to dvdrom mou,den diavazei tipota.help!!!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
freenow
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από freenow » 03 Ιούλ 2003 03:20

epatha kati poly periergo...
tha sas ta po ola leptomeros:
pira tin tainia matrix reloaded kai eipa na tin apothikeyso sto hard mou gia na tin ksanado/xrisomopoiisa loipon to programma virtualcd.v5.
o odeigos den oloklirothike teleios kai kollise sta 99%to prospathisa polles fores alla panta kollage sto99%i dimiourgia virtualcd/dvd.
to provlima omos einai oti meta apo tis apotiximenes prospathies na dimiourgiso virtualcd/dvd.to dvdrom epapse na diavasei opoiodipote cd/dvd tou evaza/kata ta alla litourgei kanonika anoigei/kleinei to fotaki tou anovasvinei alla den diavazei!!!!
sas parakalo opoios mporei as me voithisei!!! :pint: :pint: :pint: :pint: :pint: :x

Άβαταρ μέλους
freenow
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από freenow » 03 Ιούλ 2003 03:27

a!!
paraligo na ksexaso..
to plextor writer meta apo ola afta to anagorizei os aplo cdrom...
please as mou pei kapoios ti na kano? :pint: :x

Άβαταρ μέλους
crackman
Τοποθεσία: Ιωάννινα, Αμαρτίας 69 ημιόροφος. Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα! Το κουδούνι είναι χαλασμένο :P

Δημοσίευση από crackman » 03 Ιούλ 2003 04:03

Ρωτάς την εταιρία που το έχεις πάρει άν είναι μέσα στην εγγύηση, και αν είναι τότε το αλλάζεις. :wink:
Αν δεν είναι τότε θα πρέπει να πάρεις ένα καινούργιο.
Βασικά τώρα έτσι όπως έχουν γίνει τόσο φθηνά, το αλλάζεις για την πλάκα.
Ρίξε μια ματιά εδώ σε ένα on-line κατάστημα, να δείς τι γίνεται.

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 03 Ιούλ 2003 17:16

Μισό μισό... αν ήταν με το παραμικρό στραβοπάτημα μιας συσκευής να αγοράζαμε καινούρια τότε δεν κάνουμε τίποτα, θα είχαμε κάνει πλούσια όλα τα καταστήματα υπολογιστών. Καταρχάς πρέπει να διαπιστώσεις αν το DVD σου διαβάζει ή το πρόβλημά του είναι μόνο σε περιβάλλον Windows (πράγμα όχι σπάνιο) αυτό θα το δεις βάζοντας μεσα στο DVD σου ένα Bootable CD (Windows, Norton) και ρυθμίσεις το Bios σου να κάνει ο υπολογιστής Boot πρώτα από CD και μετά από HD. Αν δείς και διαβάζει το CD σου σε περιβάλλον DOS τότε η συσκευή σου είναι μια χαρά, το πρόβλημα το έχει το λειτουργικό οπότε απεγκαθιστας ότι προγραμματάκι έχεις εγκαταστήσει τελευταία και μπορεί να έχει προκαλέσει το πρόβλημα. Υπόψη σου ότι μπορεί να φτάσεις ακόμα και στο σημείο να χρειαστούν και τα Windows σου Format και να γινουν καθαρές εγκταταστάσεις. Αν πάλι δεις και δεν κάνει Boot ούτε από DOS τότε πας για καινούρια συσκευή. Ελπίζω να σε βοήθησα και να βρίσκετε το πρόβλημα μόνο σε κάποιο προγραμματάκι.

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 03 Ιούλ 2003 17:20

Κάτι ακόμα άκουσα κάτι για Plextor, δε πιστεύω να έχεις κάνει εγκατάσταση τα Tools? Αν ναι απεγκατάσταση γρήγορα.

Άβαταρ μέλους
freenow
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από freenow » 04 Ιούλ 2003 08:48

σας ευχαριστω ολουσ ρε παιδια..το πηγα σημερα στο πλαισιο σερβισ και μου ειπαν πως δεν φτιαχνεται και να παρω αλλω. :lol:

Άβαταρ μέλους
crackman
Τοποθεσία: Ιωάννινα, Αμαρτίας 69 ημιόροφος. Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα! Το κουδούνι είναι χαλασμένο :P

Δημοσίευση από crackman » 04 Ιούλ 2003 09:13

Δεν μας είπες. Θα το χρεωθείς ή το καλύπτει η εγγύηση?

Θέλω να πώ ενα μπράβο στο Nick για την πολύ σωστή συμβουλή που έδωσε.
Αλλά Nick πλέον δεν κάθετε ο καθένα ς να κάνει τον τεχνικό.
Σου λέει: έχω εγγύηση - το αλλάζω, δεν έχω - το πετάω και πέρνω ένα καινούργιο για να κάνω τη δουλειά μου.

Δεν ξέρω αν συμφωνείς μαζί μου.

Και πάλι μπράβο γιατί ακόμη και το manual δεν τα λέει έτσι τόσο κατατοπιστικά... :wink: :lol:

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 04 Ιούλ 2003 09:13

Γιατι πιστευεις οτι αν φτιαχνοτανε, το Πλαισιο τι θα σου ελεγε? :hammer:
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
crackman

Δημοσίευση από crackman » 04 Ιούλ 2003 10:22

Δεν μπορώ να έχω άποψη σε αυτό που ρωτάς, γιατί δεν υπάρχει κατάστημα αυτής της αλυσίδας στην πόλη μου, και δεν έχω ιδέα για το πώς δουλεύουν.

Αλλά γιατί το λες αυτό?

Κάθε σωστή επιχείρηση, θα έκανε αυτό που πρέπει.
Δηλ. αν φτιαχνόταν να το έκανε ή αν όχι να έδινε νέο (υποθέτουμε ότι είναι σε εγγύηση).
Δεν νομίζω να χαλάσουν τη φήμη τους σαν εταιρία για κάτι τέτοια. (γνώμη μου) :hammer:

Υ.Γ. κακώς αναφέρουμε ονόματα. άθελά μας μπορεί να γίνει καμία στραβή. :wink:

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 04 Ιούλ 2003 13:01

Φιλε μου δεν εχω να χωρισω τιποτα με το Πλαισιο και το καθε Πλαισιο.
Σιγουρα καθε σωστη επιχειρηση θα εκανε αυτο που πρεπει και δεν υποστηριζω οτι το Πλαισιο δεν ειναι. Απλα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι πασχει σε σοβαρο βαθμο απο τεχνικη υποστηριξη και ανειδικευτο προσωπικο. Και αυτα τα λεω απο ιδιαν πειρα.
Επειδη δεν γνωριζεις οπως λες, σε πληροφορω οτι η φημη τους ειναι ηδη σε μαυρα χαλια, τουλαχιστον σε ανθρωπους που ειναι στον χωρο.
Υ.Γ. κακώς αναφέρουμε ονόματα. άθελά μας μπορεί να γίνει καμία στραβή. :wink:
Κακως για ποιον λογο? Δεν βρισκω τιποτα κακο σε αυτο. Και τι εννοεις οτι θα γινει στραβη? Τι στραβη?
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 04 Ιούλ 2003 13:19

re paidia mhn trelathoume...ponaei kefali-> kovei kefali?
ena anagh kane format...
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 04 Ιούλ 2003 13:52

freenow έγραψε:σας ευχαριστω ολουσ ρε παιδια..το πηγα σημερα στο πλαισιο σερβισ και μου ειπαν πως δεν φτιαχνεται και να παρω αλλω. :lol:
Se pio plaisio piges?

Simera eimoun plaisio to proi kai itan enas kirios me akrivos to idio provlima!

Pes mou oti eisoun Sto Katastima tis glyfadas na trelatho!

xexexexexe
xeexxexexexexexe

Άβαταρ μέλους
crackman

Δημοσίευση από crackman » 04 Ιούλ 2003 13:54

e-times: Όταν λέω μην γίνει καμία στραβή, ενοώ να μήν τους πάρουμε στο λαιμό μας. Δεν το βλέπω σωστό δηλ. μέσα από μια συζήτηση, να θειχτεί η α,β,γ.. εταιρία. Αυτό ενοούσα.
greek_manager έγραψε:re paidia mhn trelathoume...ponaei kefali-> kovei kefali?
ena anagh kane format...
Sorry gm, αλλά που κολλάει αυτό?
:o Το format στο DVD να το κάνουμε?

(Πλάκα κάνω :lol: )

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 04 Ιούλ 2003 14:37

Pantos mias pou anaferthike to Plaisio thelo na ekfraso tin apogoiteysi mou apo ayti tin Alisida katastimaton...

Den leo mporei na exoun kapos kaliteres times se kapia pragmata kai polla alla...

Alla sto service (Toulaxiston sto katastima tis GLyfadas) einai na pas me ena dikano kai na tous arxiseis olous :P

Pas kai se exoune grammeno kanonika...

Simerino Paradeigma:
Prin 2 bdomades piga ena CDR gia service giati mou espase mesa se ayto ena CD tin ora pou egrafe...

Mias kai to kalipte i egiisi den to anoixa na to kathariso ktl para to piga gia allagi... pao kai mou lene perna aurio...
Pao tin epomeni mou lene pare til aurio, perno til mou leei tha sas paroume emeis otan einai etoimo.. pernaei mia bdomada kai tpt.. ksanapao mou lene perna aurio kai pare kai tilefono :P telika piga simera kai meta apo kata 30lepto pou perimena mou dosane kainourio...

Diladi afou eixan skopo na mou dosoun kainourio pios o logos autis tis talaiporias?

Ti na po... Otan mia eteria bgazei pantou anakoinoseis oti mesa se x xronia anebikan ta esoda se x disekatomiria toulaxiston koitaei na exei sovarous texnikous kai oxi kapious pou amfibalo an exoun teleiosei ton proto kiklo tou TEE kai pios kserei me ti meso mpikane ekei pou einai kai to pezoun kai kseroles....

Ante ta pira pali! :P

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 04 Ιούλ 2003 16:32

Και ποιος σας είπε ότι τους ενδιαφέρει το service όχι μόνο το πλαίσιο αλλά και πολλά ακόμη αντίστοιχα καταστήματα. Super market κυριοι, αυτό είναι, αυτό τους ενδιαφέρει. Από εκεί και πέρα πιστευω αν δεν έχεις 5 γνώσεις πάνω σε Hardware τότε σε έχουν στο χέρι και σε παίζουν όπως θέλουν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nkapa την 04 Ιούλ 2003 18:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης