Δημιουργία mail με όνομα άλλου?;?;?;?

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
strella

Δημοσίευση από strella » 08 Φεβ 2010 17:14

Καλησπέρα!

Δημιούργησα πρόσφατα ένα mail. Όλα καλά και όλα ωραία μέχρι που άνοιξα τα εισερχόμενα μηνύματά μου. Εκεί ο διαθέσιμος χώρος ήταν γεμάτος από παλιότερα μηνύματα.. Προφανώς όχι δικά μου.
Ήταν κάποιας άλλης κοπέλας - κυρίως μηνύματα από το facebook.
Όταν μετά μπήκα στο facebook και έκανα αναζήτηση με το συγκεκριμένο mail μου έβγαλε την ίδια την κοπέλα. Πώς έγινε αυτό?;?;?
Υπάρχει περιπτωση η συγκεκριμένη να μην έχει μπει ποτέ να διαβάσει τα μηνύματά της γιατί ήταν όλα unread, αλλά τώρα τι?
Θα έχουμε δύο άτομα το ίδιο mail???????? :x
Strella

Άβαταρ μέλους
Maradonna
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maradonna » 08 Φεβ 2010 18:45

Πολυ απλα...
Φτιάχνεις ένα νέο μέιλ και τελειωνει το πανυγύρι...
Αν κ μου κάνει εντύπωση αυτο που λες,μήπως ήταν αποθηκευμένοι σε cookies κάποιες φόρμες-κωδικοί κλπ και εσύ κατα λάθος τα χρησιμοποίησες?

Παντως απο τη στιγμή που υφίσταται τέτοιο θέμα...κάνεις άλλο mail και στη συνεχεια το δηλωνεις και στο facebook και τέλος..
Εικόνα
Code is poetry

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 08 Φεβ 2010 19:42

Egw pantos prin xronia otan pigena se netcafe... sixna epefta se PC pou aftos pou kathotan prin apo emena ksexnouse na kanei log out apo yahoo kai hotmail.

Sti thesh sou tha erixna mia matia kai sta minimata (pios kserei ti mporei na vreis :P) kai meta tha ekana allo account.

strella

Δημοσίευση από strella » 08 Φεβ 2010 20:21

Χαχαχα!! Κουτσομπολιό!
Δεν πρόκειται για κάποια περίπτωση σαν κι αυτή, αφού το mail το δημιούργησα από τον υπολογιστή μου.
Κανονικά, μου έβγαλε ότι το όνομα είναι διαθέσιμο, έβαλα και κωδικό και τα πάντα όλα και όταν άνοιξε η σελίδα μου έβγαλε και τα μηνύματα της άλλης.
Μήπως είχε καιρό να μπεί και απενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός της... Δεν ξέρω!
Strella

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 08 Φεβ 2010 22:43

Σε πολλές υπηρεσίες (πχ yahoo, hotmail κτλ) εάν δεν μπεις για ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ, στην αρχή απενεργοποιείται ο λογαριασμός και ύστερα από κάποιο διάστημα διαγράφεται. Είναι πιθανό να συνέβη αυτό, αλλά το facebook να συνέχιζε να στέλνει e-mails εκεί.

Όταν δοκίμασες να το φτιάξεις εσύ, ήταν διαθέσιμο (αφού είχε διαγραφεί πριν) και μόλις ενεργοποιήθηκε ξανά, τα e-mails που έστειλε το facebook από εκεί και πέρα, έφταναν.

Ή πολύ απλά, η κοπέλα έβαλε λάθος e-mail κατά την εγγραφή της στο facebook.
Εσύ είσαι τρελός.

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 09 Φεβ 2010 07:30

Pavel έγραψε:Ή πολύ απλά, η κοπέλα έβαλε λάθος e-mail κατά την εγγραφή της στο facebook.
Δεν παίζει αυτό γιατί αν δεν κάνεις accept από το email που δίνεις όταν πρωτογραφτείς δεν μπορείς να κάνεις login (νομίζω)

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 09 Φεβ 2010 08:58

Μπορείς να κάνεις κανονικά login, απλά σου βγάζει μια κίτρινη μπάρα στο επάνω μέρος ζητώντας ενεργοποίηση.
Εσύ είσαι τρελός.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες