Θέλω την γνώμη σας για την σελίδα ενός Hotel που έκανα...

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 07 Ιούλ 2003 16:27

Ανέλαβα από έναν γνωστό μου να του φτιάξω την σελίδα που θέλει για την εκπροσώπιση του ξενοδοχείου του στο internet... Η σελίδα είναι κατασκευασμένη με απλή html και κάποιες φόρμες σε απλή php... Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας καθώς και αν προτείνετε κάποια αντίχτοιχη λίστα για να καταχωρίσω το ξενοδοχείο...

Ήδη την έχω βάλει στο in.gr, travel.gr, diakopes.gr

www.paralio-hotel.gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
username

Δημοσίευση από username » 07 Ιούλ 2003 17:01

File wraia h selida... aplh me eykolh prosvash kai wraia xrwmata alla tha prepei na thn kaneis ligo pio elafria giati argei poly na fortosei.

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 07 Ιούλ 2003 17:19

Πολυ ομορφη η σελιδα σου. Δεν μπορω να πω οτι αργει, απλα λιγο στην παρουσιαση καθυστερει λιγακι αλλα δεν ειναι αξιο λογου.

Συνεχισε την καλη δουλεια.
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 07 Ιούλ 2003 17:33

Sto oti argei paidia ftaine oi photos tis o poies eprepe na tis ftiaksw se megali analisi giati auti itan i apaitisi tou "AFENTIKOY"!!! :roll:
Εικόνα

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 07 Ιούλ 2003 18:47

Ωραία η σελίδα σου.Το μόνο που δε με εντυποσιαζει ειναι τα frames.Πάντως ομολογώ πως το αριστερό frame με τις συνδεσεις για τις αλλες σελίδες μοθ άρεσε σαν σχήμα χρώματος.

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

Δημοσίευση από Nidas » 07 Ιούλ 2003 19:05

:kaloe: :wink: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 07 Ιούλ 2003 19:24

ο τίτλος είναι μεγάλος σε ύψος. στα 800χ600 καταλαμβάνει πάνω από το 1/3 της οθόνης σου.

Το λογότυπο Hotel Paralio καταλαμβάνει αδικαιολόγητο όγκο σε πλάτος (και σε ύψος απότι είπα) με αποτέλεσμα σε μικρές αναλύσεις να χάνονται οι φωτογραφίες από δεξιά.

τα frames φυσικά πρέπει να αποφεύφονται γιατί όταν κάμποιος μπει από μηχανή αναζήτησης δε θα ξέρει που βρίσκεται (θα δει μια μόνο από τις σελίδες των frames σου).

Αυτό

Κώδικας: Επιλογή όλων

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1253">
να γίνει έτσι:

<meta http-equiv="Content-Language" content="el">
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-7">
να ορίζεις τη σωστή κωδικοσελίδα είναι πολύ σημαντικό γιατί μερικοί χρήστες θα τα βλέπουν κινέζικα.

βγάλε τις προτεινόμενες αναλύσεις. Είναι ανεπίτρεπτο να περιορίζουμε το χρήστη με συστάσεις.

βγάλε τον παραπλανητικό μετρητή επισκεπτών που μετράει hits.

αυτά τα λίγα. από γραφιστική άποψη συμπαθητικό είναι.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 07 Ιούλ 2003 19:34

File cdhyper ta parales xoris logo..

// βγάλε τις προτεινόμενες αναλύσεις. Είναι ανεπίτρεπτο να περιορίζουμε το χρήστη με συστάσεις.

> Δεν είναι ενεπίτρεπτο να λές με ποιά ανάλυση φαίνεται καλύτερα το site! Δεν είπε σε κανέναν να αλλάξει ανάλυση!! Γιατί, δε φαίνεται καλύτερα σε 1024?

// βγάλε τον παραπλανητικό μετρητή επισκεπτών που μετράει hits.

> Δεν γράφει "επισκέπτες" αλλά "επισκέψεις" ..

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 07 Ιούλ 2003 19:40

I selida omorfi einai, mpravo. Mono diorthose ta counters stin aggliki kai germaniki selida, kai auto to "Copyrights ©2003 Paralio Hotel." kato kato :P

PS: Sou eixa pei oti kalo einai na afineis ta credits kati kato sta scripts pou xrisimopoieis. Tha se parakalousa an auto einai to guestbook pou eixa kanei (kai exeis ksanaxrisimopoiisei) na ksanavaleis to credit. :wink:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 07 Ιούλ 2003 19:45

Outos i allos o counter mia fora tha metrisei afou einai se frame pou den ksanafortonei otan kinitai o xristis mesa stin selida.

Ara den eiani paraplanitiko.

Poli oreo to design.

Alla distixos se 800*600 den mporei o xristis na epilexei alli glossa i na diavasei ayta:
Προτεινόμενη ανάλυση: 1024x768
Γράψτε στο Βιβλίο Επισκεπτών
Επισκέψεις: 57
Tha prepei na afereseis ta frames gia na ginei pio sosti i idi kali douleia sou.
Oso gia ta images einai anepitrepta megala se KB gia tis diastaseis tous!
Me ti ta ekanes optimize?
Mporoun na paroun poli optmize akoma xoris na fanei i aliosi tous.
Psaxto ligaki kai ayto...

Cdhyper tha sou po kati kai min to pareis strava.
Oses 'kritikes' exeis kanei gia selides allon xriston les to idio poiimataki panta.

800*600, codepage kai frames...

I Sigekrimeni selida an exereseis oti den pezei poli kala sta 800*600 apo aisthitiki apopsi einai poli kali.
Ton xristi stin teliki den ton niazei an einai i selida me frames i me iframes i me layers ktl... ton niazei ayto pou blepei na min ton kourazei kai na einai eyxaristo sto mati.

Apli paratirisi kano min to pareis strava kai arxisei flame tora... :P

LightForce
WebDev Moderator

Δημοσίευση από LightForce » 07 Ιούλ 2003 20:00

mia xara einai i selida, ligo argei na fortosei :hammer:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 07 Ιούλ 2003 20:25

kala ama thelete ftiakste ena titlo me 200 pixels ipsos kai afiste me emena na leo ta piimatakia mou. ama eixate 15ara othoni tha sas arese na travieste me tis mpares kai na vlepete to miso periexomeno.

episis pes ston episkepti sou na exei proteinomeni analisi 1024, proteinomeno browser internet explorer, protinomeni othoni philips, proteinomeno ipologisti athlon, proteinomeno sovrako minerva. exei ousia na proteineis kati ti stigmi pou eisai sigouros oti den prokeitai o allos na to akolouthisei epeidi etsi sou kavl@se.

epipleon den einai katholou paraplanitikos o counter. tora pou tha mpo kai tha kano 50 fores refresh tha einai episkepseis.

ti lete more pou leei kai o galaktoparagogos tis Delta.

Kai ta frames peirazoun oxi apo aisthitikis apopsis alla apo leitourgikis: ama mpeis apo search engine vlepeis mono ti mia selida apo autes pou apoteloun to sinolo ton frames sou.

tora vevea oute i kodikoselida mas noiazei. Gi autous pou den exoun windows kai explorer sta @@ mas.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cdhyper την 07 Ιούλ 2003 20:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 07 Ιούλ 2003 20:27

ta frames prepei va figouv afto eivai gegovos :P
ektos kai av pistebeis oti oi xristes me 800.600
eivai elives (ara kai ftoxompivedes :P siga pou 8a agorasouv kaliteres o8oves kai kartes grafikov :PPPP mazisouuuuu)
opote dev xriazete va allaskouv glosa xexe

emeva mou arese to site kai dev eida megali ka8isterisi :)

afto pou dev katalaba eivai giati va exei diaforetiko voumero
o counter sta ellivika me tis alles dio glosses :P
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 07 Ιούλ 2003 21:14

Re paidia egw mia aplh gnwmi ais8itikis zitisa k eseis moy kanate olokliri analisi tou kodika... H selida einai gia ena ksenodoxeio den einai gia kanena portal poy exei 10.000 episkepseis ti mera... ;) Ti na pw... Me mperdepsate akoma perissotero!!! :kaloe:

Ostoso de nomizw na epireasoun pollous xristes ta frames giati pisteuw oti etsi einai kalitera giati 3 tmimata fortonoun 1 fora stin olh perihghsh tis selidas...

tsag min anisixeis. tha to balw to credit otan mporesw ;)
Mono diorthose ta counters stin aggliki kai germaniki selida, kai auto to "Copyrights ©2003 Paralio Hotel." kato kato
Alla ti enoeis edw? Ti na dior8osw?

afto pou dev katalaba eivai giati va exei diaforetiko voumero
o counter sta ellivika me tis alles dio glosses :P
Auto giati o counter metraei tis emfaniseis tis aristeris stilis.

Tha parakalousa an kapoios kserei kala germanika na kanei enan elegxo stin germaniki ekdosi kai na moy brei tyxon la8akia poy yparxoun.. Euxaristw :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 07 Ιούλ 2003 22:48

kala ama thelete ftiakste ena titlo me 200 pixels ipsos kai afiste me emena na leo ta piimatakia mou. ama eixate 15ara othoni tha sas arese na travieste me tis mpares kai na vlepete to miso periexomeno.
Ama to apaitei to ifos tis selidas oxi mono 200pixels header (kai oxi titlo..) tha balo alla kai 600.
Den einai ola ta site to idio.
Esi deixneis na exeis kolisei sto filosofia.gr, exeis kanei ayta ta 5 pragmata, pou episimaneis se olous oti exoun lathos, sosta kai nomizeis oti einai sosto san site.
Well yparxoun kai alla idi site kai alla layouts apo to klassiko stillaki tou nuke (den einai nuke to site sou to xero alla miazei to layout).

episis pes ston episkepti sou na exei proteinomeni analisi 1024, proteinomeno browser internet explorer, protinomeni othoni philips, proteinomeno ipologisti athlon, proteinomeno sovrako minerva. exei ousia na proteineis kati ti stigmi pou eisai sigouros oti den prokeitai o allos na to akolouthisei epeidi etsi sou kavl@se.
En meri simfono sto na einai simbati i selida me olous kai me ola.
Alla to na anafereis se ti browser kai analisi pezei kalitera einai sosto.
Mporei o allos na mpenei me netscape kai na deixnei ontos kalitera se IE (giati o IE ypostirizei kati parapano isos apo ton NS..) E ama dei oti tha fenetai kalitero me IE tha dokimasei na dei tin selida kai me IE.
epipleon den einai katholou paraplanitikos o counter. tora pou tha mpo kai tha kano 50 fores refresh tha einai episkepseis.
Ama mpenoun 100 m****kes pou skeftontai etsi tha ginei paraplanitikos o counter. An mpoune omos 100 normal xristes kai koitaxoun ayto pou theloun na broun tha metrisei mia kai mono fora o counter.
Kai ta frames peirazoun oxi apo aisthitikis apopsis alla apo leitourgikis: ama mpeis apo search engine vlepeis mono ti mia selida apo autes pou apoteloun to sinolo ton frames sou.
Really?!? Pss ti les tora!

<?
if &#40;!strstr&#40;$_SERVER&#91;"HTTP_REFERER"&#93;,$_SERVER&#91;"HTTP_HOST"&#93;&#41;&#41; &#123;
Header &#40;"Location&#58; index.php"&#41;;
&#125;
?>
Ooops! Molis lithike kai ayto (kai me merikes tropopoiiseis tou leptou ginetai na tou fortonei kai to frame pou thelei kai oxi to default)
tora vevea oute i kodikoselida mas noiazei. Gi autous pou den exoun windows kai explorer sta @@ mas
Telos. Den katalaves kan ti eipa. Se oses kritikes kaneis olous tous apoperneis me to paramithaki pou les oli tin ora. gia tis kodikoselides, ta frames ktl ktl ktl...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης