Κάλεσμα προς επιχειρηματίες

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 02 Ιαν 2010 19:59

Εικόνα
Είμαι ο διαχειριστής της ιστοσελίδας www.getapro.gr και σας στέλνω αυτό το μήνυμα για να σας ενημερώσω ότι στην ιστοσελίδα μας μπορείτε να καταχωρήσετε την επιχείρηση σας με ένα μηδαμινό αντίτιμο των 15 Ευρώ (Ελάχιστη καταχώρηση σε μία κατηγορία με στοιχεία επιχείρησης και περιοχή). Αυτή η πληρωμή γίνεται μία μόνο φορά ενώ η καταχώρηση σας θα μείνει για πάντα στον κατάλογο μας.

Δωρεάν καταχώρηση στον κατάλογο μας έως : 1/03/2010
*Για την απλή καταχώρηση

Σχετικά με το Get a pro.
Η ιστοσελίδα αυτή είναι μια προσπάθεια που ελπίζουμε ότι θα βοηθήσει τους επισκέπτες της να βρίσκουν τον επαγγελματία που χρειάζονται σε ελάχιστο χρόνο. Επίσης αυτή η σελίδα θα είναι ακόμη ένα μέσο προβολής της επιχείρησης σας σε μία αγορά που συνεχώς μεγαλώνει, το διαδίκτυο.
Από σήμερα γίνεται μια μεγάλη καμπάνια διαφήμισης της ιστοσελίδας μας σε πολλά και μεγάλα portals καθώς και εφημερίδες. Η επισκεψιμότητα της σελίδας είναι εγγυημένη και η προβολή σας σίγουρη.

Ο Επαγγελματίας της εβδομάδας.
Δεν θέλουμε να δημιουργήσουμε απλά έναν ακόμη κατάλογο. Θέλουμε οι επαγγελματίες που θα επιλέξουν να διαφημιστούν στο www.getapro.gr να έχουν την μεγαλύτερη δυνατή προβολή.
Κάθε εβδομάδα, τα μέλη της διαχειριστικής ομάδας του www.getapro.gr θα επισκέπτονται (μετά από συνεννόηση) μία από τις επιχειρήσεις που είναι καταχωρημένες στον κατάλογο και θα παίρνουν μια συνέντευξη από τον ιδιοκτήτη της. Αυτή η συνέντευξη θα γίνεται μια όμορφη παρουσίαση που θα προβάλλεται για μια ολόκληρη εβδομάδα στην κεντρική σελίδα του Get a Pro.
Αυτό σημαίνει μεγάλη αναγνωσιμότητα καθώς θα είναι το πρώτο πράγμα που θα βλέπει ο επισκέπτης και παράλληλα τρομερή προβολή για τον επιχειρηματία που προβάλλεται την συγκεκριμένη εβδομάδα.

Για να δείτε πως περίπου θα είναι μια συνέντευξη αυτού του τύπου μπορείτε να δείτε ένα παράδειγμα με τυχαίο κείμενο και εικόνες.

Μεγαλύτερη προβολή.
Υπάρχουν επίσης και άλλα πακέτα προβολής που μετά από συνεννόηση με τους διαχειριστές του Get a Pro μπορούν να μεγιστοποιήσουν την προβολή σας. Θα μπορούσαμε για παράδειγμα να εμφανίσουμε κάποια επιχείρηση σαν χορηγό της σελίδας μας, να αναδημοσιεύσουμε κάποια ανακοίνωση της επιχείρησης καθώς και να φιλοξενήσουμε την ιστοσελίδα της.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 03 Ιαν 2010 00:50

Ειναι απλα ανακοινωση ή θα σε ενδιεφερε και feedback?
Καλη χρονια και καλη επιτυχια by the way :)

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 03 Ιαν 2010 19:31

Καλή επιτυχία. Πιστεύω ότι λείπουν μερικές κατηγορίες. Επίσης μη δίνεις τα email έτσι στη φόρα γιατί αν γίνει διάσημη η ιστοσελίδα σου (που στο εύχομαι) όσοι έχουν δώσει τα email τους θα αρχίσουν να δέχονται όλων των ειδών spam.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 03 Ιαν 2010 19:45

Σχετικά με το email:

Κώδικας: Επιλογή όλων

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
 <!--
 var prefix = '&#109;a' + 'i&#108;' + '&#116;o';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy67763 = 'b&#97;sd&#111;g22' + '&#64;';
 addy67763 = addy67763 + 'gm&#97;&#105;l' + '&#46;' + 'c&#111;m';
 var addy_text67763 = 'Email';
 document.write&#40; '<a ' + path + '\'' + prefix + '&#58;' + addy67763 + '\'>' &#41;;
 document.write&#40; addy_text67763 &#41;;
 document.write&#40; '<\/a>' &#41;;
 //-->\n </script><a href="mailto&#58;basdog22@gmail.com">Email</a> <script language="JavaScript" type="text/javascript">
 <!--
 document.write&#40; '<span style=\'display&#58; none;\'>' &#41;;
 //-->
 </script><span style="display&#58; none;">Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
 <script language="JavaScript" type="text/javascript">
 <!--
 document.write&#40; '</' &#41;;
 document.write&#40; 'span>' &#41;;
 //-->
 </script>
Προσπαθώ να προστατέψω ότι μπορώ...

Korgr αν έχεις κάτι να πείς ευχαρίστως να το κάνεις εδώ σχετικά με το feedback :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Ιαν 2010 20:09

θα γίνω λίγο κακός, γιατί..
1ον η περιοχή είναι για μη κερδοσκοπικά δελτία τύπου,
2ον αν δε το κάνεις μη κερδοσκοπικό και το έχεις με συνδρομή δε πρόκειται να τραβήξει.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 03 Ιαν 2010 20:23

Ευχαριστώ για το move.

Μέχρι 1/03/2010 η εγγραφές είναι δωρεάν. Έχω βάλει μόνο την εισαγωγή συνδέσμων επι πληρωμή γιατί δεν θέλω να φτιάξω κατάλογο ιστοσελίδων αλλά κατάλογο επιχειρήσεων (αυτό για μερικές ερωτήσεις που μπορεί να εμφανιστούν σχετικά με την δωρεάν καταχώρηση) και την αποφυγή σπαμ.

Η πληρωμή γίνεται μόνο μία φορά (κατά την εγγραφή) και δεν πρόκειται να πληρώσει για τίποτα άλλο εκτός κι αν θέλει να διαφημιστεί με άλλους τρόπους απο την σελίδα του getapro.

Panagioths

Δημοσίευση από Panagioths » 04 Ιαν 2010 00:35

Καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!
Πιστεύω οτι τα 15€ για την προσθήκη του url μιας επιχείρησης είναι πολλά γιατί δεν προσφέρουν κάποια ιδιαίτερη προβολή του διαφημιζομένου. Επίσης, στην εποχή μας είναι σοβαρή έλειψη σε μια επιχείρηση η απουσία url (στο μεγαλύτερο εύρος επαγγελματιών γιατί σε κάποια επαγγέλματα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα) οπότε για εμένα είναι επιδίωξη ένας επαγγελματικός κατάλογος να συμπεριλαμβάνει και url από το να έχει τις πιο πολλές καταχωρήσεις μόνο με τηλέφωνα/φαξ/email. Είναι σαν να σου δίνει κάποιος δωρεάν τα τσιγάρα αλλά να χρεώνει τη φωτιά.

Κατά τ' άλλα εύχομαι καλή επιτυχία με το όλο το εγχείρημα γιατί είναι πολύ δύσκολο ένας κατάλογος να καταφέρει να καλήψει ικανοποιητικά όλη την Ελλάδα αλλά εαν τα καταφέρεις σίγουρα θα αξίζει πολύ τελικά η όλη δουλειά!

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 04 Ιαν 2010 10:06

Η αληθεια ειναι πως σε γενικες γραμμες συμφωνω και εγω πως οταν πληρωνει καποιος μια καταχωρηση στο σημερινο internet πρεπει να απολαμβανει αρκετα περισσοτερα απο ενα απλο listing. Απο την αλλη εχω γνωρισει ανθρωπους (και ειδικα ενα πελατη μου) που μου απεδειξαν πως στο internet δεν πωλουνται αυτα που αξιζουν να πωληθουν, αλλα αυτα που ΜΠΟΡΕΙΣ να πουλησεις αν εχεις το χαρισμα (σου ευχομαι να ανηκεις σε αυτη την κατηγορια).

Στην ουσια για το Getapro.gr
Προσπερνω πως πατωντας πχ Μικροεπιπλα, βγαινουν κουφωματα, γιατι προφανως ειναι testing categories και εμεινε ενδεικτικο περιεχομενο απο copy-paste.
Θεωρω ομως πως το navigation (αριστερα) δεν μπορει να εχει δευτερη προτεραιοτητα σε σχεση με το "φιλικα sites". Ελπιζω επισης στην τελικη εκδοση, να μην υπαρχουν dead categories χωρις περιεχομενο.

Το top horizontal menu τι θα γινει οταν αυξηθουν κατα πολυ οι κατηγοριες πρωτου επιπεδου?
Οταν πατας το λινκ για χαρτη, σε παει στο google και μαλιστα με κριτηρια την διευθυνση οπως εχει καταχωρηθει στη βαση. Καποια στιγμη μαλιστα βρηκα μια περιπτωση προχθες που σε μια καταχωρηση σου, το google αδυνατουσε να μεταφρασει την διευθυνση σε τοποθεσια. Δεν θα ηταν καλυτερο να ενσωματωσεις τον χαρτη στο δικο σου layout?

Σε ενα πανελληνιο καταλογο επαγγελματιων, δεν θα βοηθουσε και μια πλοηγηση με χαρτη της Ελλαδας, με νομους, πολεις κλπ? (απλα προταση)

Το προσωπο επαφης καλυτερα να γινει "υπευθυνος επικοινωνιας", ακουγεται λιγοτερο πλαστικο κατα τη γνωμη μου.

Την πρωτη σου σελιδα καλυτερα να την αξιοποιησεις ως πωλησιακο οπλο, μεταφεροντας εκει τις τελευταιες καταχωρησεις. Ετσι θα εχει ενα κινητρο περισσοτερο ο διαφημιζομενος να μπει...

Οσα απο τα ανωτερω θελεις τα αγνοεις χωρις φοβο και παθος :D
Παντα θεωρουσα πως πραγματικη βοηθεια ειναι η επισημανση των αρνητικων στοιχειων. Το λεω αυτο γιατι εχει και θετικα στοιχεια (ευκολο και γρηγορο navigation, καλο domain κλπ), ασχετα αν δεν αναφερθηκα αναλυτικα σε αυτα.
Καλη συνεχεια και παλι...

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 04 Ιαν 2010 17:49

@Panagioths
Η εισαγωγή του URL τουλάχιστον μέχρι τις 1/03/2010 είναι 5 ευρώ. Δεν νομίζω να υπάρχει και πολύ φθηνότερο απο αυτό εκτός των free εισαγωγών όπου και γίνεται το σπαμ του σπαμ. Αν και στις περισσότερες κατηγορίες θα δούμε ότι δεν υπάρχει και τρομερή ανάγκη εισαγωγής συνδέσμου. Απο την άλλη δεν θα πιστέψεις πόσοι ΔΕΝ έχουν ιστοσελίδα σχετικά με την δουλειά τους.

Και για να το πάω και λίγο στο χαλαρό... Ας υπήρχε κάποιος να μου δίνει τα τσιγάρα δωρεάν και θα φρόντιζα να έχω δικό μου αναπτήρα. :wink:

@korgr
Ναι αυτό με τα έπιπλα "ξέφυγε" και θα το διορθώσω σήμερα. Επίσης θα αλλάξω και την προτεραιότητα (έμεινε κι αυτό γιατί για άλλο λόγο ήταν πάνω πάνω) :) . Τώρα σχετικά με το top menu, δεν υπάρχει ανάγκη να γίνουν περισσότερες οι κατηγορίες στο συγκεκριμένο, μόνο οι βασικές.

Για τον χάρτη το έχω σκεφτεί αυτό που λες και κάποια στιγμή θα γίνει αλλά αυτή τη στιγμή ο χρόνος είναι περιορισμένος. Αν και να ξέρεις ότι πήρα αρκετά "μηνύματα" ευχαρίστησης που το όνομα του πελάτη και η τοποθεσία του εμφανιζόταν κάτω απο την σελίδα του Google.

Μακάρι να γεμίσουν οι κατηγορίες σύντομα ;)

Τώρα σχετικά με το απλό listing που είπατε και οι δύο. Δεν ξέρω γιατί είναι τόσο κακό. Η περιγραφή είναι εκεί ώστε κάποιος να γράψει αυτό που επιθυμεί και που πιστεύει ότι ταιριάζει καλύτερα για την επαγγελματική του δραστηριότητα. Για παράδειγμα το παλικάρι που είναι φανοποιός στο τάδε χωριό γιατί να μην έχει την ευκαιρία να τον "δούν" και να του χτυπήσουν ένα τηλέφωνο για μια δουλειά;
Έχω αρκετά παραδείγματα επαγγελματιών που ενώ οι αναζητήσεις στο Google υπάρχουν με όνομα και επίθετο, δεν "υπάρχουν" κάπου για να τους βρείς...

Panagioths

Δημοσίευση από Panagioths » 04 Ιαν 2010 19:13

Επειδή είναι πολύ φθηνό δεν σημαίνει οτι είναι και συμφέρον όμως. Εαν ήταν ένας κατάλογος έτοιμος δηλαδή με πολλές καταχωρήσεις σίγουρα θα υπήρχε ένα επιχείρημα υπερ του να δώσει κάποιος ένα 5€ για να καταχωρήσει το url του.

Αυτό με το spam που λες, τι εννοείς οτι στους free καταλόγους γίνεται το spam του spam?

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 04 Ιαν 2010 19:24

Δεν γίνεται;

Panagioths

Δημοσίευση από Panagioths » 04 Ιαν 2010 19:25

Τι εννοεις ακριβώς; Οτι εγγράφονται άσχετες επιχειρήσεις; Οτι εγγράφονται spambots? δεν καταλαβαίνω κυριολεκτικά :P

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 04 Ιαν 2010 20:49

Παράδειγμα.. Είσαι εταιρεία φιλοξενείας και θέλεις να βάλεις την εταιρεία σου. Βάζεις το λινκ και μετά λές δεν βάζω και το blog? Μετά ας βάλω και έναν πελάτη μου. Χμμμ εδώ μπορώ να βάλω πολλά... Ας βάλω και το νέο σαιτ που έφτιαξε ο ανηψιός μου...

Όσο αστείο κι αν ακούγεται... έγινε ήδη.

Panagioths

Δημοσίευση από Panagioths » 04 Ιαν 2010 20:52

Οι σοβαροί κατάλογοι όμως δεν εγκρίνουν μόνο τις σοβαρές καταχωρήσεις και όσες πληρούν τα κριτήρια για να συμπεριληφθούν οπότε το spam θα βρίσκετε σε καταλόγους χαμηλής ποιότητας όπου δε θα έχει και ιδιαίτερη αξία να υπάρχεις...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης