to dvdrom mou,den diavazei tipota.help!!!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 04 Ιούλ 2003 17:03

Το πλαισιο αντικαθιστά συσκευές plextor;Απο τους όρους της εγγύησης του αντιγραφικού μου (plextor) λέει οτι πρέπει να συμπληρώσεις ένα έντυπο και να το στείλεις μαζί με τη συσκευη και αναλυτική περιγραφή του προβλήματος στα κεντρικα στο Βέλγιο!Αν τις είχα διαβάσει πριν αγοράσω θα το σκευτόμουν ξανά.Το κόστος για τυχόν επισκευή ειναι μεγάλο...

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 04 Ιούλ 2003 18:43

aguila21 έγραψε:Το πλαισιο αντικαθιστά συσκευές plextor;Απο τους όρους της εγγύησης του αντιγραφικού μου (plextor) λέει οτι πρέπει να συμπληρώσεις ένα έντυπο και να το στείλεις μαζί με τη συσκευη και αναλυτική περιγραφή του προβλήματος στα κεντρικα στο Βέλγιο!Αν τις είχα διαβάσει πριν αγοράσω θα το σκευτόμουν ξανά.Το κόστος για τυχόν επισκευή ειναι μεγάλο...
Η Plextor έχει από τις καλύτερες εγγυήσεις γιατί μπορείς να ξεμπερδέψεις τα πράγματα και μόνος σου χωρίς να χρειάζεται να ανακατέψεις τις εταιρειες που το έχεις αγοράσει και τον εισαγωγέα. Ασε που τις περισσότερες φορές σου στέλνουν πίσω μοντέλο ανώτερο από το δικό σου. Υπάρχει βέβαια και ο πιο ευκολος δρόμος το πας στην εταιρεία που το πήρες και το στελνουν αυτοί και όταν επιστρέψει το παίρνεις πίσω όπως γίνετε και με τα υπόλοιπα.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 04 Ιούλ 2003 20:34

Φίλε Nick έχω το αντιγραφικό plextor 40x12x40 απο τον περασμένο Νοέμβριο και δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος.Ένα διαστημα ακούγονταν κάποιοι μηχανικοί θότυβοι και όταν επικοινώνισα με το κατάστημα που το αγόρασα μου είπαν "συμπληρώστε το έντυπο που είχε η συσκευασία και στειλτε το στο Βέλγιο".Αντίθετα με την οθόνη HITACHI που έχω απο το 1999 αντιμετώπισα ένα πρόβλημα και ήρθαν απο την αντιπροσωπεία και μου την αντικατέστησαν επι τοπου.

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 04 Ιούλ 2003 20:52

crackman έγραψε:e-times: Όταν λέω μην γίνει καμία στραβή, ενοώ να μήν τους πάρουμε στο λαιμό μας. Δεν το βλέπω σωστό δηλ. μέσα από μια συζήτηση, να θειχτεί η α,β,γ.. εταιρία. Αυτό ενοούσα.
Ισα, ισα, ..... εδω ειμαστε για να συζηταμε τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε, οχι μονο στα προγραμματα μας ή στα μηχανηματα μας αλλα και για αυτους που μας τα πουλανε. Και ας θειχτει οποια εταιρεια θελει. Ας ειναι σωστη απεναντη σε εμας και σε αυτο που πουλαει και μετα να δεις τα καλα τα σχολια πως θα διαδεχονται το ενα μετα το αλλο.
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 05 Ιούλ 2003 02:46

crackman έγραψε:
greek_manager έγραψε:re paidia mhn trelathoume...ponaei kefali-> kovei kefali?
ena anagh kane format...
Sorry gm, αλλά που κολλάει αυτό?
:o Το format στο DVD να το κάνουμε?

(Πλάκα κάνω :lol: )
diavasa to topic viastika kai kapou les nomizw oti egatesthses kati tools tou dvd...
an ta tools afta "peiraksane"/egatasthsane kainourio logismiko, h allakses to firmware ths syskevhs, isws ena format h h ananewsh tou firmware na se swsei....

afto ennousa...

Nai re, relax! :wink:
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
crackman
Τοποθεσία: Ιωάννινα, Αμαρτίας 69 ημιόροφος. Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα! Το κουδούνι είναι χαλασμένο :P

Δημοσίευση από crackman » 08 Ιούλ 2003 01:57

e-times έγραψε: Ισα, ισα, ..... εδω ειμαστε για να συζηταμε τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε, οχι μονο στα προγραμματα μας ή στα μηχανηματα μας αλλα και για αυτους που μας τα πουλανε. Και ας θειχτει οποια εταιρεια θελει. Ας ειναι σωστη απεναντη σε εμας και σε αυτο που πουλαει και μετα να δεις τα καλα τα σχολια πως θα διαδεχονται το ενα μετα το αλλο.
Έτσι όπως το θέτεις έχεις απόλυτο δίκιο ώς προς τον καταναλωτή.
Συμφωνώ με το να μην πάμε σαν πρόβατα στη σφαγή και να κοιτάμε και την μετά αγορά παροχή υπηρεσιών.

Επανέρχομαι όμως στο θέμα του Πλαισίου.
Απ΄ότι ξέρω, το Πλαίσιο έχει καλά οργανομένο προσωπικό και μάλιστα έχει και γραμμή παραγωγής Η/Υ. Τα γνωστά TURBO-X.
Πώς είναι δυνατό να επιζεί μια εταιρία που παράγει Η/Υ σφού όπως λέτε δεν παρέχει υποστήριξη?
Και πάλι γιατί συνεχίζει να είναι από τις κορυφέες εταιρίες του χώρου αφού δεν καλύπτει πλήρως τον πελάτη?

Δεν νομίαω ότι είναι έτσι ακριβώς.
Από μεμονομένα περιστατικά δεν μπορούμε να βγάζουμε συμπεράσματα...

Εξ άλλου είναι και το θέμα των εταιριών-κατασκευαστών.
Η κάθε μία έχει τη δική της πολιτική στην εγγύηση.
Άρα λοιπόν δεν είναι αποκλειστικά θέμα του Πλαισίου ή του κάθε Πλαισίου
για το πώς θα καλυφθεί ο πελάτης. :wink:
(γνώμη μου)

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 08 Ιούλ 2003 02:12

To gegonos oti se polla proionta exei kaliteres times apo alla magazia les na min simbalei sto oti einai apo tis megaliteres eteries stin ellada?

O Ellinas skeftete praktika. To pernei apo opou einai pio ftina kai sta @@ tou meta gia to support.
Otan erthei fisika i ora tou support omos arxizei na katebazei (oxi manuals kai drivers...) alla kantilia kai eyagelia gia to plaisio kai to kathe plaisio.

Diladi to oti o kathenas mas exei toulaxiston ena-dio memonomena peristatika den simenei oti exei problima to support tou plaisiou e?
Prepei diladi na pame taytoxrona oloi mazi sto plaisio kai na mas tixei taytoxrona kapio peristatiko me to ILITHIO service pou parexoun gia na fanei poso provlima exei to Plaisio sto service tou kai stin anikanotita ton texnikon tou ?

Ok tote... pao paso.
Na kanonisoume ama mas xalasei tpt na min to pame xexorista na pame oloi mazi ok ?

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 08 Ιούλ 2003 09:10

aguila21 έγραψε:Φίλε Nick έχω το αντιγραφικό plextor 40x12x40 απο τον περασμένο Νοέμβριο και δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος.Ένα διαστημα ακούγονταν κάποιοι μηχανικοί θότυβοι και όταν επικοινώνισα με το κατάστημα που το αγόρασα μου είπαν "συμπληρώστε το έντυπο που είχε η συσκευασία και στειλτε το στο Βέλγιο".Αντίθετα με την οθόνη HITACHI που έχω απο το 1999 αντιμετώπισα ένα πρόβλημα και ήρθαν απο την αντιπροσωπεία και μου την αντικατέστησαν επι τοπου.
Με συγχωρείς αλλά το κατάστημα που το είχες πάρει ήταν υποχρεωμένο να σε κάλύψει μέσω του προμηθευτή του. Τώρα αν βαριότανε να ασχοληθούν ή το support του ήταν χάλια ή ήταν Super Market τότε αλλάζει. Η on site εγγύηση απ' οτι γνωρίζω είναι περισσότερο σε οθόνες και όσο περνά π καιρός τόσο περισότερες εταιρίες θα το κάνουν έτσι.

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 08 Ιούλ 2003 11:23

crackman έγραψε: Απ΄ότι ξέρω, το Πλαίσιο έχει καλά οργανομένο προσωπικό και μάλιστα έχει και γραμμή παραγωγής Η/Υ. Τα γνωστά TURBO-X.
Πώς είναι δυνατό να επιζεί μια εταιρία που παράγει Η/Υ σφού όπως λέτε δεν παρέχει υποστήριξη?
Xωρις να θελω να σε προσβαλω, εσυ δεν εισαι που ειχες πει σε προηγουμενο post σου οτι δεν γνωριζεις για το Πλαισιο γιατι δεν υπαρχει καταστημα στην περιοχη σου?
crackman έγραψε:Δεν μπορώ να έχω άποψη σε αυτό που ρωτάς, γιατί δεν υπάρχει κατάστημα αυτής της αλυσίδας στην πόλη μου, και δεν έχω ιδέα για το πώς δουλεύουν
Αφου λοιπον δεν γνωριζεις πως λες οτι εχουν ενα "καλα οργανομενο προσωπικο" ?
crackman έγραψε: Και πάλι γιατί συνεχίζει να είναι από τις κορυφέες εταιρίες του χώρου αφού δεν καλύπτει πλήρως τον πελάτη?
Δωσε μου εμενα τα "απειρα λεφτα" που διαθετουν αυτοι και μετα θα σου πω πως σε 6 μηνες κανω την καλυτερη εταιρεια στην Ελλαδα. Μην ζητησεις ομως και την καλυτερη εξυπηρετησή. Και ο μπακαλης της γετονιας σου ειχε τα καλυτερα φρουτα (διοτι καθε πρωι ξυπναγε στις 03:00 και τα αγοραζε) αλλα εκλεισε διοτι προτιμας πλεον να τα παιρνεις απο το super market διοτι "χτυπαει" καλυτερη τιμη :wink:
Για οργανωση εταιριας ειπες? Σε πληροφορω οτι το Πλαισιο ειναι τοσα χρονια στον χωρο εχει ανοιξει πολλα καταστηματα οπου θες και 1 στον Πειραια δεν ειχε ανοιξει. Δηλαδη σε μια πολυ μεγαλη αγορα η οποια αναγκαζοτανε να ανεβει Στουρναρη για να κανει τα ψωνια της ή να απευθυνθει σε κανα e-shop. Ξυπνησαν ομως και ανοιξαν ενα στην Εθν. Αντιστασεως και εχουν χεστει στο ταληρο. Καιρος ηταν. :hammer:

Η πρωτη μου αγορα απο εκει ηταν ενα Zalman. Μου το δινει η κοπελα ανοιχτο (χωρις ζελατινα). Πριν το ανοιξω μπροστα της, της λεω οτι θελω καποιο με ζελατινα διοτι κατι θα λειπει απο μεσα. Ρε σκατα ειχα στο στομα μου? Ελειπε το manual και τα πιαστρακια για τα καλωδια (σκρατς) :hammer: . Ενταξη θα μου πεις αφου δεν εισαι ευχαριστημενος τοτε γιατι ψωνιζεις απο κει?. Απλα γιατι σε πολλα εχει καλυτερες τιμες ως οφειλει ως super market αλλα παντα οτι παιρνω πρεπει να ειναι ερμητικα κλειστα. :wink:

Τελος παντων, δεν θελω να σε πεισω γι'αυτο που πιστευω για το Πλαισιο και το καθε Πλαισιο αλλα ετσι ειναι απο την δικη μου αποψη.
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες