Αφαίρεση αρνητικών αποτελεσμάτων

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
sportsradar1980

Δημοσίευση από sportsradar1980 » 04 Μαρ 2010 00:41

stamos222 έγραψε:

Ευκολο......
Εχεις 2 λύσεις.

1. Εντοπίζεις ολα αυτα τα "κακα" Links και πηγαίνεις και τα αφαιρείς απο το δικό σου σιτε αλλα πριν τα εχεις κάνει "move perm" nomizo 301 header redirect einai στα new_name.html i opos esi ta exeis onomasei.

2. Φτιάνεις νεα html files i prostetis se ola tin katalixi html or htm. antistixa.
3. Ftiaxneis XML map kai to diloneis sto google.com webmasters tools.
4. Afoy bebotheis oti to google se xtipise ara xerei oti ta files eginan MONIMA MOVED ekei kai afoy bebotheis oti xtipise ta nea files ( apo web-stats,apo web analytics etc.) kaneis "DELETE" ta OLD_Ffiles.html alla mpeneis sto google kai ta kaneis REMOVE kai apo ekei.Apo thn stigmh poy ta kaneis remove aytomata to google ta ta aferesei ayta se kanena mina peripoy i dimino.

so simple.
check it.

afoy to kaneis ayto kai bebotheis oti to google soy xtipise ta nea LINKS ( mporeis eykola na boithioseis se ayto an exeis dilosei sitemap.xml kai na pas sto google kai afoy sbiseis ta

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 04 Μαρ 2010 08:45

sportsradar1980 διάβασες τι γράφαμε στα προηγούμενα μηνύματα ή δεν μπήκες στον κόπο;

sportsradar1980

Δημοσίευση από sportsradar1980 » 04 Μαρ 2010 12:12

Katarxas an x<>"" then x => exei kati 100%

ara diabazontas to teleyteo minima

Eντάξει...χλωμό δηλαδή εώς αδύνατο!

simperneis oti den exei brethei lisi eno esi exeis dosei lisi pro poloy se ayto kai les as toys doso tin lisi mias kai adynatoyn na dosoyn apantisi sto erotima poy edose o filos.
gia thn epistimi omos soy leo oti ta diabasa 2 fores kai stenaxorethika den sto kribo gia to epipedo gnoseon.

opos kai na exei ayto poy zitaei o filos ginete etsi kai mono etsi.
tora oson afora ta spam reports kai ta diafora poy akoystikan.
prokalo enan opoiodipote na moy pei an pote eide apotelesma i pire manual response apo kapion mesa apo tin google.

Nop.

opos kai na exei to xanaleo an akoyloythisei ta bimata poy periegrapsa ta links ton antipalon sto index tis google ta exafanistoyn.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 04 Μαρ 2010 12:50

ta diabasa 2 fores kai stenaxorethika den sto kribo gia to epipedo gnoseon.
Ευχαριστούμε που με τις γνώσεις σου ανέβασες το επίπεδο ... τώρα τι διάβασες, τι κατάλαβες πως θέλει να κάνει και τι προτείνεις μόνο εσύ το ξέρεις...

ΥΓ: γράφε Ελληνικά γιατί γράφεις όπως γράφεις, τα γράφεις και με greeklish και χειροτερεύει η κατάταση.
Αυτό ειδικά "simperneis oti den exei brethei lisi eno esi exeis dosei lisi pro poloy se ayto kai les as toys doso tin lisi mias kai adynatoyn na dosoyn apantisi sto erotima poy edose o filos." , μου θύμισε το http://www.youtube.com/watch?v=ASDTDxcw4Kg

Ας το πάμε αλλιώς μήπως και συνενοηθούμε. Έστω ότι έχουμε το site www.test.gr και στην google όταν κάποιος ψάχνει για "test.gr" βγάζει πρώτο στα αποτελέσματα ένα άλλο site, ας το πούμε xenosite.gr επειδή έγραψε σε ένα κείμενο του "το test.gr είναι για τα μπάζα".
Μπορείς να μας γράψεις σε Ελληνικά με τον τρόπο που αναφέρεις παραπάνω, πως θα αφαιρεθεί / εξαφανιστεί αυτό από τα αποτελέσματα της google;

sportsradar1980

Δημοσίευση από sportsradar1980 » 05 Μαρ 2010 09:34

dimsis έγραψε:
ta diabasa 2 fores kai stenaxorethika den sto kribo gia to epipedo gnoseon.
Ευχαριστούμε που με τις γνώσεις σου ανέβασες το επίπεδο ... τώρα τι διάβασες, τι κατάλαβες πως θέλει να κάνει και τι προτείνεις μόνο εσύ το ξέρεις...

ΥΓ: γράφε Ελληνικά γιατί γράφεις όπως γράφεις, τα γράφεις και με greeklish και χειροτερεύει η κατάταση.
Αυτό ειδικά "simperneis oti den exei brethei lisi eno esi exeis dosei lisi pro poloy se ayto kai les as toys doso tin lisi mias kai adynatoyn na dosoyn apantisi sto erotima poy edose o filos." , μου θύμισε το http://www.youtube.com/watch?v=ASDTDxcw4Kg

Ας το πάμε αλλιώς μήπως και συνενοηθούμε. Έστω ότι έχουμε το site www.test.gr και στην google όταν κάποιος ψάχνει για "test.gr" βγάζει πρώτο στα αποτελέσματα ένα άλλο site, ας το πούμε xenosite.gr επειδή έγραψε σε ένα κείμενο του "το test.gr είναι για τα μπάζα".
Μπορείς να μας γράψεις σε Ελληνικά με τον τρόπο που αναφέρεις παραπάνω, πως θα αφαιρεθεί / εξαφανιστεί αυτό από τα αποτελέσματα της google;

@Dimsis ................

As stamatisi ayth h mal**ia me ta ellinika kai peite ston kosmo ton logo poy thelete na grafei ellinika ton pragmatiko.TOn xereis kai ton xero.
tora gia na katalabenomaste thes na grafo greekenglish ? poy to google ta anagnorizei mia xara i thes na grafo greek ( anortografa? ) poy to google ta timorei.
Kopse tin kaeramela me ta ellinika.
ipotithete oti edo briskonte programmers kai oxi normal people.

Torta an thes na grago.......
to TComponent(Reference) := TComponent(InstanceClass.NewInstance);

se τκομπονεντ(ρεφερενσ):=τκομποντ κλπ ε νομίζω ακόμα και εσύ καταλαβαινεις οτι ειναι γελοίο.

Και μιας και εγω δεν καταλαβα τι θελει να πει ο ποιητης μήπως μπορείς να μας πεις ( η ο ιδιος ) αν αυτο το μεγα τιπ poyt sas edosa to exei dokimasei?

και γινε πιο σαφής στο αν καταλαβα και τιο δεν καταάβα παπαρολογίες κλπ ειναι χασιμο χρονου εκτος αν εσυ εχεις απεριόριστο χρόνο.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 05 Μαρ 2010 09:46

Ότι να'ναι...
Όχι δεν τον ξέρω αυτόν που θεωρείς εσύ ως πραγματικό λόγο που ζητάμε να γράφει ο κόσμος Ελληνικά και περιμένω να μας τον γράψεις εσύ που νομίζεις πως τον γνωρίζεις.

Το να φέρνεις ως παράδειγμα για τα Ελληνικά κομμάτια κώδικα είναι αν μη τι άλλο ανόητο.

Από εκεί και πέρα σου έγραψα πως περιμένω να μας γράψεις τι ακριβώς θα έκανες στο παράδειγμα που σου έδωσα με τα test.gr και xenosite.gr στην τελευταία παράγραφο του μηνύματος ΜΟΥ. Πιο σαφής δεν μπορώ να γίνω. Στο επαναλαμβάνω μήπως και το καταλάβεις με δεύτερη ανάγνωση... Πες ότι υπάρχουν αυτά τα δυο websites και ότι το δικό σου είναι το test.gr και το δικό μου το xenosite.gr στο οποίο έχω γράψει σε κάποια κείμενα μου ότι το "το test.gr είναι για τα μπάζα" και έτσι όποτε κάποιος ψάχνει στη google για το query "test.gr" βγάζει πρώτο πρώτο στα αποτελέσματα το δικό μου site το xenosite.gr με link στο άρθρο που έγραψα ότι το test είναι για τα μπάζα.
Γράψε μας πως ακριβώς με το mega tip σου θα με πετάξεις από τα αποτελέσματα της google ώστε να δούμε ποιος λέει παπαρολογίες και ποιος όχι.

sportsradar1980

Δημοσίευση από sportsradar1980 » 05 Μαρ 2010 10:31

οσο για την ερώτηση σου ο ΦΙΛΟΣ δεν ρωτάει πως μπορει να αφαιρέσει περιεχόμενο αλλα links που ειναι στο Index toy google.

Εγώ του εδώσα λύση σε αυτο ππου ζητάει και οχι σε αυτο που λες εσύ.
σε αυτο που λες εσύ δεν υπάρχει λύση και δεν χρειάζετε μυαλό για να το καταλάβει καποιος.

εχεις καμμιά ενσταση για τον τρόπο που ειπα αν δουλεβει η δεν δουλέβνει?

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 05 Μαρ 2010 10:53

sportsradar1980 έγραψε:σε αυτο που λες εσύ δεν υπάρχει λύση και δεν χρειάζετε μυαλό για να το καταλάβει καποιος.
... για αυτό σε ρώτησα εξαρχής αν διάβασες αυτά που γράψαμε πριν.
Τώρα ξαναδιάβασε τα από την αρχή και δες τι ρωτάει. Και επειδή σε βλέπω πως η βαριέσαι να διαβάζεις ή απλά δεν καταλαβαίνεις να σε βοηθήσω και άλλο:
stamos222 έγραψε:
dimsis έγραψε:fafos άλλο γράφει το παλληκάρι...
Στην ουσία (εφόσον πλέον κατάλαβα καλά) μας ρωτάει πως μπορεί να ξηλώσει από τα αποτελέσματα της google κάποια άσχετα ξένα results που εμφανίζονται στα SERP, όταν γράφει / ψάχνει το όνομα του site του! :)

Δηλαδή πες ότι ψάχνω freestuff.gr αν έχει πρώτο αποτέλεσμα ας πούμε το log.gr με αναφορά στο freestuff.gr να φύγει - να πάει αλλού :)
Ναι αυτό ακριβώς....δεν γίνεται ε? :D

Ούτε κάτι να το εξασθενίσω τουλάχιστον ?

Δεν με νοιάζει αν το βγάζει πρώτο, δεν είναι αυτό το θέμα...να μην το βγάζει καθόλου θέλω!!

angelwitch83
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από angelwitch83 » 08 Μαρ 2010 18:09

sportsradar1980 μας βγηκαν τα ματια με τα greeklish σου. Ημαρτον και με τις θεωριες συνομωσιας! Εγω ειμαι προσφατο μελος του freestuff, δεν δουλευω ως προγραμματιστρια και μου βγηκαν τα ματια για να σε διαβασω!! Αυτο σου κανει ως λογος να γραφεις στα ελληνικα πλεον????

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες