νέα σελίδα αγγελιών

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
NotMe

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από NotMe » 14 Ιαν 2010 12:44

Δημιουργήσαμε μια ιστοσελίδα για δημοσίευση αγγελιών, βρείτε μας στο link

http://www.quickmine.gr

Μπορείτε να προσθέσετε τις αγγελίες σας δωρεάν, επιτρέπεται η προσθήκη φωτογραφιών και βίντεο. Θα θέλαμε τη γνώμη σας καθώς και προτινόμενους τρόπους για την βελτίωσή της.

andreaskor
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από andreaskor » 14 Ιαν 2010 13:22

Φίλε καλή προσπάθεια ωραίο design!!
Βέβαια προσωπική μου άποψη, όταν κάνεις κάτι που έχει *πολυ-γίνει* :P όπως site αγγελιών θα ήθελα κάτι διαφορετικό! Και τι εννοώ διαφορετικό ?
ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΡΗΣΤΟ SITE!!!
Ο χρήστης έχει βαρεθεί να ψάχνει να πλοηγείτε πάρα πολύ και να μπερδεύετε!!
Οπότε κάνε πιο χρηστικό το site σου! Τι σου λέω τώρα βέβαια γιατί θέλει επανασχεδιασμό αλλά κάνε ό,τι μπορείς!! Επίσης νομίζω ότι το domain name λίγο άκυρο..

Αλλά και για να σε επαινέσω, πολύ καλή η επιλογή βίντεο για τον χρήστη άσχετα πόσοι θα την χρησιμοποιήσουν!

Αυτά κιπ γκουινγκ ωραίο site!!

NotMe

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από NotMe » 14 Ιαν 2010 13:32

το έχουμε καταλάβει ότι το όνομα δεν ήταν πετυχημένο, κάπως αργά βέβαια...
πιστεύεις θα ήταν καλύτερα αν είχε στο home page μόνο free text αναζήτηση; σκεφτόμαστε να κάνουμε κάτι τέτοιο....

Άβαταρ μέλους
pom
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από pom » 14 Ιαν 2010 15:06

Παιδιά επειδή ξέρω ένα δυο πράγματα για τις ιστοσελίδες αγγελιών στην Ελλάδα ( Τυχαίνει να να δουλεύω σε μια από τις μεγαλύτερες ) αυτη την στιγμη στην Ελλάδα έχουν ρίξει τα δίχτυα τους μεγαθήρια όπως schibsted (aggeliopolis.gr), ebay (slando.gr), olx.gr και επίσης υπάρχει αδιαμφισβήτητα η Χρυσή ευκαιρία.

Χρειάζεται κάτι παραπάνω από χρηστικότητα και όμορφο design για να μπορέσεις να επιπλεύσεις .

Όσο αναφορά το όνομα συμφωνώ ότι είναι κακή επιλογή.

Άβαταρ μέλους
pom
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από pom » 14 Ιαν 2010 15:11

Θα μου επιτρέψεις επίσης να σου πω ότι το λόγκο σου είναι πολύ μεγάλο χωρίς λόγο και λίγο άσχετο με το θέμα http://clip2net.com/page/m0/3410611

Άβαταρ μέλους
tempo
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από tempo » 14 Ιαν 2010 16:48

andreaskor έγραψε:
Αλλά και για να σε επαινέσω, πολύ καλή η επιλογή βίντεο για τον χρήστη άσχετα πόσοι θα την χρησιμοποιήσουν!

την δυνατότητα ο χρήστης που τοποθετεί την αγγελία να βάζει video ή αρχεία ( πχ ένα manual σε pdf αρχείο) την έχει και το http://www.24net.gr

Άβαταρ μέλους
pom
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από pom » 14 Ιαν 2010 17:03

Την επιλογή βίντεο πολλοί την έχουν ρε παιδιά δεν είναι και κάτι τρομερό...

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από manolism » 14 Ιαν 2010 17:12

tempo έγραψε:
andreaskor έγραψε:

την δυνατότητα ο χρήστης που τοποθετεί την αγγελία να βάζει video ή αρχεία ( πχ ένα manual σε pdf αρχείο) την έχει και το http://www.24net.gr
Εδώ μιλάμε για το http://www.quickmine.gr και όχι αυτό που ανέφερες.

Άβαταρ μέλους
pom
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από pom » 14 Ιαν 2010 17:24

manolism έγραψε:
Εδώ μιλάμε για το http://www.quickmine.gr και όχι αυτό που ανέφερες.
Απόλυτα σωστός....

NotMe

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από NotMe » 14 Ιαν 2010 19:41

ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια σας, περιμένουμε ακόμα περισσότερα.

θα ήθελα να αναφέρω ότι το video player που χρησιμοποιεί το site το έχουμε αναπτύξει εμείς με τεχνολογία silverlight.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από Basilakis » 14 Ιαν 2010 21:43

Αρκετά καλή είναι, αλλα νομίζω λίγο άσχετη με αυτό που είναι η σελίδα...

Λες και βρισκόμουν στο istockphoto αισθάνθηκα!

NotMe

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από NotMe » 18 Ιαν 2010 17:42

κάναμε μία αλλαγή στο site, βγάλαμε την εικόνα με τα λουλούδια από την κεντρική σελίδα. ελπίζω να σας αρέσει περισσότερο το design τωρα.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από dimsis » 18 Ιαν 2010 18:07

Αυτό που βλέπω είναι το σωστό; το λογότυπο κάτω από το banner και πάνω αριστερά κενό;
Αν δεν πρόκειται για τεχνικό σφάλμα, είναι λάθος το όλο στήσιμο. Και σε στοιχήσεις και το που είναι τοποθετημένα διάφορα στοιχεία της σελίδας. Λες και ανακατεύτηκαν στην τύχη είναι.
Συνημμένα
quickmine.gr.jpg

Άβαταρ μέλους
annakoutli
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από annakoutli » 18 Ιαν 2010 18:39

Γειά σας, ωραία σελίδα παιδιά. Δεν μπορώ να πω ότι έχει κάποια πολύ βασικά προβλήματα σχεδίασης ή χρηστικότητας. Αυτά που "ήθελα" τα βρήκα σχετικά εύκολα. Αν και η πρότασή σας να υπάρχει απλή αναζήτηση κειμένου στην πρώτη σελίδα μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα αλλά δεν ξέρω πως θα πάει στη ελληνική αγορά. Αν το προτιμήσετε πάντως θα σας πρότεινα να βάλετε και αναλυτικά τις κατηγορίες από κάτω για τους δύσκολους.

Μερικές προτάσεις θα μου επιτρέψετε μόνο.

Θεωρώ γοητευτικό το ότι επιλέξατε το μαύρο και γκρι σαν τα μόνα σχεδόν χρώματα αλλά δεν μείνατε και τόσο πιστοί. Προτείνω ή να αλλάξετε όλα τα χρώματά σας σε αυτές τις αποχρώσεις με λιγότερο μαύρο ίσως ή ,και αυτό το προτιμώ καλύτερα επιλέξτε τρία χρώματα που ήδη προϋπάρχουν μέσα και παίξτε με αυτά. Π.Χ. έχετε το κόκκινο του logo και το κόκκινο του κλειδιού και το πορτοκαλί των άλλων εικονιδίων. Θα επέλεγα το πολύ ωραίο πορτοκαλί των εικονιδίων και θα τα άλλαζα όλα σε αυτό. Έτσι και το search και το rss θα έχουν την ίδια απόχρωση. Επίσης θα επέλεγα το υπέροχο γαλάζιο που έχετε και θα άλλαζα σχεδόν όλα τα μαυρά τονισμένα και κεφαλίδες με αυτό, π.χ. το "ΒΑΣΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ"

Θα σας πρότεινα να γράψετε ένα tagline ελληνικό για να κάνει relate ο επισκέπτης, αφού όλο το site είναι στα ελληνικά.

Καλύτερη διευκρίνηση στο cloud.

Στις εσωτερικές σελίδες όταν πάει κάποιος σε μια υποκατηγορία δεν μπορεί να αλλάξει υποκατηγορία εύκολα, πολλά κλίκς. Θα μπορούσατε να εμφανίζετε και τις υποκατηγορίες τις επιλεγμένης κατηγορίας στο κάθετο μενού αριστερά.

Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω κάποια από αυτά να σας φανούν χρήσιμα. Και καλές δουλειές... :kaloe:

Άβαταρ μέλους
annakoutli
Επικοινωνία:

νέα σελίδα αγγελιών

Δημοσίευση από annakoutli » 18 Ιαν 2010 18:42

Α και μην ξεχάσω το favicon οπωσδήποτε αλλαγή, ένα qm με τα δυο χρώματα θα ήταν ίσως καλύτερο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης