Γνώμες & προτάσεις για τις ιστοσελίδες μου.

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dj_kostas_pro

Δημοσίευση από dj_kostas_pro » 04 Μαρ 2010 18:34

Έχω κάνει 2 ιστοσελίδες την
www.mousikopanorama.gr/
www.sensationfans.gr/

Και οι δυο είναι φτιαγμένες με Flash πως σας φαίνονται???
Α και όποιος έχει κάποια ιδέα για την βελτίωση των ιστοσελίδων να στείλει κάνα μήνυμα.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 04 Μαρ 2010 19:10

Το πρώτο site έχει εντελώς άκυρα χρώματα που σε δυσκολεύουν να διαβάσεις τι γράφεις στο μενού και στο panel με τα μωβ γράμματα, τα news ανοίγουν ως php σε νέες σελίδες όταν πατάς το διαβάστε περισσότερα. Το header σε ζαλίσει μετά από λίγη ώρα με τόση κίνηση.
Για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει η ροδέλα του mouse ώστε να σκρολάρω στο περιεχόμενο.
Το video πανω από τα buttons youtube κλπ στην ανάλυση που το έχεις δεν φαίνεται τίποτε και είναι ξεκάρφωτο σε εκείνη τη θέση.
Σε γενικές γραμμές δεν βλέπω λόγο να είναι σε flash το συγκεκριμένο site.

Το template είναι δικό σου από το μηδέν ή έτοιμο πάνω στο οποίο έκανες αλλαγές; Τα εικονίδια δικά σου;

To 2o site δεν κατάλαβα καν τι είναι και τι παρουσιάζει... κάποιο συγκρότημα φαντάζομαι.

Άβαταρ μέλους
dj_kostas_pro

Δημοσίευση από dj_kostas_pro » 04 Μαρ 2010 19:17

Και τα 2 site τα έκανα από μόνος μου. Μόνο αυτή ήταν έτοιμη και την παραποίησα (με την οποία έκανα τα πρώτα μου βήματα στην κατασκευή ιστοσελίδων).
www.sensationfans.gr/theoceanofwhite/index.html

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 05 Μαρ 2010 15:48

dimsis έγραψε:Το πρώτο site έχει εντελώς άκυρα χρώματα που σε δυσκολεύουν να διαβάσεις τι γράφεις στο μενού και στο panel με τα μωβ γράμματα, τα news ανοίγουν ως php σε νέες σελίδες όταν πατάς το διαβάστε περισσότερα. Το header σε ζαλίσει μετά από λίγη ώρα με τόση κίνηση.
Για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει η ροδέλα του mouse ώστε να σκρολάρω στο περιεχόμενο.
Το video πανω από τα buttons youtube κλπ στην ανάλυση που το έχεις δεν φαίνεται τίποτε και είναι ξεκάρφωτο σε εκείνη τη θέση.
Σε γενικές γραμμές δεν βλέπω λόγο να είναι σε flash το συγκεκριμένο site.

Το template είναι δικό σου από το μηδέν ή έτοιμο πάνω στο οποίο έκανες αλλαγές; Τα εικονίδια δικά σου;

To 2o site δεν κατάλαβα καν τι είναι και τι παρουσιάζει... κάποιο συγκρότημα φαντάζομαι.
OFFTOPIC:
To SENSATION βασικά είναι κάτι σε Trance Party. Σα συναυλία, απλώς αντί να είναι ο καλλιτέχνης στο stage είναι κάποιος/κάποιοι djs.
Ευχαρίστως θα πήγαινα, αλλά για 50-60 ευρώ το Regular εισιτήριο, όχι.
;]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες