1 Συνδεση Ιντερνετ Σε 2 Υπολογιστες (????)

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
dennisgotsis

Δημοσίευση από dennisgotsis » 28 Δεκ 2009 14:42

Γεια χαρα σε ολους....

λοιπον, εχω 2 τηλεφωνικες συνδεσεις με διαφορετικο αριθμο (πχ μια στο ΘΗΣΙΟ 210-4045ΧΧΧ και και μια στην Ν.ΙΩΝΙΑ 210-4678ΧΧΧ). Η μια τηλεφωνικη γραμμη στο ΘΗΣΙΟ εχει συνδεση στο ιντερνετ (conn-x adsl), αντιθετα η αλλη στην Ν.ΙΩΝΙΑ δεν εχει συνδεση στο ιντερνετ.....

....θα ηθελα να ρωτησω πως γινετε να συνδεσω τον υπολογιστη που δεν εχει ιντερνετ, με τον υπολογιστη που εχει ιντερνετ για να εχουν και οι δυο ιντερνετ???

δηλ. θελω ο υπολογιστης μου απο την Ν.ΙΩΝΙΑ να μπενει στο ιντερνετ μεσω τις συνδεσεις ιντερνετ που εχω στο ΘΗΣΙΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!

Apostolis_38

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 28 Δεκ 2009 15:32

Για να μπορέσει ο δεύτερος υπολογιστής (Ν Ιωνία) να χρησιμοποιήσει την σύνδεση του πρώτου (Θησείο) θα πρέπει με κάποιο τρόπο (ενσύρματα ή ασύρματα) να ανήκουν στο ίδιο δίκτυο.

Αν όντως μιλάς για απόσταση μεταξύ των υπολογιστών μεγαλύτερη κάποιων οικοδομικών τετραγώνων τότε ξέχνα το.
Η βάλε δεύτερη σύνδεση ή ψάξε για free access points.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 28 Δεκ 2009 20:32

μπα πολύ μεγάλη απόσταση και δύσκολο να έχεις 1 adsl σε 2 γραμμές τηλεφώνου...

ίσως, δεν είμαι σίγουρος, αν κάνεις ασύρματο ίντερνετ από vodafone και διάφορες τέτοιες εταιρίες και να σου δώσουν 2 stickάκια και να μοιράζοντας την ταχύτητα...

που αν γίνετε μετά βγάζεις το adsl απτο σπίτι γιατί δεν θα το χρησιμοποιείς...
Εικόνα
What you waiting for?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες