Γλώσσα Προγραμματισμού με Ελληνικές Εντολές Μ2000

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
ailouros

Δημοσίευση από ailouros » 28 Ιουν 2016 15:52

Και που έχει επιχειρήματα ο stefos τι έγινε; Τα απέρριψες με τη μία.

Άβαταρ μέλους
Bugman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Bugman » 28 Ιουν 2016 16:10

Κάνεις λάθος. Δεν απορρίπτω καμία άποψη. Απλά έδωσα μια εξήγηση για τη χρήση της πλήρης οθόνης. Η εξήγηση δεν αφαιρεί την άποψη του Stefos ότι δεν είναι παραγωγικό,

Παλιά είχα φτιάξει IDE, εκεί είχα γράψει άλλον επεξεργαστή κειμένου, άλλο τρόπο χρωματισμού, αλλά από την 7η έκδοση έχει αποσυρθεί.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Ιουν 2016 16:13

Πω, πω, chat το κάναμε.

Παιδιά δεν έχει νόημα να χαλάμε τις καρδιές μας, όλοι έχουμε την άποψή μας και με αυτή την άποψη θα μείνουμε στο τέλος.

Δε θα αλλάξει κάτι για κανέναν.

Ευχαριστώ!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Bugman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Bugman » 28 Ιουν 2016 16:14

Οκ

see sharp

Δημοσίευση από see sharp » 30 Ιουν 2016 19:19

Αγαπητέ Μ2000,

Σε πήγαινα (και σε πάω) σαν άνθρωπο, απο το ιζομνια και να σου πώ την αλήθεια με χάλασε που έφυγες. Σα προγραμματιστής, έδειξες την αξία σου και εδώ και σε όλα τα φορουμ που γράφεις. Δεν αντιλέγω ότι σε πολλές απόψεις σου είσαι λίγο μα....κας (φιλικά το λέω, σα να πίναμε μία μπύρα) αλλά ενας σωστός άνθρωπος, πρέπει να δέχεται όλες τις απόψεις.

Στα "τεχνικά" τωρα:

Κατέβασα εν' τέλει τη γλώσσα σου για να την δοκιμάσω και να σου πώ την αλήθεια με εξέπληξε. Μου άρεσε πολύ το ότι είναι μία γλώσσα που στηρίζεται πολύ στα πολυμέσα (μου θύμισε την lingo), οπότε σαν target group, δεν θα έπρεπε μόνο να έχεις μαθητές αλλά και αναλυτές ή γραφίστες.

Όσο την δοκίμαζα, δεν κοίταξα καθόλου τον κώδικά σου. Το έκανα για 2 λόγους. Αφ' ενός για να μήν προκαταληφθώ απο την χρήση της VB6 και αφ' ετέρου για να δώ σε τεχνολογικό επίπεδο, πόση αυτονομία έχει η γλώσσα. Ενθουσιάστικα όταν είδα ότι ώς γλώσσα χομπίστα, υποστηρίζεις ανεπτυγμένες λειτουργίες όπως multithreading, lambdas etc.

Απο 'κεί και πέρα...
ΧΕΣΤΗΚΑ αν την έγραψες σε VB6. Δε με ενδιαφέρει απλά. Η γλώσσα είναι μία χαρά γιατί γράφτηκε απο ένα ΧΟΜΠΙΣΤΑ

Ναι ο κώδικάς σου δεν είναι χάρμα. Έχει χιλιάδες GOTO, οι περισσότερες functions είναι κακοσυνταγμένες και οι public σου έχουν πρόσβαση ακόμη και απο άλλο project.

Αλλά είναι γραμμένη απο χομπίστα και επαναλαμβάνω ότι σε αναλυτές και γραφίστες θα έλυνε χέρια. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Over-and-out
I luv C#

Άβαταρ μέλους
Bugman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Bugman » 01 Ιούλ 2016 00:58

Ευχαριστώ που τη δοκίμασες!
Κανείς δεν είναι τέλειος - Έχω και εγώ τα "χαζά" μου! Αλλά το ταξίδι μετράει, ενώ θα υπάρξουν στο μεταξύ και οι στροφές και οι ανηφόρες...

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες