www.salaveris.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
zzan

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από zzan » 02 Φεβ 2010 22:19

Θα ήθελα γνώμες για το site www.salaveris.gr Πιθανά λάθη, πιθανές παραλείψεις ή υπερβολές
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :oops:

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από EneMe » 02 Φεβ 2010 22:29

Γενικά μου άρεσε...

Παρατηρήσεις:
- πολύ στριμωγμένο το μενού με λευκό φόντο
- το "κρυμμένο" Link προς phpmyvisites.net κάνει χαβολιές κι εμφανίζεται πριν τελειώσει το φόρτωμα
- αυτό το θολό κείμενο δεξιά που ξεθολώνει με το mouse over δεν με συγκίνησε...

Άβαταρ μέλους
Maradonna
Επικοινωνία:

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από Maradonna » 03 Φεβ 2010 02:18

EneMe έγραψε:Γενικά μου άρεσε...
- αυτό το θολό κείμενο δεξιά που ξεθολώνει με το mouse over δεν με συγκίνησε...
Νομιζω αυτο θέλει ξήλωμα επειγόντως.. :hammer:
Ενταξει,γενικα η αισθητική του site δεν είναι και άσχημη...μια χαρα ειναι.Ίσως και ένα background λίγο ποιο πλατύ να μη χάνεται πίσω στο μαύρο θα ήταν επίσης μια καλή αλλαγή. :)
Εικόνα
Code is poetry

Άβαταρ μέλους
milianos
Επικοινωνία:

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από milianos » 03 Φεβ 2010 03:21

Εξαιρετική ιστοσελίδα, απο τις καλλίτερες που έχουν εμφανιστεί στον Ελλαδικό χώρο τους τελευταίους μήνες.
Το μόνο που λείπει είναι ενα βιογραφικό τού καλλιτέχνη και ίσως κάποιες άλλες λεπτομέρειες όπως η γραμματοσειρά
απο το Navigation και το μέγεθος,Position του Logo της ιστοσελίδας,Copyright κλπ.

Συγχαρητήρια!! :D

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από sibas » 03 Φεβ 2010 06:50

δεν είναι άσχημο αλλά θέλει δουλεία ακόμα

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από Figaro » 03 Φεβ 2010 09:00

Wraia einai.

Ligo pio poli zwntania sto panw menu (i me alagh background i me alla xromata ta links).
Ase perisotero xwro panw kai katw apo to 2o menu kai pekse ligo me ta xromata (isws gkri ?)

Afto me to sindesi kai to search panw deksia mporesa kai to eida meta apo to 2o kafe mou.
De fenete katholou.

Άβαταρ μέλους
Nemesis_Elite

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από Nemesis_Elite » 03 Φεβ 2010 10:28

μπράβο μάστορα...
πολύ καλό site. με λίγη ακόμη δουλειά όλα θα δένουν τόσο αρμονικά μεταξύ τους.
Τέτοιες φωτογραφίες απαιτούν και ενα καλοσχεδιασμένο layout.

Ερώτηση: θέλω και εγώ να σχεδιάσω ενα portfolio με φωτογραφίες σε αυτό το στυλ. Αλλά έχω μπερδευτει!!!
να προτιμίσω δυναμική ιστοσελίδα?
στατική ιστοσελίδα?
η εξ ολοκλήρου flash site_
τι πιστεύετε θα ταίριαζε σε ενα portfolio site με φωτογραφιες?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nemesis_Elite την 03 Φεβ 2010 13:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από korgr » 03 Φεβ 2010 10:32

milianos έγραψε:Εξαιρετική ιστοσελίδα, απο τις καλλίτερες που έχουν εμφανιστεί στον Ελλαδικό χώρο τους τελευταίους μήνες.
Δεν πολυσερφαρεις ε? :wink:
Η συγκεκριμενη σελιδα κανει τα αδυνατα δυνατα να μας πεισει πως ο δημιουργος της ηξερε ολααα τα φαντεζι τερτιπια του flash και τα υλοποιησε με τετοιο τροπο ωστε να σπαει τα νευρα του επισκεπτη.
Για παραδειγμα, εγχρωμα thumbs στο gallery, ασπρομαυρη η μεγεθυνση και αν την θελεις εγχρωμη, ελα χαϊδεψε με με το ποντικι να παρω ...χρωμα.
Θες να διαβασεις το βιογραφικο μου ε? Κατσε να σου βγαλω το λαδι...
Γενικα πολυ αχρηστη χρηση του flash μεσα σε ενα ...joomla

Άβαταρ μέλους
Nemesis_Elite

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από Nemesis_Elite » 03 Φεβ 2010 11:02

korgr έγραψε: Για παραδειγμα, εγχρωμα thumbs στο gallery, ασπρομαυρη η μεγεθυνση και αν την θελεις εγχρωμη, ελα χαϊδεψε με με το ποντικι να παρω ...χρωμα.
και όμως αυτό το φαντεζι τερτιπι κάνει τη διαφορά κατα τη γνώμη μου. Η ίδια φωτογραφία χωρίς χρώμα μπορεί να περάσει τελείως διαφορετικό μήνυμα απο όταν τη βλέπεις με χρώμα.
-Μόλις βλέπεις τη φωτογραφία ασπρόμαυρη αφαιρείται οτιδήποτε μπρεί να επιρεάσει τη σκέψη σου και σε βοηθά να δείς καθαρά και ανεπηρέαστα το θέμα...
-Όταν την κάνεις έγχρωμη αμέσως βλέπεις την πραγματικότητα! τη δύναμη του χρώματος! και το συμπέρασμα είναι τελείως διαφορετικο...

συμφωνώ που το ζοομ το βλέπεις πρώτα ασπρόμαυρο και όχι έγχρωμο γιατι δεν προιδεαζεται η σκέψη σου.

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από Black_Elk » 03 Φεβ 2010 11:08

Μία ερώτηση, η σκοπιμότητα τις σελίδας πια είναι;Εάν είναι για να σε βρίσκει κόσμος και να κλείνεις δουλιές δεν δουλεύει. Εικαστικά είναι καλή αλλά ο σκοπός της ύπραξης της δεν είναι προφανής. Είσε καλλιτέχνης που απλά έχει διαδυκτιακό χώρο προβολής ή εππαγελματίας που εκθέτει την δουλειά του σε πιθανούς πελάτες;

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.salaveris.gr

Δημοσίευση από korgr » 03 Φεβ 2010 13:57

Nemesis_Elite έγραψε: και όμως αυτό το φαντεζι τερτιπι κάνει τη διαφορά κατα τη γνώμη μου. Η ίδια φωτογραφία χωρίς χρώμα μπορεί να περάσει τελείως διαφορετικό μήνυμα απο όταν τη βλέπεις με χρώμα.
-Μόλις βλέπεις τη φωτογραφία ασπρόμαυρη αφαιρείται οτιδήποτε μπρεί να επιρεάσει τη σκέψη σου και σε βοηθά να δείς καθαρά και ανεπηρέαστα το θέμα...
-Όταν την κάνεις έγχρωμη αμέσως βλέπεις την πραγματικότητα! τη δύναμη του χρώματος! και το συμπέρασμα είναι τελείως διαφορετικο...

συμφωνώ που το ζοομ το βλέπεις πρώτα ασπρόμαυρο και όχι έγχρωμο γιατι δεν προιδεαζεται η σκέψη σου.
Αν ψανεις να βρεις δικαιολογιες (οχι εσυ, γενικα μιλαω), ειναι πολυ ευκολο να βρεις και να δινεις ανυπαρκτες υποστασεις ωστε να δικαιολογησεις ενα αποτελεσμα ως καλο. Καπου εκει αλλωστε στηριζεται και η ...αφηρημενη τεχνη! Ζωγραφιζεις μια κιτρινη κηλιδα και ακους οσους τιτλους δεν θα ειχες φανταστει ποτε για το καταπληκτικο αυτο εργο.

Anyway, γνωμη σου.
Δεν ειναι ομως παραξενο που η οπτικη σου δεν ειναι κανονας στο web? Για συλλογισου λιγο...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης