Ελεγχος υπολογιστη με vnc μεσω internet!

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 11 Φεβ 2010 18:09

αμαν.....εστι την παταω την πορτα για να συνδεθω....??? για παραδειγμα αυτο που ειπες?? "79.68.15.105:5900" οχι με 192.168.1.45:5900???????

jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 11 Φεβ 2010 18:24

τιποτα δεν γινεται μου λεει failed to connect to server......μηπως δεν τα εχω καλα ρυθμιζμενα ξαναριξε μια ματια στην φωτο!
Συνημμένα
sdf.png

jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 11 Φεβ 2010 18:46

ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι........το εκανα........φιλε Alice_Cooper χιλια ευχαριστω............πηγα βρηκα το ip μου και μετα κολησα και το port απο διπλα.....και μπηκε........επιτελους.........χιλια ευχαριστω παιδια....ειστε το καλυτερο forum.......στα αλλα οταν ρωτουσα τετοια δεν με απαντουσαν!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .................τωρα ομως να δω πως θα το κανω εκει που θελω αυτο....θα ειναι διαφορετικο το router.....υπαρχει μηπως κανενα προγραμμα.....που να ανοιγει port χωρις να μπαινω στο router??? :D :D :D

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 11 Φεβ 2010 18:50

tpt man ....
den yparxei prog pou na leitourgei me ola ta modem
alla afou ta kataferes me ena ... paromio einai kai me ta alla

jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 11 Φεβ 2010 19:14

ναι αλλα θα πρεπει να ξερω τον κωδικο απο τα αλλα και τετοια......τωρα καταλαβα και το νοημα.....αμα πατησω την ip που ειδα στην σελιδα που μου εδωσες μπαινει στο router μου....εε και οταν το παταω στο vnc μπαινει στο router στο port ομως και το port εχει το ip που ξεκιναει απο 192....και μετα μπαινει......κατι τετοιο....τωρα ομως....που θα θυμαμαι εγω ολη αυτην την ip και το port για να μπαινω??? δεν γινεται να το κανω απο το dyndns?[/img][/i]

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 11 Φεβ 2010 19:23

Δεν είμαι σίγουρος αν το teamviewer κάνει για αυτό που θέλεις αλλά κοίταξε το www.teamviewer.com/

Είναι δωρεάν. Το έχω χρησημοιήσει πολλές φορές και είναι καλό πρόγραμμα

jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 11 Φεβ 2010 19:30

το ξερω το teamviewer....ηθελα κατι σαν το vnc που συνδεεσε και δεν βγαζει τιποτα στον αλλον....κανενα καρτελακι ας πουμε....ενω το teamviewer βγαζει.......το καλυτερο ομως που θα ηθελα να εχω.....ειναι να συνδεομαι στον αλλον μεσω internet.....στον αλλον...με το remote desktop...(πραγμα που δεν γινεται)....γιατι το remote desktop...(που εχει το pc απο μονο του)...πεταει εξω τον αλλον τον βγαζει στο log off..και μετα πας εσυ βαζεις εναν κωδικο στα γρηγορα...και τον αφηνεις απο εξω......!!!!!!! :D ...αλλα δυστυχως δεν γινεται....

jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 11 Φεβ 2010 21:55

ωραια το διαβασα πλακα ειχε.... :D :D ....αλλα για ποιον λογο μου ειπες να το διαβασω?

jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 11 Φεβ 2010 22:36

xaxa..!!!! file an mou edoses na diavasw ayto epidei nomizeis oti ayta pou se rwtousa sta rwtousa epidei thelw na riksw gkomena h na to paikso hacker eisai gelasmenos............emena file mou thn leksh "pc" den thn onomazw pc thn onomazw "zwh"......gia emena ta pc einai trela....den mathainw kati kai den rwtaw kati gia na riksw gkomena h na to paikso hacker.....ayta den mou aresoun katholou......egw thelw na mathainw gia pc.......mou aresei to pc..den to kanw gia magkia........entaksei merikes fores pou les kati se kapoion kai sou leei kati paralogo....e oso na nai...niotheis ligo kapos mesa sou oti ksereis kati parapano apo ayton...mia mikrh yperifania as poume......alla oxi na to paizw oti eimai hacker.... 15 xronwn eimai...kai katarxhn kai na hthela na to paikso hacker......."den eimai" to 25 ta ekato an kserw apo ta pc kai an....me ena pc mporeis na kaneis ta panta.....gia na ftaso ego twra as poume sto 50 ta ekato...tha prepei na kataferw na matho pos ftiaxnoume "crack" gia opoiodhpote paixnidi.........ayto me to port pou mou eipes....kai se eyxaristw gia ayto einai kati pou mou arese....kai gia na mpo se kapoio pc na elenkso tha mpo giati kati mou exei kanei aytos...an den mou exei kanei kati gia pion logo na mpo......kai eksalou emena ola afta me trelenoun...san trelos perimena na apanthseis....stis erothseis....pou sou ekana......h leksh pc gia emena einai zwh......einai agaph..den einai magkia.......na kai aytos pou mou edoses na diavaso ...pethana sto gelio.........kai oute kwdikous thelw apo msn kai vlakeies...alla to na matho pos ginetai...tha hthela para poly....mono omws gia thn gnosh kai ama mou exei kanei kati kapoios........loipon egw afta eixa na pw ta eipa!!!!!.......................kai xwris parekshgsh vevea...to kathe atoma ayto tha symperane....ama tou elege o allos...gia vnc port kai tetoia....mono pou yparxoun kai eksereseis!!!!!!!!!!!! :wink: .....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης