2-3 μαθήματα σε "πειράγματα" του style.css, σε ετοιματζήδικο

Ας μάθουμε πως να κάνουμε τις σελίδες μας με στιλ. Τα Cascading Style Sheets είναι ο τρόπος για να το επιτύχουμε.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
nwntas

2-3 μαθήματα σε "πειράγματα" του style.css, σε ετοιματζήδικο

Δημοσίευση από nwntas » 27 Δεκ 2009 00:20

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό τμήμα του φόρουμ, ας μετακινηθεί αν πειράζει εδώ. Είμαι τόσο μπερδεμένος με το css html...

Εχω κατεβάζει 5-6 templates css html από το http://www.templateworld.com και θέλω να τα πειράξω λίγο για να στήσω ένα δικό μου site. Δηλαδή ας είναι όπως είναι η πρώτη σελίδα, αλλά οι εσωτερικές σελίδες θέλω να είναι λίγο διαφορετικές, σε 2 ή 3 κελιά π.χ. κι όχι 4 ή 6 ή 8 που είναι η πρώτη σελίδα. Ή να αλλάξω τις φωτογραφίες.

Υπάρχει κάποιος διαθέσιμος για 2-3 ατομικά μαθήματα στο χώρο μου, να μου δείξει κάποια πράγματα σε αυτές τις αλλαγές;

Ήξερα τα tags κτλ στο frontpage, αλλά με τον κώδικα και τα tags στα css htm αρχεία, ψιλοδυσκολεύομαι. Άμα δεν είναι "ότι βλέπεις παίρνεις", άστα ... :-( Εκεί που νομίζεις ότι την τροποποίησες, την κατάφερες τη σελίδα, όλα και κάτι προκύπτει - και φτου κι από την αρχή.

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει σε pm αν είναι διαθέσιμος από αύριο Κυριακή ως και την Τετάρτη (προπαραμονή πρωτοχρονιάς), και πόσο θέλει την ώρα για 2-3 μαθήματα. Περιοχή Παλαιό Φάληρο.

υπάρχει κανένα βιβλίο στα ελληνικά για αυτό;

---------------------
Υπόψη πως ψάχνω για συνεργασία (άσχετη με αυτό) καλό προγραμματιστή visualbasic και τα παρόμοια νεότερα, για κατασκευή εφαρμογής φροντιστηριακής εξάσκησης μαθητών. Όποιος είναι επαγγελματίας ας μου στείλει λινκ με κάποιο δείγμα δουλειάς του.
Συνημμένα
layout.jpg

Απάντηση

Επιστροφή στο “CSS - Cascading Style Sheets”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης