Ποια εταιρία πιστεύετε οτι προσφέρει το καλύτερο ιντερνετ κα

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση

Ποια εταιρία πιστεύετε οτι προσφέρει το καλύτερο ιντερνετ και γιατί;

Conn-x
14
50%
Forthnet
7
25%
Hol
6
21%
Tellas
1
4%

Σύνολο ψήφων: 28

Άβαταρ μέλους
alexpant2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexpant2 » 24 Φεβ 2010 17:10

Χαίρεται! Θα ήθελα να μάθω πολύ την γνώμη σας για το ποια εταιρία θεωρείτε ότι είναι καλή για ΙΝΤΕΡΝΕΤ και γενικότερα για ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

The_Ligourian
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The_Ligourian » 20 Απρ 2010 22:03

Άν και με περιορισμένο δίκτυο στη χώρα μας, αρκετά καλή οικονομική και αξιόπιστη εταιρία παροχής ευριζωνικών υπηρεσιών είναι η Κυπριακή εταιρία Cyta.

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 20 Απρ 2010 23:15

Πάρε την μια και χτύπα την άλλη. Αντί να κάνουν προσφορές, ας στρώσουν τις υπάρχουσες υπηρεσίες πρώτα.
Εσύ είσαι τρελός.

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 21 Απρ 2010 16:08

Για μένα αυτή την στιγμή είναι η Forthnet, έχει καλή ταχύτητα και τιμή ( σε αντίθεση με τον ΟΤΕ ) αν και πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο να μειωθούν οι τιμές στα πακέτα.
Πάντως με φίλους που μιλάω, όσο αφορά την Εύβοια εκεί όλοι βάζουν hellas online, γιατί πιάνει full και δεν έχουν καθόλου προβλήματα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Kainourios
Ruby Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kainourios » 21 Απρ 2010 19:26

Νομίζω είναι o OTE από άποψη δικτύου. Τον τελευταίο καιρό δοκίμαζα με διάφορους ISPs σε διάφορες περιοχές εντός Αθήνας με pings και traceroutes σε διάφορους servers του εξωτερικού και παρατήρησα πολύ μεγάλες διαφορές από ISP σε ISP. Ο ΟΤΕ είχε με διαφορά τα καλύτερα pings και τα λιγότερα hops. Τώρα από θέμα ταχύτητας download/upload, είναι θέμα τύχης λίγο της περιοχής που είσαι κλπ. νομίζω.

Άβαταρ μέλους
artemioskas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από artemioskas » 21 Απρ 2010 21:29

Κατά την άποψη μου,ο ΟΤΕ είναι ο πιο αξιόπιστος σε ότι αφορά το θέμα των δικτύων.Δύσκολα πιστεύω θα σε αφήσει χωρίς internet.
Και από περιπτώσεις που έχω δει,τα τηλέφωνα εξυπηρέτησης βοηθάνε πάρα πολύ και εάν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα έρχονται και στο σπίτι σου,εάν θες.

Τώρα όσο αφορά τα χρήματα,υπάρχουν και πιο οικονομικές προσφορές απ'ότι έχω δει.

Για τις ταχύτητες download/upload,τουλάχιστον εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Αυτά από εμένα...
Είναι η προσωπική μου άποψη οπότε πολλοί θα διαφωνούν..
Περιμένω και τις υπόλοιπες κριτικές γιατί θέλω να ανανεώσω και εγώ την σύνδεση μου,τις ταχύτητες για την ακρίβεια.
-- Η φωτογραφία είναι μια αυστηρή και εκθαμβωτική ποίηση του πραγματικού... Άνσελ Άνταμς --
Ψάχνεις ανδρικά και γυναικεία παπούτσια; | Personal Blog

Άβαταρ μέλους
Zozzy
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zozzy » 10 Μάιος 2010 02:11

Kainourios έγραψε: Τώρα από θέμα ταχύτητας download/upload, είναι θέμα τύχης λίγο της περιοχής που είσαι κλπ. νομίζω.
Απ' ότι έχω δει αυτό παίζει ρόλο. Πχ στο σπίτι μου ο ΟΤΕ και η Tellas ήταν χάλια ενώ η HOL είναι άριστη, από τα 6 Mbps πιάνω 5+. Σε δίπλα περιοχή η HOL έχει αποσυνδέσεις κτλ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες