Πρόβλημα με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
VeroPC

Δημοσίευση από VeroPC » 18 Δεκ 2009 11:35

Καλημέρα σας,μου πρότειναν το φόρουμ σας για να βρω επιτέλους μια λύση στο προβλημά μου.Ας αρχίσω,όλα άρχισαν προχθές με blue screen errors έψαξα για ιούς (κόρες ευτυχώς δεν βρήκα :P ) βρήκε κάτι ψιλά στον εξωτερικό δισκο ο οποιος απο ότι κατάλαβα ηταν η αιτια της μπλε οθονης.Χθες που ελυσα το πρόβλημα με την μπλε οθονη ξαφνικα οταν μπαινω στο Lineage 2 να παίξω και εγω σαν μικρό παιδάκι μετά απο 10 λεπτα περιπου σταματαει να ανταποκρινετε το ποντικη και το πληκτρολογιο,επίσης στο πληκτρολογιο σβήνουν και τα λαμπάκια (κατι σαν να σταματαει η ροη του ρευματος),ενω αμα ειμαι απλα στο pc μου και ειμαι στο ιντερνετ δεν παθαινει τιποτα,παλιοτερα δουλεβε μια χαρα.Εχω απελπιστεί με αυτο γιατι το pc μου το πήρα πριν 2-3 μηνες και μου βγαζει προβληματα χωρις να ξερω το λογο.Δεν πιστεύω να φταιει το Hardware μερος του διοτι το ειχα και πιο παλια και το μονο που μου αλλαξαν ηταν οι Ram γιατι ειχαν λαθος οι τεχνικοι και μου εβαλαν αλλες ταχυτητες.Αν ξερει καποιος κατι ας με βοηθηση γιατι θα το βαψω μπλε και θα το πεταξω απο το παραθυρο στο τελος.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 18 Δεκ 2009 12:06

και το μονο που μου αλλαξαν ηταν οι Ram
Νιάου.

VeroPC

Δημοσίευση από VeroPC » 18 Δεκ 2009 12:33

ThyClub έγραψε:
και το μονο που μου αλλαξαν ηταν οι Ram
Νιάου.
Λες οι Ram παλι;;

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 18 Δεκ 2009 17:33

Γι'αυτό -τουλάχιστον εγώ- έπαψα εδώ και καιρό να χρησιμοποιώ το PC για advanced παιχνίδια. Γι'αυτά είναι οι παιχνιδομηχανές τους, με SW και HW αποκλειστικό για τον σκοπό αυτόν. Οι RAM, η CPU, η κάρτα Γραφικών, όλα δουλεύουν για το Α ή το Β παιχνίδι.
Υπάρχει περίπτωση, δηλαδή, το συγκεκριμένο παιχνίδι, που θες να παίξεις στο PC σου, να φέρνει μέρος του HW στα άκρα (ή ακόμα κι έξω απ'αυτά), με αποτέλεσμα (π.χ.) το πρόβλημά σου!
Το PC το πήρες 2-3 μήνες πριν... Ωστόσο, η κάρτα Γραφικών του (π.χ.) είναι καλή για παιχνίδια κάποιας κατηγορίας που θέλεις; ....Η Motherboard ολόκληρη είναι φτιαγμένη για να υποστηρίξει κάτι τέτοιο;
Αυτά σ'τα γράφω, γιατί σε soft~medium καταστάσεις (όπως το να βγαίνεις στο Ιντερνετ) δείχνει να τα πηγαίνει καλά, όπως γράφεις:
VeroPC έγραψε:...ενω αμα ειμαι απλα στο pc μου και ειμαι στο ιντερνετ δεν παθαινει τιποτα.......
Αν είχε γενικότερο πρόβλημα, δεν θα έπρεπε να το παρουσιάζει κι εκεί :wink:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 20 Δεκ 2009 12:53

Γιατι ποτε κανεις δεν γράφει εκδοση των windows, τι hardware έχει, version του παιχνιδιου που παιζει, και αλλες λεπτομέρειες.

Πχ το δοκιμασες σε αλλο παιχνιδι?

Εχω ενα κάρο πραματα να σε απαντησω αλλα δεν μπορω αφου δε μπαινεις εσυ καν στον κοπο να πεις τα βασικα :-(

ειναι σα να πηγαίνω στο Γερμανο και να του λεω ότι το κινητό μου δεν βγάζει καλες φωτογραφίες στο σκοτάδι.
Αν δε του πεις το μονδελο τι να σε απαντήσει?

:(

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=33440
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

VeroPC

Δημοσίευση από VeroPC » 20 Δεκ 2009 12:58

Connor MacLeod έγραψε:Γιατι ποτε κανεις δεν γράφει εκδοση των windows, τι hardware έχει, version του παιχνιδιου που παιζει, και αλλες λεπτομέρειες.

Πχ το δοκιμασες σε αλλο παιχνιδι?

Εχω ενα κάρο πραματα να σε απαντησω αλλα δεν μπορω αφου δε μπαινεις εσυ καν στον κοπο να πεις τα βασικα :-(

ειναι σα να πηγαίνω στο Γερμανο και να του λεω ότι το κινητό μου δεν βγάζει καλες φωτογραφίες στο σκοτάδι.
Αν δε του πεις το μονδελο τι να σε απαντήσει?

:(

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=33440
Έχεις δικιο φιλε μου,απλα σε τοσα πολλα site ωστε να με βοηθησουν τα ειχα γραψει και τελικα εδω τα ξεχασα.Απο οτι ειδα ολοι μου λενε για τις Ram οποτε και εγω το πηγα πισω στο σερβισ του πλαισιο,κανονικα ειναι σε 4 ωρες ετοιμος απλα τωρα εχω βαλει τον τεχνικο να τα ψαξει ολα και μου τον εχουν απο προχ8ες το βραδυ εκει :o

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 24 Δεκ 2009 14:25

Εγώ τρώω blue screen μήνες τώρα και όλο τίποτα δεν μου βρίσκουν, οπότε δεν είσαι μόνος σου, τα τραβάνε κι άλλοι....Τουλάχιστον εμένα κάνει restart, αλλά το ποντίκι - ποντίκι :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες