 2010 20:51

Μπράβο ρε Βασίλη...... από όλα αυτά που αναφέρεις βλέπω ότι έχει υπάρξει πολύ προσπάθεια και τρέξιμο.......

Μόνο και μόνο γι' αυτό θα ΕΡΘΩ 1000%

Όσο για τα μπλουζάκια...... εγώ έλεγα να τα αγοράσουμε ώστε να βοηθήσουμε στα έξοδα του εvent..... αλλά αφού είναι χορηγία..... ΟΚ... εγώ δεν θέλω.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Ιαν 2010 20:54

Βρε ας βγάλουμε 200 μπλουζάκια και θα μοιράσουμε παντού :)

Όσο για το τρέξιμο, μην το συζητάς... Αλλά το οτι θα είστε εκεί μας ευχαριστεί για την όλη προσπάθεια...

gi0rg0s

Wordcamp στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από gi0rg0s » 15 Ιαν 2010 00:29

Κανενα βιντεάκι θα ανεβάσετε στο ιντερνετ για όσους δεν μπορέσουν να έλθουν;
:think: Γιατί μπαμπά; :think: - Απαντήσεις σε θέματα που όλοι έχουμε σκεφτεί παρατηρώντας την καθημερινή ζωή ! Kαι γνωμικά για να μαθαίνουμε :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες