Αρίθμηση σελίδων και κεφαλίδες υποσέλιδα.

VB Script και κολπάκια, Excel macro, Word, Powerpoint, κτλ

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimos_mitel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dimos_mitel » 17 Φεβ 2010 12:53

Καλησπέρα και πάλι. μετά απο πολύ προσπάθια σχεδόν κατάφερα να διοθώσω το πρόβλημα που είχα. τώρα το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι ναι μεν στην δεύτερη σελίδα όπως και ήθελα ξεκινάει απο 1, άλλα και στην τρίτη έχει πάλι 1, και απο την τέταρτη σελίδα και μετά πάει σωστά μέχρι το τέλος. δηλαδή, 2,3,4,5 κ.ο.
Εγώ θέλω για καλύτερα να σβήσω την αρίθμηση μόνο απο εκοίνες τις 2 σελίδες χωρίς να επιρεαστεί η αρίθμηση απο το υπόλυπο έγγραφο.
miteletsis

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 17 Φεβ 2010 15:09

Διορθώνεις τη σελίδα που έχει το πρόβλημα.. αν χρειαστεί, την βάζεις με το ζόρι να ξεκινάει από το 2 (ή όποιον αριθμό χρειάζεται).
Αν στο ξανακάνει στη επόμενη σελίδα, τότε αναζητάς το πρόβλημα σε άλλες παραμέτρους της σλίδας που έχει το πρόβλημα (πχ. συνέχεια απο προηγούμενη ενότηα.. κλπ..)

Υπόψη ότι αυτά δεν αλλάζουν με τις εκδόσεις του word (ξερω καλα το dos .. εχω δουλέψει και το 98 .. )

καλη επιτυχία !
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimos_mitel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dimos_mitel » 17 Φεβ 2010 16:39

Το έκανα φίλε μου. Απλά έμπλεξα μέσα τις ενότητες και τις συνδέσεις. χαμός γίνετε.
miteletsis

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 18 Φεβ 2010 09:25

Στο μήνυμα που μου έστειλες, πάνω στην απόγνωσή σου, σου απάντησα βασικά όπως -προφανώς- η Hermeia.
Η διαφορά είναι στο ότι η Hermeia, σου έδωσε και ένα 'κολπάκι' παραπάνω: Να εξαναγκάσεις τη σελίδα 3 σε νέα μέτρηση, αρχίζοντας από το "2"!
Πρέπει να ομολογήσω ότι μολονότι είμαι 'πατεντολάτρης' :D και 'μαϊμουδιολάτρης' :D , η συγκεκριμένη μαϊμουδιά δεν μου πέρασε από τον νου :D :D .
Hermeia :respect: :respect:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimos_mitel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dimos_mitel » 19 Φεβ 2010 21:50

όλα καλά πήγαν το έφτιαξα. υπήρχε πρόβλημα με τις ενότητες. στην αρχή είχα ανοίξει αντί για μία περισσότερες απο 2!! τα είχα κάνει λίγο μαντάρα. είχα πάει απο το μενού προβολή και έπειτα στο πρόχειρη και απο εκεί έσβησα τις περιτές ενότητες.

όσον αφορά την πτυχιακή το πήραμε σήμερα το 10αρακι μας. :)
miteletsis

Απάντηση

Επιστροφή στο “Office, Excel, Word VB Scripts και Tips”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης