Προβλημα με remote desktop μεσω internet...

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 18 Φεβ 2010 01:25

Γεια σας......χθες πηγα στο pc του ξαδερφου μου και του και του εγκατεστησα με το σιντι των windows μια υπιρεσια για απομακρυσμενο ελενχο επιφανεια εργασιας μεσω web..(απο τον πινακα ελενχου)..μετα πηγα στον υπολογιστη μου ιδιοτητες απομακρυσμενος ελενχος και το ενεργοποιησα και απο εκει....υστερα πηγα να ανοιξω την πορτα του remote desktop..την 3389....μετα οταν την ανοιξα πηγα στο pfportchecker να δω αμα ανοιξε..... και ηταν ανοιχτη μονο η "UDP" η "TCP" δεν ηταν....τελως παντων το αγνοησα αυτο και εφυγα πηγα στο σπιτι μου να το δοκιμασω....παταω την εξωτερικη ip του ξαδερφου μου..κολαω και την port απο διπλα....και δεν εμπενε.....υστερα ξαναπηγα....και αλλαξα....την port απο το remote desktop(μεσα απο το regedit) την εβαλα..1245.......υστερα την ανοιξα απο το router..και οταν ξαναδικιμασα να δω αμα ειναι ανοιχτη ηταν και οι 2...και η tcp kai h udp......μετα ερχομαι σπιτι....δοκιμαζω και δεν μπαινει....τι γινεται???? :( :( :( :( μα αφου ολα σωστα ειναι :( :( :(

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 18 Φεβ 2010 08:43

Πας εδώ: http://www.teamviewer.com/download
κατεβάζεις την For mobile use: TeamViewer Portable
Την τρέχεις και στα 2 pc κάνεις άρση αποκλεισμού αν σου το ζητήσουν τα windows και στο ένα pc δίνεις το id και τον password του άλλου και συνδέεσαι στο άψε σβήσε και κάνεις τη δουλειά σου.
Εγγυημένα ότι πιο εύχρηστο / εύκολο κυκλοφορεί.
Αν παρόλα αυτά κολήσεις κάπου ρίξε μια ματιά 5 λεπτά και στο brochure

jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 18 Φεβ 2010 10:15

σε ευχαριστω φιλε..αλλα εγω θελω συγκεκριμενα με το remote desktop..το teamviewer το ξερω.......αμα ηταν δεν θα ρωτουσα καθολου για το συγκεκριμενο......αλλα και με teamviewer να ηθελα....παλι δεν γινεται...γιατι ειναι δοκιμαστικο...λεει πανω trial....

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 18 Φεβ 2010 17:41

MOVED...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

jimparla

Δημοσίευση από jimparla » 18 Φεβ 2010 17:45

το βρηκα τελικα....τι ηταν.....δεν ειχα κανει εξερεση στο firewall του ξαδερφου μου την πορτα...1245 :) :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες