Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

εικονα αλλα χωρις το τετραγωνο διαγραμμα

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
djhsalex

Δημοσίευση από djhsalex » 17 Δεκ 2009 10:02

λοιπον παιδια θα με συγχωρησετε αν ειμαι σε λαθος τοπικ αλλα ειμαι και αρχαριος πανω σε θεματα επεξεργασιας εικονας και ζητω την βοηθεια σας σε κατι που παλευω εδω και καιρο.μετα απο πολυ κοπο κατορθωσα να φτιαξω μια φωτογραφια του γιου μου στις διαστασεις που ηθελα ωστε να χωρεσει σε εναν απλο κυκλο με τα εφφε που ηθελα.ειμαι dj και δουλευω αρκετες ωρες μακρυα απο τον γιο μου που οπως θα καταλαβατε του εχω πολυ αδυναμια.αντι λοιπον να παρω μια απλη φωτογραφια μαζι μου την ωρα της δουλειας προσπαθησα να βαλω την φωτογραφια του στα πλατω του virtual dj και τα καταφερα μια χαρα.αυτο που μου σπαει τα νευρα ειναι οτι η στρογγυλη αυτη φωτογραφια βρισκεται σε ενα τετραγωνο πλαισιο με αποτελεσμα να εξεχει απο τα πλατω.οχι οτι με χαλαει και τοσο πολυ αλλα αναρωτιεμαι αν ξερει κανεις τι μπορω να κανω ωστε να φτιαξω μια κυκλικη και μονο photo.δεν ξερω αν εγινα κατανοητος.εχω δει πολλες skins του virtual με διαφορες photo κομενες και ραμενες πανω στα πλατω μονο γι' αυτο και ξεκινησα την προσπαθεια αυτη.ευχαριστω εκ των προτερων

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 23 Δεκ 2009 00:59

Μπορει να γινει ευκολα με το Elliptical Marquee Tool του Photoshop.
Eαν δεν καταφερεις κατι στειλε μου την φωτο και θα στην κοψω στις διαστασεις που θες.
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες