Συναλλαγες με Paypal

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
caisar

Συναλλαγες με Paypal

Δημοσίευση από caisar » 04 Μαρ 2010 15:49

Καλημερα σας.
Ειμαι νεος στο site και επιδοξος νεος χρηστης paypal... Διαβασα μερικα θεματα για το paypal, ωστοσο εχω καποιες αποριες.
1) Απο οτι καταλαβα υπαρχει η δυνατοτητα τραπεζικου λογαριασμου με το paypal (πιο συγκεκριμενα εχω Εθνικη). Σωστα? Υπαρχει προβλημα αν ειναι κοινος- ατομικος λογαριασμοκτλ?
2) Στην αρχικη φορμα εγγραφης του paypal, τα στοιχεια πρεπει να ειναι σε ελληνικους ή λατινικους χαρακτηρες? Ρωταω επειδη, υποθετω οτι γινεται καποιους ειδους διασταυρωση με τον τραπεζικο λογαριασμο (ο οποιος ειναι στα ελληνικα).
3) Οι ισοτιμιες γινονται αυτοματα? Αν δεχτω καποια πληρωμη σε δολλαρια, πραγματοποιειται αυτοματα σε ευρω ή θα πρεπει να εχω τραπεζικο λογαρισμο σε δολλαρια?
4) Προμηθειες απο οτι διαβασα στα αλλα θεματα αλλα και στο paypal δεν ειναι υψηλες. Η προμηθεια για την τραπεζα ειναι αναλογως την τραπεζα απο οτι ειδα.
5) Συναλλαγη γινεται για οποιοδηποτε ποσο? Π.χ. Αν δεχτω ενα ποσο 5$, θα μπορεσω να το τραβηξω στο τραπεζικο λογαριασμο ή οχι?

Οτιδηποτε αλλο μπορειτε να με συμβουλευσετε θα ειναι καλοδεχουμενο.
Ευχαριστω!

Άβαταρ μέλους
Mandingueiro

Συναλλαγες με Paypal

Δημοσίευση από Mandingueiro » 04 Μαρ 2010 21:16

1) Υπάρχει όντως αυτή η δυνατότητα. Δεν ξέρω για κοινό λογαριασμό όμως.

2) Αυτό θα το εξηγεί σίγουρα κάπου στο Registration, θα έχει ένα link κάπου εκεί. Νομίζω πως πρέπει με ελληνικούς πάντως, τουλάχιστον έτσι θέλει στην ανάληψη.

3) Ναί γίνονται αυτόματα.

4) Η προμήθεια όταν σου δίνουν λεφτά για προϊόν είναι 5%. Πιστεύω είναι υψηλή πάντως.

5) Νομίζω πως ναί.

Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάποια πράγματα πάντως. Για να κάνεις Withdraw θα πρέπει να έχεις premium account; Εγώ είχα κάνει ένα account πριν αρκετό καιρό για να παραγγέλνω απο eBay και συνέδεσα μ'αυτόν την πιστωτική μου. Τώρα που μου 'βαλαν κάποια λεφτά όμως θέλω να κάνω withdraw και μου ζητάει Bank Account. Εγώ τώρα να πάρω την τράπεζα να ρωτήσω τί στοιχεία πρέπει να εισάγω εκεί (ονομασία τράπεζας κλπ). Έχω PRObank.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες